Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szakok közül, melyek érdemlik meg a foglalkozás doktori címet? (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, jogász, államtudományi mester)

Figyelt kérdés
A PhD-t direkt nem írtam bele mert az már más. Foglalkoztat a kérdés, mert nagyon sokszor tapasztalom, hogy sokan azt mondják ez meg ez a szak nem érdemli meg, nem értik miért adnak nekik címet. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2019. júl. 28. 20:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
76%

Marha érdekes, hogy olyan emberek írnak a doktori cím jogosságának kérdéséről, akik még a szó jelentését sem ismerik. Aki tényleg úgy véli, hogy a doktor és az orvos szinonima, annak az érettségi sem indokolt, nemhogy felsőoktatási tanulmányok folytatása.


Én azt gondolom, hogy mindegyik kérdésben említett hivatás képviselői megérdemlik a doktori címet, de valóban nem lesznek vele többek. Én jogász vagyok, a személyimben sincs benne még a doktori cím, nem ezért csináltam.


De marha büszke vagyok rá, hogy elvégeztem, s szánalmasnak tartom főleg a BME-s kisebbségi komplexusos mitugrászok szerencsétlenkedését, hogy nekik nem jár... Érdekes módon ez többnyire annak a szellemi elitnek probléma, amelyik a 7 féléves képzést 7 év alatt teljesíti.

2019. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
10%

“De marha büszke vagyok rá, hogy elvégeztem”


Örülök, hogy sikerült elvégezned egy egyetemet, gratulálok! 🤝👏

2019. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 anonim ***** válasza:
78%
#43 Nemcsak egyet... ;)
2019. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
18%
Tudom, rátoltál még egy gazdasági mestert is. Ehhez is gratulálok!
2019. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 Ákos510 ***** válasza:
80%

Akik szidják a jogászokat, azok életükben még nem nyitották ki a római jogot, pénzügyi jogot, vagy mélyedtek el a társasági jogban. Láttátok valaha a Polgári perrendtartást? Azt az első szótól az utolsóig tudni kell. Meg... Hmmm... 600 másikat is. Egy nap többet tanulok, mint bármelyik bölcsészes pajti az egész egyetem alatt.


Amúgy a vita is értelemtlen. A topik a foglalkozásdoktori címről szólt. A PhD meg tudományos fokozat. Utóbbiért a jogász/orvos stb. is "megdolgozik", az előbbi meg egy régi hagyomány. Csak ez fáj az alibiszakos embereknek, akik verik a nyálukat egy doktori után, csak meg kéne dolgozni érte. Inkább azt mondja nem érdekli a jog, gyógyítás stb.. Inkább szidjuk akiknek van, ez a magyar mentalitás. Gratulálok!


Szép estét kíván,

Egy nemzetközi légijogász gyakornok

(joghallgató 666)

2019. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
12%

Ákoska.


Mondd csak, hány idegen nyelvű szakirodalmatok van? Csak mert az általad lenézett "büfé" (bölcsész) szakokon jóformán csak angol, német és francia szakirodalomból tanulnak 2x annyit, mint ti... de nem is járnak olyan buta libák hozzánk, mint a jogi karokra. Ha jól sejtem, ti magyar nyelvű könyvekből tanultok szinte kizárólag...


Csak hozzávetőlegesen mondom, hogy egy asszirológusnak (a kötelező angolon felül) a következő nyelveket kell tudnia:

- akkád

- sumer

- még legalább egy sémi nyelv, de többnyire tudnak arabul, héberül és arámiul minimum

- ógörög

- latin


És ezeket nem a ti jogász latin színvonalatokon, hanem sokkal-sokkal durvábban... A szakirodalom, amit tanulni, terjedelemben annyi, mint a tiétek, viszont nem magyarul van, hanem angolul, bonyolult ókori nyelvű kriksz-krakszokkal teletűzdelve.


Hogy a szakirodalom mennyiségére következtethess, még a közismereti (azaz kb laza) órámra is 400 oldal antropológiai és pszichológiai szakirodalom volt feladva, plusz elemzendő szövegek; a szakos órákon pedig nem ritka az 1000-1200 oldalas idegen nyelvű szakirodalom.


A jogász szakot elvégzik végtelenül ostoba, csak sokat seggelő libák – nálunk ez teljesen esélytelen.


Szerintem egy kicsit visszavennék az arcomból a helyedben, nem áll jól.

2019. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 anonim ***** válasza:
15%

Ui: egyébként senki sem "szídta" a jogász szakot. Annyit mondtunk, hogy ez nem más, mint ami: egy 5 éves egyetemi szak. Nehéz, de nem egyedülállóan nehéz. Vannak ugyanilyen nehéz vagy még nehezebb bölcsész, közgazdász és mérnök szakok is. Ez nem "szídás", ez csak ténymegállapítás.


Itt senki nem veri a nyálát rajtad kívül. Beszélgettünk arról, hogy ki mit tartana jónak a doktori címmel kapcsolatban. Nem szídott senki senkit, te büfészakozol itt egyedül.

2019. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen értelmetlen itt veszekedni, hogy melyik szak milyen nehéz, mindegyiknek megvannak a saját nehézségei, valamint egyénfüggő, hogy kinek mennyire nehéz
2019. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 Ákos510 ***** válasza:
83%

Ooooo, azok a buta libák. Mit látni a bölcsészkaron? A drogosfejű, hippis, "olyan laza vagyok, majd szétesek" emberek gyülekezete. Azt nem mondtam, hogy könnyű szakok vannak ott. Azt mondtam, hogy ahelyett, hogy mindenki szerezne magának doktorit, "szídjuk" a jogászokat, pedig a doktori címnek (nem fokozat, csak cím) az égvilágon semmi jelentősége nincs.

Attól, hogy valaki csinos, jól öltözik, ad magára, még nem biztos, hogy egy ostoba utcalány. Tudom, él bennetek ez a buta fruska képzelés, mert irigyek vagytok arra a baromi jelentőségteljes doktori címre. Aki "buta", az kibukik a második héten. Az orvosira is járnak csinos lányok, anglisztikára is járnak csinos lányok. Magyar lányok a legszebbek. Kész.


Üdvözlettel,

Egy légijogász gyakornok

(Még mindig jogot tanulok 666)


Ps.: Az Ákoska megszólítást kikérem magamnak

2019. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/105 anonim ***** válasza:
17%
Most már tényleg érdekel: hány oldal idegen nyelvű szakirodalmatok van? Csak mert mire valakiből egyiptológus lesz, túlzás nélkül elolvas és megtanul 30-50 ezer oldal angol nyelvű szakirodalmat, megtanul minimum 5 ókori nyelven, és ezeken a nyelveken is többszáz oldalt olvas el... a hebraisztika szakon az első szigorlat a teljes Héber Biblia szövege szótár nélkül (~1600 oldal óhéber és arámi...). Az assziriológia, egyiptológia, indológia is hasonlók. Ennyi a “bölcsész hipszterekről. (Amúgy jártál már életedben a Bölcsészkaron?)
2019. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!