Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szakok közül, melyek érdemlik meg a foglalkozás doktori címet? (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, jogász, államtudományi mester)

Figyelt kérdés
A PhD-t direkt nem írtam bele mert az már más. Foglalkoztat a kérdés, mert nagyon sokszor tapasztalom, hogy sokan azt mondják ez meg ez a szak nem érdemli meg, nem értik miért adnak nekik címet. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2019. júl. 28. 20:23
 71/105 anonim ***** válasza:
12%
Látod, már megint csak személyeskedésre futja neked... ha nem tudsz a témához érdemben hozzászólni, kulturáltan érvelni, akkor felesleges személyeskedéssel fárasztanod magad. Szerintem.
2019. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
84%

Igazából a joghallgatók potenciális doktori címe jobban érdekel téged, mint a joghallgatókat. :) Visszaolvasva az elmúlt két napban tolt kommentjeidet, mintha két különböző ember írta volna.


Kétségtelenül szórakoztató, de remélem, hogy csak önveszélyes! :D

2019. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 anonim ***** válasza:
10%

Engem semennyire nem érdekel a joghallgatók foglalkozásdoktori címe.


A Kérdező feltett itt egy kérdést. Erről beszélgettünk itt viszonylag kulturáltan, amíg meg nem jelent itt pár joghallgató, akik nekiálltak a bölcsészeket büfészakozni meg mekit kiáltani. Erre valóban kicsit csípősebben válaszoltam (az Ákos nevű illetőnek), de ez nem azt jelenti, hogy nekem bármi bajom lenne a jogászokkal.


Nekem van egy álláspontom a témával kapcsolatban, ez az álláspont koherens és logikus, és ezt kifejtettem. Ennyi történt. Én nem bántottam senkit.

2019. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
82%
Se nem koherens, se nem logikus. De legalább álláspont.
2019. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
10%
Ami nem logikus és nem koherens, az például az, hogy a klinikai szakpszichológusok miért nem kapnak doktori címet legalább a klinikai szakvizsgájukra, amikor ugyanazok a szempontok, amik például a gyógyszerész-doktori odaítélésében szerepet játszottak, náluk is 100%-ig érvényesülnek. Ők is nehéz tanulmányokban vesznek részt, 8 éven keresztül, emberekkel foglalkoznak, nagy a felelősségük, hirtelen kell dönteniük stb.
2019. aug. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
82%

Ez az egész érvelésedben az igazán abszurd. Azt hiszem, korábban a jogászok esetén is azt írtad, hogy szakvizsga esetén már lehet indokolt a doktori cím.


Ez azt jelenti, hogy feljogosítanád a mindenkori igazságügyminisztert doktori cím adományozására. Tapsvihar! :)

2019. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
11%

"Ez azt jelenti, hogy feljogosítanád a mindenkori igazságügyminisztert doktori cím adományozására. Tapsvihar! :)"


(1) Nem jelenti azt. Ki mondott ilyet? Ki mondta, hogy ha új rendszer állna fel, akkor az igazságügy-miniszter adományozná a doktori címet?


(Annyit hadd segítsek, hogy vagy "igazságügyi miniszter", vagy "igazságügy-miniszter", kötőjellel, ez a helyesírása. MNYH 245. oldal.)


(2) Még ha így is lenne, ez miért lenne számodra baj? Ez hol érv valami mellett vagy ellen? (De megjegyzem, nincs így, hiszen ha új rendszer állna fel, akkor nyilván ezt is átalakítanák.)


Szerintem ezt gondold át még egyszer, mert ez most nem sikerült túl jól.

2019. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
85%

Bocsánat, hogy egy fórumon nem figyelek oda minden apróságra, igazad van, nem olvastam vissza a kommentet, hogy kijavítsam.


Amúgy annyira kívülálló vagy, amennyire csak lehet. Közöd nincs ehhez az egészhez, fogalmad nincs arról, hogy működik. Érvelésed egy tudományos nonszenszre alapul, mivel egy klasszikus egyetemi hatáskört utalnál a végrehajtó hatalom kezébe. Majd amikor felhívják rá a figyelmedet, akkor ismét ócska stílusban reagálsz, továbbá előadod, hogy nem is így lenne a szakvizsga a te álmaidban. :D


Érvelésed se nem koherens, se nem logikus, maximum primitív és együgyű.


Az oké, hogy van véleményed arról, hogy ki érdemel doktori címet és ki nem. De tényleg még te akarod megmondani, hogy milyen rendszerben szakvizsgázzanak a jogászok? :D Ne vergődj ennyire az "igazadért", hatalmas öngólt rúgtál azzal, hogy szakvizsgához kötnéd a doktori címet, mert pont ez világítja meg azt a tényt, hogy beszélsz valamiről, amiről gőzöd nincsen.



Még kibicnek is marha gyenge vagy. :)

2019. aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
14%

Értem, hogy csúcsra járattad a személyeskedést meg a vagdalkozást, de még egyszer megpróbálom érthetően elmondani. Egy árva szót se szóltam arról, hogy hogyan és ki adná a doktori címet a jogászoknak egy új rendszerben. Annyit javasoltam, megengedőleg, hogy kaphassanak a jogászok is doktori címet de csak +3 év szakvizsga után. Az érveléseddel az a baj, hogy olyasmivel vitatkozol, amit én nem állítottam. (Ez azért egy jogásztól komoly probléma. Most, hogy már sokadjára erősíted meg, hogy egyszerűen meg sem értetted, amit mondtam, elég aggasztó.) Szerintem gondold át még egyszer az érvelésedet, mert ez így gyenge.


És nem vagyok “kibic”. A témánk most ugyanis nem a jelenlegi jogi szakvizsga menete, hanem a foglalkozásdoktorik. Olyan dologba kapaszkodsz, ami sem nem téma, sem én nem hoztam fel (ismétlem: JELENLEGI jogi szakvizsga, amiről te beszélsz – nem én), és teljesen irreleváns a téma szempontjából.

2019. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
15%
* +3 év tanulás és szakvizsga
2019. aug. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!