Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akarják a szüleim hogy...

Miért akarják a szüleim hogy tanuljak és miért akarnak minden áron egyetemre küldeni?

Figyelt kérdés

Én nem tanulok olyan jól, mint elvárnák, magántanárhoz akarnak járatni, meg nyelvvizsgáztatni stb..

Én feleslegesnek érzem ezt az egészet.. Pont azt látom, hogy manapság egy szakmával sokkal jobban lehetne keresni, mint diplomásként...



2020. nov. 19. 03:46
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem miért beszélitek még itt is a fejét. Nem mindenkinek való az egyetem, nem is mindenki szeretné.

Annak mi értelme van, hogy végigszenved 2-3-as eredménnyel egy olyan szakot amit nem is szeretett volna, és vagy otthagyja az egészet, vagy lesz ugyan egy diplomája, de az életben nem fog abban a szakmában dolgozni.

Közben meg a pokolba kívánja a saját életét, mert mások behatása alapján döntött, hogy "jó lesz az a diploma valamire".

2020. nov. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim válasza:
38%
11-es, a kérdésre válaszoltunk, nem azt akarta megvitatni, hogy melyiket válassza.
2020. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
53%
Azért mondja a többség, hogy nem ártana tanulni, mert a "szakmával sokkal jobban lehetne keresni" egyszerüen nem igaz. Ha a kérdezö elkezd valami szakmát tanulni és 5 év múlva jön rá, hogy sem pénze nincs, sem szabadideje, sem élete, akkor már nem sokat tud változtatni, ellenben egy normális diplomával meg tud élni, de ha nagyon akarja, utána még mindig tud szakmat tanulni is.
2020. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
72%

A diplomának hosszú távon sokkal jobb munkaerő-piaci kilátásai vannak, olyan képességekre tanít meg az egyetem, ami nagyon hasznos a későbbi életben való boldoguláshoz. Persze nem való mindenkinek, ha te úgy érzed, hogy semmiképp nem akarod megpróbálni, akkor beszélj a szüleiddel, vázolj fel nekik egy perspektívát, hogy mihez szeretnél kezdeni, szerintem azzal megnyugtatnád őket és komolyan vennének.

Azzal meg óvatosan, hogy milyen szakmát választasz, lehet, hogy most jól megy az építőipar szekere, de ez egy válságnak nagyon kiszolgáltatott szektor, sokan elfelejtették már, hogy 10-12 éve inkább kimentek külföldre idénymunkára meg csontozónak a burkolók és kőművesek, annyira nem volt munka. Azt meg nem kell mindig elhinni, amit itt a gyakorin írnak a havi milliós bevételekről.

2020. nov. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
56%

Bizony, vannak szakmák amivel jól lehet keresni.


Kőműves, festő, burkoló, víz, villany, gázszerelő..


Nem kell mindenkinek egyetemre járnia.

Nem való mindenkinek.

2020. nov. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
48%

Ne karjátok már elküldeni egyetemre a kérdezőt!

Ő NEM SZERETNE egyetemre menni,kész.

2020. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
57%

azért kell diploma, mert már egy mekisnek, bolti eladónak, szimpla banki ügyintézőnek is előbb vesznek fel egy paleontológust, egyiptológust, zongoristát, mint aki elvégezte a munkához szükséges szakképesítést...

Szakmunkásként kizárólag vállalkozóként élsz meg, diplomásként alkalmazottként is kaphatsz jó fizetést ha jó szakot választasz. ami még fontos, hogy fiatalon még sok lehetőséged van, lehetsz buszsofőr, kamionos, darus miegymás, de 50 fölött szinte már mindnehonnan kirúgnak, pótolható vagy ha azt a munkát bárki végezheti. Ha van egy szellemi szakmai munkád, amiben felhalmoztad a tudást, akkor még plusz 20 évet dolgozhatsz, mert a tudásod nehezn pótolható, azaz senior leszel a juniorok felett, professzor, vezető mérnök, egyetemi oktató stb.

2020. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
8%
ja és igen, ha a vékony, irodista pitsa stílusú nő tetszik magassarkúban, sminkben, vékony ceruzaszoknyában, parfümmel átitatva, akkor a diplomás munkahelyek a lelőhelyei az ilyen nőknek és ezek általában diplomás pasit akarnak. Szóval azt is nézd meg miylen nőre vágysz...
2020. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
54%
Most szintén,ha a kérdező egyszerűen nem akar egyetemre járni,akkor miért külditek el? Nem mindenkinek való az egyetem. El kell ezt fogadni!
2020. nov. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
78%
Senki nem küldi. Véleményt kért, nekünk meg e a véleményünk.
2020. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!