Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szakok közül, melyek érdemlik meg a foglalkozás doktori címet? (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, jogász, államtudományi mester)

Figyelt kérdés
A PhD-t direkt nem írtam bele mert az már más. Foglalkoztat a kérdés, mert nagyon sokszor tapasztalom, hogy sokan azt mondják ez meg ez a szak nem érdemli meg, nem értik miért adnak nekik címet. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2019. júl. 28. 20:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
23%
28. De az viszont érdekel, hogy te nem tartod igazságtalannak, hogy a jogász diplomádra (amely NEM volt nehezebb, mint egy BME villamosmérnök vagy egy Corvinus osztatlan közgazdasági-matematikai elemző diploma) kaptál egy doktorcimet; a klinikai szakpszichológusok pedig tanulnak 5+3 évig, és semmit se kapnak?
2019. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
80%
bármilyen közgáz vagy mérnök szakot egy betanított majom is el tud végezni, szóval egyértelmű hogy nekik nem jár a doktori cím. a jogászok természetesen kiérdemelték, össze sem lehet hasonlítani az egyetem nehézségét a mérnök szakokkal
2019. júl. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
100%
Engem kérdeztél, hogy igazságosnak tartom-e, hogy a klinikai szakpszichológusnak nincs doktorija. Ami azt illeti, én nekik is megadnám a magam részéről. Csak kórházban ugye a dr. az az orvos, így megtévesztő lehetne. Ugyanakkor nekik is nyitott a PhD.
2019. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
14%
A kórházban a dr az a kórházi jogász, az államigazgatást végzett “ejtőernyős” (gazdasági igazgató stb.) meg a gyógyszerész is. Az nem megtévesztő? (De.)
2019. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 bensdorp ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdésre vàlaszolva: nem érdem kérdése, nem is csak a lexikális tudás méretét vagy a felelősség mértékét jelző cím ez. Ezek alapján akár másoknak is járhatna (bár véleményen szerint legfőképp az általános orvosoknak). Egyszerűen hagyomány. A gyógyszerészeké nem régi ugyan, ők azért kapták meg, hogy a köztudatban jobban meglegyen az, hogy ők az orvosok mellett a legkomolyabb orvostudomànyos ismeretekkel rendelkező egészségügyi szereplők.
2019. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
91%
Nos én elvégeztem a jogot és közgazdász mestert is és a tapasztalataim alapján a közgazdász szak sokkal könnyebb a joghoz képest ha csak azt az apróságot nézzük,hogy a jogon 4 allamvizsgat kell teljesíteni a diplomahoz. De abban az előzőnél előzőnek igaza van, hogy nem lehet igy nyilatkozni egy szakrol sem és bármelyiket elvégzi valaki buszke lehet. Persze mindenki másként latja a dolgokat de szerintem bármelyiket végzi el valaki akkor lesz sikeres ha tényleg azt akarja és érzi magáénak. Az hogy valaki informatikus v mérnök v jogász még semmire sem garancia sőt a piaci igeny is valtozik. Én pld a tanítót is nagyra értékelem mert rendkívül fontos lenne a munkaja. Ertelmisegi meg nem pörög azon h ki meg miért érdemel doktorit vagy sem. Ezek hagyomanyok és jogszabályban rögzített szabalyok.
2019. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
14%
77. Melyik közgazdász mestert végezted? Mert azért van különbség egy pénzügyi matematikai elemző és egy HR szak között... mégpedig hatalmas. A matekos közgazdász szak atom durva.
2019. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
16%

"neked a leghalványabb lila segédfingod sincs sem a közgazdaságtanról, sem a mérnöki szakokról. A jogász szakot meg TÉNYLEG mindenki el tudja végezni, iszonyú sok ostoba liba jár a jogász szakokra, akik csak beseggelik a könyveket. Mondjuk a te értelmi színvonalad is eklatáns példa arra, hogy az IQ eloszlás alsó kvintilisből is van esély doktori címet szerezni a jogász szak segítségével."



