Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szakok közül, melyek érdemlik meg a foglalkozás doktori címet? (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, jogász, államtudományi mester)

Figyelt kérdés
A PhD-t direkt nem írtam bele mert az már más. Foglalkoztat a kérdés, mert nagyon sokszor tapasztalom, hogy sokan azt mondják ez meg ez a szak nem érdemli meg, nem értik miért adnak nekik címet. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2019. júl. 28. 20:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/105 anonim ***** válasza:
86%
És akkor most meg fog állni a vita? 😢
2019. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/105 anonim ***** válasza:
90%
Nyugvópontra érkezett. Felesleges lenne folytatnunk, mert egyetérteni nem tudunk, de történt egy előre lépés egymás véleményének tiszteletben tartása irányába. Ezzel a vitával így végül mindenki nyert, amit az elején nem gondoltam volna.
2019. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/105 anonim ***** válasza:
85%
*előrelépés
2019. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/105 anonim ***** válasza:
90%
Én a bölcsész- és jogtanhallgatókra háruló megtanulandó tananyag mennyiségét illetően tenném hozzá, hogy mint japán alapszakos bölcsész, aki tavaly kezdte a jogot, bizton állíthatom, hogy az elvárt tudás mennyiség össze sem hasonlítható a két szakterületen. Még csak egy éven vagyok túl a jogon, de már most jóval többet kellett tanulnom évközben és vizsgaidőszakban is, mint japánon a 3 év alatt, pedig én ott is jóformán minden nap tanultam, csak jóval kevesebbet kellett, és mást. Például hétről hétre kb 200 idegen szót, kifejezést kell megtanulni kanjival, jelentéssel, felismerés és írás szintjén egyaránt, de kínait is tanultunk párhuzamosan egy évig. Jogon meg a heti öt gyakorlatra, zh-kra kell készülni folyamatosan, vizsgaidőszakban meg több száz oldalt bevágni, és tudom jól hogy ez a következő években még sokkal-sokkal több és nehezebb lesz. Szóval első kézből állíthatom, hogy a jog fényévekkel nehezebb, mint egy nyelvszak.
2019. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/105 anonim ***** válasza:
30%

Ez a kérdés ugyan régi, csak kutakodtam itt egy témában ésvéletlen rátaláltam. Sajnos olyan sületlenségeket olvastam a válaszok közt, hogy erre így muszáj vagyok reagálni, habár manapság úgy látom pár év alatt itt a gyk-n is megváltozott sok mindenben a hozzáállás. Mindenkire egyenként nem fogok reagálni, csak nagyvonalakban, ezt a választ viszont muszáj, hogy kiemeljem:


"bármilyen közgáz vagy mérnök szakot egy betanított majom is el tud végezni, szóval egyértelmű hogy nekik nem jár a doktori cím. a jogászok természetesen kiérdemelték, össze sem lehet hasonlítani az egyetem nehézségét a mérnök szakokkal"



Ez alapesetben egyébként válaszra sem lenne méltó, csak valami megmagyarázhatatlan módon felpontozták. Ha ma ezt le mernéd írni egy válaszba, olyan nulla értékeléste kapna, hogy virítana. Egy mérnöki szakot egy betanított majom is el tudna végezni? Te tisztában vagy a lemorzsolódási aránnyal, és, hogy a munkaerőpiac mennyire szívja fel a végzett mérnököket? Egy mérnöki szakról a jelentlezők harmada már kibukik első félév után, és zv-re, jó, ha az évfolyam harmada eljut.

Mondhatod itt a sületlenségeket, a munkaerőpiac, és a számok egyértelműen megmutatják a valóságot. Egy szociológia professzor tanárom írt anno egy tanulmányt, amiben már akkor megemlítette, hogy mi tulajdonképpen a jogászok országa vagyunk, évente a mai napig 1000 feletti számban végzik, ezért is van évek óta ez a mondás, hogy jogászokból Dunát lehet rekeszteni. Ez valahol igaz is, a piac is rendre beárazza őket. A jogászok nagy része a közigazgatásban köt ki, örülhet, ha évek múlva a nettó 400 ezret eléri mai viszonylatban a fizetése. Egy mérnököt kezdőként elkapkodnak, sok esetben nettó félmilliós fizetésekkel, egy jogosultságokkal rendelkező tapasztaltabb mérnök meg millió felett keres, ahogy egy informatikus is. Nektek fogalmatok sincs, hogy a mérnöki szakokon a legkeményebb szintű matek van (integrálás, deriválás, analízis, mátrix stb). Ez nem olyan, hogy csak az időd megy el rá, amíg leülsz és bemagolod, ezt a szintű matekot, ha nincs olyan intelligenciaszinted, hogy megértsd, és felfogd, járhatsz akármilyen matektanárhoz....


Mindenki azzal érvelt itt a jogász szak nehézsége és felsőbbrendűsége mellett, hogy mennyire nehéz megtanulni kívülről jogszabályokat elejétől a végéig, meg milyen nehéz a római jog. És? Ez lexikális anyag. Ez mindössze egyetlen kompetenciát kíván: memóriát. Tetszik vagy sem, valakinek h

Hosszabb, valakinek kevesebb idő, de csak megjegyezni kell szövegeket. Akármilyen jogi tárgy, mindössze meg kell tudni jegyezni a leírt szöveget, és ezt tudnod kell alkalmazni. Ehhez csak értő olvasás és memória kell. Ez a fellengzés, amit ez a válaszoló nyomott, pedig tipikusan jellemző nagyon sok jogászra, tisztelet a kivételnek.

2023. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!