Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi szakok közül, melyek érdemlik meg a foglalkozás doktori címet? (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész, állatorvos, jogász, államtudományi mester)

Figyelt kérdés
A PhD-t direkt nem írtam bele mert az már más. Foglalkoztat a kérdés, mert nagyon sokszor tapasztalom, hogy sokan azt mondják ez meg ez a szak nem érdemli meg, nem értik miért adnak nekik címet. Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2019. júl. 28. 20:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
15%
En is egyetertek, hogy csak szakvizsga utan adnám oda a doktori cimet nekik. Ez,hogy "tudjatok mennyit kell tanulni?" dolgot meg hagyjuk mar...Biztos egy mérnöki BSc meg MSc felgozzel elvegezheto nem? En tenyleg azt veszem észre,hogy ebben a topikban a nagy jogász hallgatok elegge el vannak szallva maguktol. (tisztelet a kivetelnek) Hat en ezerszer inkabb valasztanek egy mérnöki BSc MSc vegzettseget mint egy 5 eves jogasz diplomat. Mig az egyikkel gyakorlatilag kapkodnak erted a cegek, addig a masikkal sokszor marad az irodai papirmunka...
2019. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy PhD sem annyira könnyű, ahogy lefested. Jogászoknál nem 120 oldal az elvárás, hanem ennél sokkal több és rengeteg kutatómunkával, olvasással, publikációs, konferenciával stb. jár, azt meg, hogy más szakon mi a követelmény mindig eltérő, ez nem mérvadó így.

Ha minden szakvizsgázott orvostól, jogásztól elvárnád, hogy a szakvizsgája mellett, PhD követelményeknek is megfeleljen egyszerre, hát nem tudom hány orvos, jogász kapna doktori címet. Ha valaki napi 10 órában dolgozik, készül szakvizsgájára és emellett még tudományos tevékenységet is folytasson, hát nem tudom. Magyarországon maradjunk a realitások talaján, lehet ez Nyugat-Európában működne, itt azért más a helyzet.

2019. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
100%
21-es attól, hogy neked a mérnöki vonal bejön másnak lehet nem. Én például utálnám ha mérnökként kellene dolgoznom, teljesen hidegen hagy az a szakma még akkor is ha sokat lehet vele keresni. Téged ez érdekel így a jogászokra csak mint irodai munkásokra tekintesz, a jogászok viszont a mérnökökre tekintenek másképp, ahol csak betanult képletekkel kell nagyrészt dolgozni. Azért az, hogy a multik versengenek a mérnökökért mindig kicsit túlzás, nekem nem egy mérnök ismerősöm van, akit nem rohamoznak meg a multik...Mérnökök között is van jó meg kevésbé jó, lassan velük is Dunát lehet rekeszteni, mert lassan minden városban indítanak mérnöki szakokat.
2019. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
12%

“Ha minden szakvizsgázott orvostól, jogásztól elvárnád, hogy a szakvizsgája mellett, PhD követelményeknek is megfeleljen egyszerre, hát nem tudom hány orvos, jogász kapna doktori címet.”


Helyben vagyunk. Tehát akkor egy tengerbiológus, vegyész kutató, klasszika-filológus dolgozzék min. 10 évig egy doktori címért, kemény kutatómunkával stb – a szegény jogászoknak meg adjuk oda pacsira, mert sikerült elvégezniük egy egyetemet, meg elkezdeni dolgozni?

2019. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
82%
Én orvosként megkaptam, de ez csak egy régi hagyomány, ami a középkori egyetemekre nyúlik vissza. A jogászok esetében is. Mivel a személyimet amúgy is kellett cseréltetni, és azon meg a lakcímkártyámon kívül más olyan dokumentumom nem volt, amivel macerás lett volna, beleírattam, de nem mutatkozom be így, nem hirdetem a kapun stb. Az orvosi képzés egy kicsit speciális a maga 6 évével. Én elhiszem, hogy egy alap+mester együtt van ilyen nehéz más szakokon is, meg hogy a PhD komolyabb dolog, az nekem is tervbe van véve, mert egy olyan érdekes szakágat választottam, amiben bőven van érdekes kutatási téma, és aktuálisak is. Ha azt sikerül elérni, arra büszkébb leszek, de azt sem fogom reklámozni. Az, hogy a “tanára” legyek valaminek, még odébb van...bár egyetemi gyakorlatokat fogok tartani pár éven belül, ha minden jól megy. A hagyomány jegyében szerintem az orvos, fogorvos, állatorvos az, akiknél leginkább kézenfekvő, ők ott is kapnak, ahol pl. a jogászok nem. De a magam részéről nem sajnálom a többi felsorolttól sem, az “igazi” doktori fokozatot meg el lehet érni bármilyen tudományban, ha megdolgozol érte. Nem kell azon rugózni, hogy más odaírhatja-e előbb. Bár elhiszem, hogy irritáló, aki úton-útfélen előhozza. Még a PhD-t sem kellene, nemhogy egy szimpla foglalkozásdoktorit.
2019. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim ***** válasza:
7%
Utolsó de akkor abban egyetértesz, hogy például a pszichológusok, különösen a klinikai szakpszichológusok például méltatlanul nem kapnak foglalkozásdoktorit, miközben a jogászok, államigazgatásosok meg 5 év után igen?
2019. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
62%

"Tehát akkor egy tengerbiológus, vegyész kutató, klasszika-filológus dolgozzék min. 10 évig egy doktori címért."


Nem, mert nem 10 évbe telik míg megszerzi hanem 4, esetleg 5 évbe. AZ új szabályok miatt már nem lehet elhúzni a végtelenségig a PhD-t.

2019. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
82%
26-os te ugye pszichológus vagy azért mantrázod ezt a pszichológiát végig, mert te nem kaphatsz doktorit, igaz? :D
2019. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
6%

Nem, mert az alapképzés 5 év + a doktori program 3-5 év, az összesen 8-10.


Ellenben a foglalkozásdoktorisoknak az ölükbe hullik a Dr cim az alapképzés 5 éve után (wtf?).


Megjegyzés kötözködőknek: az "alapképzés" szót nem a szó bolognai értelmében használom fentebb. Tudom, hogy az 5 év az a mesterképzés.


Utolsó: nem vagyok pszichológus, csak igazságos.

2019. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddig válaszokat, remélem még jönnek. Nagy érdeklődéssel olvasom a kommenteket, hogy ki milyen szempontból közelíti meg a témát.
2019. júl. 29. 18:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!