Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szakok közül, melyek érdemlik meg a foglalkozás doktori címet? (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, jogász, államtudományi mester)

Figyelt kérdés
A PhD-t direkt nem írtam bele mert az már más. Foglalkoztat a kérdés, mert nagyon sokszor tapasztalom, hogy sokan azt mondják ez meg ez a szak nem érdemli meg, nem értik miért adnak nekik címet. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2019. júl. 28. 20:23
 61/105 anonim ***** válasza:
73%

#60:

„Orvos troll barátom, ahhoz képest, hogy drága az időd, elég hosszú és kenetteljes stílusú hozzászólásokat írsz folyton. :)”

ARRA drága, hogy ugyanazokat a köröket fussuk feleslegesen (miközben nyilvánvalóan nem érted meg, amit mondok). Ha értelmesen válaszolnál, és mondanál valami újat, akkor folytathatnánk.


„A többiek kedvéért: az a fenti vita tárgya, hogy a középiskolai eredmények korrelálnak-e a felsőoktatási eredményekkel.”

Nem. A fenti vita tárgya alapvetően teljesen más (a linken bárki elolvashatja), illetve abban a vitában nem csak erre az 1, hanem pontosan 7 (azaz hét) kérdésre várok választ: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

89-es hozzászólás ott. De még az ebből kiragadott 1 példád is pontatlan: nem arra várok korrelációt (habár erre sem tudtál mutatni), hogy a középiskolai eredmények korrelálnak a felsőoktatási eredményekkel (mert mind a 2 dolog túl általános), hanem arra, hogy a magyar orvosi egyetemeken (tehát nem akárhol) a felvételi pontszámok (és nem általában a középiskolai eredmények) korrelálnak az egyetemen elért eredményekkel (akár ottani átlag vagy bármely más, általad nevesíthető paraméter, nehogy azt mondd, hogy rugalmatlan vagyok). Te ugyanis azt állítottad, hogy ahol magasabb a felvételi pontszám, ott a diákok automatikusan jobbak. Csak hát ha megnézzük az egyetem alatt (4 orvoskar közötti versenyek, stb.) vagy akár később (pl. államvizsga), akkor nem tűnik úgy, hogy igazad lenne. Ebben sem.


„(bár idéztem így is szekunder irodalmat).”

Nem. Egy blogbejegyzést idéztél (91-es hozzászólás ott), amely nem tudományos értékű forrás. Sem módszertan, sem statisztika sincs benne (így korrelációról sem beszélhetünk). Meg nem is orvosi egyetem. Meg nem is a felvételi pontszámokról szól, amiről te beszélsz. Más baj nincs is vele. De még az a blogbejegyzés sem egyértelműen téged igazol:

„Úgy tűnik, hogy azok a tulajdonságok, amelyek az átlag fölé emelték őket az iskolában, a felnőtt életben már a kreatív teljesítmények akadályává válnak.”

„Ami meglepő az egészben, hogy az osztályelsők közül sokan maguk is beismerik, hogy osztályukban nem ők voltak a legokosabbak.”

„Hogy kiből lesz sikeres ember, azt a középiskolai és egyetemi eredmények alapján nem lehet megjósolni.”

Én azonban nem blogot kértem, hanem tudományos cikket, és orvosi egyetemekről, továbbá a felvételi pontszámok és az egyetemi eredmények kapcsolatáról (ha már azt állítottad, hogy van ilyen).


„Amúgy nem, már nem nyaralok, dolgozom. Ha lesz időm, törlesztem a fent adósságomat”

Hajrá! Ne feledkezz meg a másik 6 kérdésről sem.

2019. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
77%
Azért én nem zárnám ki, hogy azon az egyetemen, ahol a méltatlanul doktori cím nélkül maradt megmondóemberünk tanult, egy blogbejegyzésre is lehet tudományos forrásként hivatkozni... ;)
2019. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
15%

A blogbejegyzést konkrétan a gárdonyi strandról gugliztam ki a Dokinak, iPhone-ról, mert csak erősködött, hogy teljesen mindegy, hogy a középiskolában milyen eredményeid voltak, ez semmit nem jelent az egyetemi teljesítményre nézve. Miközben a mi (nem voltam egyedül) érvelésünk egyik alapja az volt, hogy a diákanyag bemeneti minősége alapvető hatással van az egyetem színvonalára (azaz pl. egy ELTE-ÁJK jobb egyetem, mint egy Károli, mivel a hírnév egyszerre vonzza a jobb hallgatókat és jobb diákokat is). De Doki szerint ez nincs így, legalábbis az orvostudományban (szerinte), mert az összes magyar orvosi egyetem ugyanolyan magas színvonalú.


