Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem felháborító?

Szerintetek ez nem felháborító?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt úgy mire fel kapják a romák? Nem vagyok rasszista, de szerintem ez diszkriminatív. Nekik is ugyanúgy megvannak azok a lehetőségeik, mint egy akármilyen embernek, nem is értem miért kell külön nekik egy ilyen. Vagy legalább lenne olyan, hogy úgy egyébként szociálisan hátrányos diákoknak, mert nekem van olyan ismerősöm, aki igen csak rászorulna egy ilyenre, de nem jelentkezhet, mert nem cigány. Én ezt úgy ahogy van diszkriminatívnak tartom és szörnyen fel vagyok háborodva. Mások miért nem kapnak ilyen lehetőséget? Miért mindig csak a cigányok? Bocsánat, ha vulgáris vagyok, de ez most nagyon kiakasztott...


2012. jún. 2. 17:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem, mire gondolsz. Ez nem azt jelenti, hogy automatikusan felveszik őket az egyetemre, ez csak segítség ahhoz, hogy be tudjanak kerülni. De rájuk is ugyanaz a felvételi eljárás vonatkozik.

Ha valakinek úgy tartja kedve, nyugodtan csinálhat ilyet félszemű ruszin kisebbségi fiataloknak is.

2012. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
38%
azt a büdös......
2012. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
64%

Nekem semmi bajom nincs azzal, ha valaki cigány és orvos. Azzal sincs, ha hottentotta. :) Mindegy nekem, legyen jó ember, értsen a szakmájához és kész. De miért ilyen áron? Mások keményen güriznek azért, hogy felvegyék az orvosira. Ők meg maximum két évet eltöltenek az előkészítőn, és egyenes út az egyetem...Nem értem.

Tényleg vannak más hátrányos helyzetűek is az országban, ők miért nem jelentkezhetnek egy ilyen programra? És a többi kisebbség, ővelük mi van? Őket nem karoljuk fel, velük nem is foglalkozunk...ez megkülönböztetés.

Felőlem legyenek orvosok, de ne így! Ne ilyen könnyen, csak pont úgy ahogy mások is.

2012. jún. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi egyetemre az menjen aki el is tudja végezni, mivel emberéletek múlnak majd rajta. Ha felveszik őket és tisztességesen lediplomáznak, akkor nincs semmi baj.
2012. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
55%

Én sem értem mi a gond. Ha valakinek az a fontos, hogy a tehetséges és elhivatott cigány fiatalok is bekerülhessenek orvosi egyetemre, és erre kitalál egy képzési programot, összeszedi rá a támogatókat, akkor az miért fáj neked.


Ha nekem van pénzem és azt a félszemű kiscicák szemműtétjére szeretném költeni, akkor sincs jogod pampogni, hogy mennyivel nagyobb szüksége lenne rá a szomszéd kissrácnak, akinek nincs meleg ruhája télire, mert az én pénzemmel azt csinálok, amit akarok.


Ha valakinek ez a fontos, akkor csinálja. Ha neked más a fontos, akkor te meg csináld azt.

2012. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
3-mas válaszoló! Teljesen egyetértek :) nem a származással van a baj, meg a célkitűzéssel, hanem úgy önmagával a a programmal. Nem hiszem, hogy csak romák szorulnak rá egy ilyenre. És hogy csak ők jelentkezhetnek erre a programra? Mi ez, ha nem diszkrimináció? És, ha én is alapítanék egy ilyen programot azzal, hogy csak nem romák jöhetnek, akkor gondolom azonnal betalálna engem minden kisebbségi szervezet...
2012. jún. 2. 17:22
 7/38 anonim ***** válasza:
61%

Harmadik vagyok.

Kedves első: Lehet csak mi értelmezzük félre, de akkor ez mit jelent:

"A képzés célja: a hazai cigány értelmiség, és ezen belül az orvosképzés fejlesztése. A többszörösen hátrányos helyzetű, de tanulni vágyó cigány fiatalok részére felzárkóztató magyar és angol nyelvű, általános és szakmai előképzés, melynek sikeres elvégzése hozzájárul az orvosi egyetemre való bekerüléshez."

HOZZÁJÁRUL.

Vagy egyből felveszik őket, vagy...érettségit kell nekik is tenni.

De az érettségikről egy szót sem említenek. Lehet, hogy elég az amit ott produkálnak? Hiszen elég sokszor megmérettetés elé állítják az itt tanulókat.

De akkor is, ha nem is egyenes út az egyetem. Én kemény pénzeket fizettem a nyelvtanfolyamomért, a nyelvvizsgámért. Ők nekik a nyelvtanulás is ingyen van. Arról nem is beszélve, hogy biosz/kémia/fizika magántanárok óradíjai sem éppen alacsonyak. Nekik az előkészítő is alanyi jogon jár. Pedig elméletben az iskolában fakultáció keretében ingyen felkészítik a diákokat.

2012. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Mondd azt, hogy cigány vagy, és akkor előnnyel indulhatsz. Szerintem nem szokták vizslatni, hogy hány Kolompár van a jelentkező családjában.
2012. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
47%

Ez hihetetlen felháborító!!!!!

Én MAGYAR vagyok, és pár ponttal csúsztam le az orvosiról, már sokadszorra érettségizek emelt biológiából és közép kémiából, de semmi segítséget nem kaptam eddig az államtól.


Ezek meg csak azért mert romák.... szörnyen diszkriminatív velünk szemben, gyűlölöm ezt az országot. Mihánt lehetőségem lesz rá, megyek külföldre és sosem jövök vissza ebbe a lepratelepbe.


Komolyan mondom, bemegyek a hivatalba és kijelentem magamról hogy én is roma vagyok, ha lesz róla papírom akkor hátha én is odapofátlankodhatok...

2012. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
78%
Nem olvastam el a hozzászólásokat de igen, felháborító. Nem kizárólag cigányoknak kellene ilyen lehetőséget adni, hanem mindenkinek, aki rászorul, természetesen akár az érdeklődő cigányoknak is. Igen, ez diszkrimináció.
2012. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!