Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Találtam egy felnőtt bérletet....

Találtam egy felnőtt bérletet. Diák vagyok. Használhatom? Eléggé rossz anyagi helyzetben vagyok. így tudnék spórolni. Nézik az ellenőrök a sorszámot?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási diákbérletet szoktam mindig venni. Nem tudom hány éve megveszem.

Találtam viszont pár napja egy felnőttbérletet, ami jó szeptember végéig... lehet valaki épp megvette,és elhagyta.


Az van ráírva, hogy természetes személy, 9500 ft, meg ugye a sorszám.


A tapasztalatom az, hogy iskolakezdésnél több az ellenőr... de inkább akkor, amikor osztják a diákmatricákat..

Nem lehet belőle baj, ugye?


Mármint az ellenőrök nagyon ritkán nézik a sorszámot, ugye?

Eléggé sok kiadásom volt most albérlet kapcsán, meg egyebek.. minden most jött össze (kontaktlencsefolyadék, egyéb gyógyszer, albérleti dolgok, stb. )

A bérletem ma jár le...


23 éves vagyok, egyetemen tanulok.

Így tudnék spórolni... a diákomon van diákmatrica. Még sosem vettem felnőtt bérletet Pesten, csak diákbérletet.


Nem lehet baj abból ugye, ha ezt a talált felnőttbérletet használom?

Így 3450 ft-ot megspórolnék most, hó elején... ami fontos lenne. Mert fizetés csak 10.-e körül jön.

Szerintetek nem lehet gáz így, ugye? Mármint sosem nézik a sorszámot az ellenőrök, csak azt, hogy legyen bérlet, ugye?


Vagy ha mégis megnéznék, akkor azt kell mondani, hogy "Elnézést, otthon maradt a személyim, és csak diák van nálam.. " így nem lehet gáz, ugye?



2017. szept. 2. 23:14
1 2 3 4
 31/32 Alex Fly ***** válasza:
59%
@30: hagyd... Akinek a becsülete nem ér annyit, mint egy bérlet ára, az úgysem fogja megérteni. Csak bemutatkozik...
2017. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
23%
Csak az a baj, h amit irtok, es ezt sok helyen tapasztaltam mar itthon, az a realizmustol teljesen elrugaszkodott. Nem lehet ennyire csolatasban latni a vilagot, merlegelni kell, megnezni a korulmenyeket es ugy vonni vmit. Lehet ezzel en elvtelen vagyok, de akkora baromsagnak tartom ezt a becsulettel valo martirkodast, h "en nekem a becsuletem mindennel tobbet er" szerintem minden viszonyitas kerdese es az adott helyzettol fugg. Azt ne mondjatok mar nekem, h ha olyan helyuetbe jutnatok h enni nem tudtok szinte, akkor nem lopnatok, vagy ha a csaladotok kene etetni. Es nyugodtan vehetjuk a kerdezo helyzetet hasonlonak mert jol leirta, h kb. orul ha az egyetem melletti munkabol kinyogi az alberletet es most ez meg neccesebb lenne, raadasul ugye o messze nem lopott, talalt vmit, nem csellel, furfanggal, eroszakkal eltulajdonitotta, es meg gondolkodik is az egeszen. En is leirtam h korrektebb annak visszaadni vhogy akie, mert neki se biztos, h konnyebb helyzete van. Osszefuggesbe hozzatok az egeszet azzal, h ezert tart itt ez az orszag, meg a mi politikusaink... Fekete-feher nalatok minden. Semmi kulonbseg nincs akozott, ha egy monopol helyzetevel gatlastalanul visszaelo ceg vagy politikus elenyeszo karara csinalok valamit ami engem kihuzhat a szarbol, vagy ha o lopja el azt a penzt ami ra lett bizva. Ez nem erkolcs. Hiaba probaljatok vmi magasabb szintnek beallitani, ami kihuzna a sz.rbol az orszagot (ami nem igaz), ez csak a masik fele annak, amikor valaki egymas modszeres lehuzasaban hisz, semmivel sem jobb. Az erkolcsos ember sztem nem belyegez meg masokat, empatiaval viszonyul a masik helyzetehez, es tudja egyenileg, a helyen kezelni azt. En egy ilyen mersekelt, megfontolt hozzallasban hiszek, nem ezekben a szelsoseges elvi sikokban gondolkodok minden aron. Ha kell oda kell csapni, es szamonkerni a politikusokat, vagy a h miert van tele a varos parkoloorakkal, mas helyzetbe pedig megprobalunk embersegesen viselkedni.en is inkabb azt erzem, h ez a szethuzas, kirekesztes, es ez a tarsadalomban lappango feszultseg es agresszio, ami miatt nem lennek szivesen itt es sokan hasonloan. Nem amiatt h egyszer valaki nem volt teljesen becsuletes. Tisztelem a becsuletesseget, de engedjuk el ezt az abrandot h nyugaton mindenki az es azert tartanak ott ahol. Ott is ugyanugy vannak bliccelok, gyilkosok, pedofilok, rablok. Tenyleg inkabb a dolgokat kene megtanulni a helyen kezelni. Latni, h mi valojaban kinek okoz kart, mert ha egy korrupt rendszernek te jo katonaja vagy, attol nem hiszem h ok megirigylik ezt. Sot inkabb orulnek. Nem hiszem h ilyen szoros osszefugges van a politikai elit viselkedese es a mienk kozott. Sztem a poltikia olyan, h ha nincs komolyan, naprakeszen szamonkerve, elenorizve, akkor minel jobban ellepik a parazitak, mert meglatjak a lehetoseget. Itt is inkabb azt latom problemanak, h az emberek nem tudjak helyukon kezelni a dolgokat, igy aztan annal tobb mindent megtudnak veluk etetni, mert a dacos, erzelmileg tulfutott allapotukba abszolut nem tudnak tiszta fejjel realisan gondolkozni. Igy mindig olyan az egesz mint valami kabare. En ezt tudom a helyen kezelni ezert nem foglalkozok az egesszel, mert nem erdemes arra, ranezek, nevetek egyet es kesz. Elmelkedni lehet rola, de a jatekba ne menjunk bele, mert tuddjuk az egeszet a helyen kezelni, es ne vigyuk keverjuk ossze a delelotti jatekidot a fajsulyos keso esti temakkal. Az emberek nem tudjak mekkora hatalom van a kezukbe. Nem kell neked mindenaron az o katonajanak lenned, ez csak tudatossag es jozan, realisztikus gondolkodas kerdese lenne.
2017. nov. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!