Na de ez mellékvágány, itt a témánk, hogy ki tartaná meg és ki venné el a foglalkozásdoktori címeket.

2019. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim ***** válasza:
73%

#63:

„A blogbejegyzést konkrétan a gárdonyi strandról gugliztam ki a Dokinak, iPhone-ról...”

Nem kellett volna sietned vele, ráértél volna korrekt forrást keresni. Nem türelmetlenkedett senki, és nem várta el senki, hogy azonnal, a strandról keresgélj, meg ha már csak blogot találtál, nem kötelezett senki, hogy linkeld. Én azóta is vártam türelemmel a választ (és most is várom). Bár lett volna már 2 heted cikkeket keresni, ahogy ígérted is, most sem türelmetlenkedek, csak picit furcsállom, hogy erre nem volt időd, miközben arra igen, hogy személyeskedj ott (mert hogy nekem szerinted több fiókom van), miközben valójában az a gyanús (az 57-es hozzászólást olvasva végképp), hogy a doktori címekre vonatkozó kérdésnél (51-es hozzászólás 1. likje) a 61%-os hozzászóló is te vagy (bár a tartalom és a stílus alapján is gyanús), így pont neked van minimum 2 fiókod (de azért engem vádolsz ezzel). Meg arra is van időd, hogy itt óránként hozzászólj, de arra, hogy teljesíts valamit, amit 2 hete ígértél, arra nincs. De biztos velem van a baj, amiért nekem furcsa ez.


„Miközben a mi (nem voltam egyedül)...”

Pontosan ketten voltatok, kísértetiesen hasonló stílussal és érveléstechnikával, ráadásul gyakran egyszerre is jelentetek meg. A többség viszont nem veled/veletek értett egyet sem ott, sem itt. Ezen kellene elgondolkodni. De benned soha fel sem merül, hogy esetleg másnak is lehet igaza. :)


„De Doki szerint ez nincs így, legalábbis az orvostudományban (szerinte), mert az összes magyar orvosi egyetem ugyanolyan magas színvonalú.”

Végre egy objektív állítás, talán a legelső tőled ennél a kérdésnél. Mert én valóban ezt állítottam, és most is ezt állítom, az érveimet cáfolni nem tudtátok, a saját érveiteket meg nem tudtátok alátámasztani semmivel sem. Bár még segítő kérdéseket is tettem fel, ezekre válasz azóta sem érkezett. Innentől nincs okom változtatni a véleményemen.


„Na de ez mellékvágány, itt a témánk, hogy ki tartaná meg és ki venné el a foglalkozásdoktori címeket.”

Valóban, szóval a többit inkább majd a másik kérdésnél, feltéve, ha hajlandó vagy és tudsz is válaszolni arra a bizonyos 7 kérdésre. Itt meg elmondtam, amit a témáról gondoltam (51-es hozzászólás).

2019. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
12%

Most csak két dologra reagálok Doki:

(1) Csak egyetlen accountról szólok hozzá, a többi nem én vagyok, sem itt sem máshol

(2) Soha nem személyeskedem, csak ha a másik személyeskedni kezd, szúrok oda pedagógiai jelleggel, de én alapvetően szocializálódni járok ide, és nem kenyerem a személyeskedés

Peace! 🤝

2019. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
78%

Éppen ellenkezőleg! Ledegradálod mindenféle a tiednél relevánsabb tudományág képviselőjét, csak azért, mert nem értesz egyet azzal, hogy doktori címet kapnak. Ezen véleményedet pedig képtelen vagy kulturáltan előadni, ráadásul hazudozol itt jobbra-balra. Gondolok itt arra a nevetséges állításra, hogy egy bölcsész 5 nyelven (abból mondjuk három holt) nyelven beszél, amikor kijön az egyetemről. Miközben kiderül, hogy nem tudod, mit jelent a szekunder irodalom kifejezés... :D