Ott a pont. Az osztályombol a legbutabb csajok mentek oda, igaz nem az ELTE jogra, hanem Pazmany Karoli stb es eddig csúszás nélkül hozzák... és ez nem csak az en osztalyomban van igy, tenyleg a legbutabb libak valasztjak a jogot, masik nagy favorit náluk az alibi gazdasági szakok (gazdmen, turizmus, kereskedelem es marketing stb). Emlekszem a csaj aki lassan vegez a Pazmany jogon matek erettsegi elott megkerdezte hogyan kell kiszamolni valaminek a 140 szazalekat... :) Az hogy minden betanitott majom eltudja vegezni a mernokit? Te hol elsz? Oreg én meg csak nem is BME-s voltam es 140en kezdtünk masodik évre eros 60an maradtunk amibol idore kb 25-30an vegeztunk. Es ez meg nem is olyan durva statisztika... Ezekszerint a valo eletben nem mukodik a teoriad miszerint minden betanitott majom kepes elvegezni a mernokit. Birom hogy az ilyen laikusok azt hiszik,hogy egy mérnöknek csak kepletekbe kell behelyettesiteni és ennyiből áll a kepzes :DDD Rokonom is jogot vegzett és mikor leallamvizsgazott ezt igy meselte nekem: " Volt velem egy csaj, akinel gyakorlatilag neked több közöd van a joghoz,de megis elvégezte a kepzest" Na igen és ezek fogják felvenni majd elsonek a doktor titulust :)

2019. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
87%

En gyogyszeresz leszek egy ev mulva, lesz doktori cimem. Elvileg... De fel sem fogom venni, mert felesleges fa$zveres az egesz. Ha felveszem, tobb leszek? Nem. Ha nem veszem fel, kevesebb leszek? Nem. Senki le se szarja, nem is ertem, mit veri itt magat mindenki, hogy kie a nehezebb szak... Minden szak nehez a maga modjan, mas tipusu nehezsegekrol beszelunk.


A hozzaszolasokbol azert kiderul, hogy a gyogyszeresz egyenlo a patikai kasszas erzsivel a kozszemleletben, egy mondat erejeig hadd engedjetek meg, hogy hozzaszoljak. Felreertes ne essek, mi nem penzt tanulunk meg valtani a tanulmanyaink soran, hanem az elettani vonalát a gyogyszerelesnek meg az orvosoknal jobban is ismerjuk, a gyogyszerek tervezeset, szintetizalasat is megtanuljuk kutatoszemmel, rengeteg novenybiologiai ismeretet is felhalmozunk, mindamellett, hogy 2 es fel evunk csak a TTIKs targyakkal megy el, 12 fajta kemiaval, na meg egesz nagy mennyisegu matek es fizika is jelen van. Tovabba ipari gyartastechnologiakat is elsajatitun, ezeknek a matematikai, fizikai, mernoki hatteret is tudnunk kell, s ezzel is kutatoszemleletre nevelnek amellett, hogy kb telefonkonyv modra kell bevagni a gyogyszerkonyvet, illetve a pharmindex kb teljes tartalmat. Mivel ennyire multidiszciplinaris terulet a gyogyszeresztudomany, ezert 2006tol odaiteltek a foglalkozasdoktori cimet nekunk. Sokretu a tudas, ha barmelyikbol is gyengebb vagy, viszlat. Teny, hogy a munkank soran nem fogunk minden megszerzett tudast kamatoztatni, de epp emiatt toltheto be majdnem minden munkakor az alapdiplomankkal, mert mindent is megtanultunk, ami barmely munkahoz kell (patika, gyar, kutatas, klinika, orvos/patikalatogatas stb.)


Es hogy erdemben is valaszoljak a kerdesre: en nem adnek senkinek, csak az orvosoknak az alapdiplomara. Ha azt mondod hogy a doktorhoz megyek, egyertelmuen enm egy villamosmernok PhD-sra gondolsz. Csak emiatt hagynam meg az orvosoknak a doktori cimet. A tobbieknek senkinek sem adnek. Tudomanyos doktorit se. Legyen a neve mogott, hogy PhD, es jonapot. Vagy ha mar olyan nagy doktor valaki, akkor legyenek fokozatok, amik feltuntethetok a nevek mogott, de nem Dr-kent a nev elott.


Ennyi lenne, tolem ne idezzetek, meg ne kerdezzetek, ugysem fogok valaszolni, mert szerintem tul kicsinyes a vita targya, tipik dogoljon meg a szomszed tehene effektus. Ja es igen, en is megdoglesztettem az elozo bekezdesemben, de nekem szabad, hiszen nekem jarna, de nem fogom felvenni, mert minek..

2019. júl. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
14%
Az utolsó is vállalható nézőpont, ti. hogy ne kapjon doktori cimet senki (egyedül az orvosok, persze akkor felzárkóznak egyből a fogorvosok és állatorvosok). Amerikában senki nem hord doktori címet, a PhD-zett orvosok se.
2019. júl. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!