Ui: a tegnapi kétdiplomás jogász vagyok, aki nem közgázt, hanem nehéznek számító bölcsész diplomát szerzett a jogi diploma mellett... ;)

2019. aug. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
15%

“Ledegradálod mindenféle a tiednél relevánsabb tudományág képviselőjét,”


Először is nem “ledegradál”, csak degradál. Azon kívül ez téves állítás. Az, hogy a jogász diploma egy jóféle 5 éves mesterdiploma, nem degradálás. Az, hogy törölni kellene a jogászok foglalkozásdoktori címét, személyes vélemény, tárgyilagos állásfoglalás, logikai érvek mentén. Senki nem degradálta le a jogászokat.


“csak azért, mert nem értesz egyet azzal, hogy doktori címet kapnak.”


Valóban nem értek egyet, de hiszen ez a topik témája.


“Ezen véleményedet pedig képtelen vagy kulturáltan előadni,”


Ez nem igaz, én teljesen kulturáltan érvelek és fogalmazok,


“ráadásul hazudozol itt jobbra-balra.”


... veled ellentétben. Nehéz elhinni, hogy ezt a kofa stílust egy kétdiplomás ember képviseli. Azon túl, hogy nem igaz. Ld. a következő pontot.


“Gondolok itt arra a nevetséges állításra, hogy egy bölcsész 5 nyelven (abból mondjuk három holt) nyelven beszél, amikor kijön az egyetemről.”


Először is az ókori nyelveket nem beszéljük, hanem olvassuk/értelmezzük/fordítjuk. Másodszor is ha nem hiszed, ugyan lapozd már fel az ókori nyelvi szakok curriculumát, mielőtt hazugsággal vádolsz másokat... fent felsoroltam az egyiptológia követelményeit, de akkor mondom, hogy például a hebraisztika szakon alap az óhéber, arámi, akkád, ugariti, ógörög és latin, ez eddig 6, de mellette még tanulnak rabbinikus és modern hébert is, és szokás az ugaritit is felvenni... tényleg olyan dologról beszélsz, amiről még a google-t is képtelen vagy fellapozni, de azért hazugsággal vádolsz másokat.


“Miközben kiderül, hogy nem tudod, mit jelent a szekunder irodalom kifejezés... :D”


Ez nem derült ki, így egyszerre személyeskedsz és állítasz valótlant, gratulálok. Remek vitapartner vagy. (És kérdezem, hogy erre a színvonalra adnak foglalkozásdoktorit? 😰)

2019. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
13%
* ugariti téves ismétlés, helyette: szokás szírt felvenni
2019. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
15%

Szeretnék még egy általánosabb jellegű dolgot megjegyezni. Én megértem a jogász hallgatók érzelmeit, hogy büszkék arra, hogy nemsokára "doktorok" lesznek, és erre itt van ez a topik és valakik ezt vitatják.


De kezd nagyon lesüllyedni a vita színvonala egy szint alá. Felesleges büfészakozni, hazugsággal vádolni meg személyeskedni. Ha lehet egy személyes kérésem, mindenki próbáljon meg kulturáltan a témához hozzászólni és kifejteni a véleményét. Szerintem így civilizáltabb lesz a beszélgetés. Köszönöm a topikindító nevében is, illetve mindazok nevében, akik civilizáltan társalogni járnak ide.

2019. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
75%

Éppen te gerjeszted ezt a hangulatot.

Figyelj, sajnálom, hogy te nem kapsz doktori címet és ez téged ennyire frusztrál (érződik az írásodból, érvelésedből, hogy utálod azokat, akiknek van doktori címe). Tavasszal van PhD-ra való jelentkezési határidő, én bátorítalak, hogy jelentkezz ha már van mesterdiplomád és 4 év múlva megkapod a nagy Dr.-t a neved elé (ugye a foglalkozásdoktori kis dr.) és happy leszel.

2019. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!