Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem felháborító?

Szerintetek ez nem felháborító?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt úgy mire fel kapják a romák? Nem vagyok rasszista, de szerintem ez diszkriminatív. Nekik is ugyanúgy megvannak azok a lehetőségeik, mint egy akármilyen embernek, nem is értem miért kell külön nekik egy ilyen. Vagy legalább lenne olyan, hogy úgy egyébként szociálisan hátrányos diákoknak, mert nekem van olyan ismerősöm, aki igen csak rászorulna egy ilyenre, de nem jelentkezhet, mert nem cigány. Én ezt úgy ahogy van diszkriminatívnak tartom és szörnyen fel vagyok háborodva. Mások miért nem kapnak ilyen lehetőséget? Miért mindig csak a cigányok? Bocsánat, ha vulgáris vagyok, de ez most nagyon kiakasztott...


2012. jún. 2. 17:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 7.!

A hozzájárul azt jelenti, hogy ha elvégzi ezt a képzést, akkor sikeresebb lesz az érettségije, magasabb pontot tud elérni, tehát nagyobb eséllyel bejut az egyetemre.

Most komolyan azt hiszitek, hogy egy nívós egyetem megteheti azt, hogy kijátszva a felvételi rendszert felvesz olyanokat, akik nem ütik meg a mércét? Döbbenet! Ennyi buta rasszista embert!

És most jöhet is a jó kis lepontozás, mert tudom, erre az a szokás.

2012. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
27%
Hányingerem van ettől a mocskos országtól.
2012. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
60%

Értsétek már meg, hogy bármilyen egyetemre való bekerüléshez az az egy út van, hogy jó érettségi vizsgát tesz az illető, és a megfelelő mennyiségű pontok birtokában felveszik.

Ez a program ahhoz járul hozzá, hogy a hátrányos helyzetű roma fiatalok jobb eredményt tudjanak elérni a felvételi eljárás során. Ennyi. Miért fáj ez nektek?

Meg mi az, hogy másnak miért nincs ilyen program? Hát csináljatok, pályázzatok hozzá pénzt, kerítsetek támogatókat, nyugodtan meg lehet tenni, ha ez valakinek a szívügye.

Mondjuk én azt sem értem, hogy ha egy cigány nem tanul, akkor az a baj, ha meg valamiféle segítséget nyújtanak nekik, hogy eredményesebben tudjanak integrálódni, akkor meg az a baj.

2012. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

11-es! Senki nem rasszista itt. De ez diszkriminatív. Igen épp ez az, hogy nagyobb esélyük van bejutni az egyetemre, mert kaptak egy ilyen előképzést. Én hol kapok ilyet? Elmehetek 2 évre fakultációra, reménykedve, hogy kapok egy jobb tanárt, aki felkészít érettségire, de ott is hányszor előfordul az, hogy pont egy sz@r tanárt fog ki az ember (én épp így jártam). És akkor ez a fakultáció. Arról nem is beszélve, hogy ott van a feltételeknél, hogy csak roma jelentkezhet. Ez pedig egyértelműen diszkriminatív. És, ha én valahova odaírnám, hogy csak fehér ember jelentkezhet? Úgy betalál engem minden kisebbségi alapítvány, hogy még... de persze ebben az országban már csak ez megy. Nyaljuk csak a romák s*ggét már elnézést. Nekem nem a romákkal van a bajom, csak az, hogy mindenhol szinte előnynek számít, ha vkit Kalányos Dzsokinak hívnak.


By the way, mivel nálunk a fakultáció nem volt a legjobb ezért külön tanárhoz jártam, ami nem 2 Ft volt. Hogy hogyan tudtam kifizetni? Úgy hogy dolgoztam! Tehát mindent meg lehet oldani ilyen külön programok nélkül is, ha nagyon akarja az ember.

2012. jún. 2. 17:43
 15/38 anonim ***** válasza:
91%

Kedves tizenegyes,

Igen lehet, hogy a hozzájárul mást jelent. De, mint írtam akkor is óriási kedvezményhez jutnak ezáltal. Ingyenes nyelvtanítás, ingyen biológia-fizika-kémia órák. Támogatás a bentlakáshoz, étkezéshez, gondolom a tankönyvekhez is.

MÁS bent ül fakultáción/órán, otthon tanul, esetleg barátaival gyakorol, a "tehetősek" pedig külön órákat is vesznek. Nekik pedig ingyen van.

Én örülök annak, hogy megtehetem a mai világban, hogy otthon teljes mértékben támogatnak, és van is pénz rá. De nem csak roma hátrányos helyzetűek vannak. Van más kisebbség is. Illetve a "100% magyarok" között is van szegény, akinek a családjában értelmiségi sincs, hogy segítséget adjon.

Azt meg ne mondd, hogy rasszista vagyok. Nekem van cigány osztálytársam, szeretem! Miért mert értelmes, okos, normális. Iskolai ünnepségen ő öltözik ki a legjobban, és a töri órákon ő az egyedüli aki keni-vágja az egészet. És büszke vagyok rá! Olyat is ismerek aki egy utolsó börtöntölteléknek való...de MAGYARBA is van ilyen. Rasszistának meg egyáltalán nem nevezném magam, mert van egy pár külföldi barátom, akiket szintén szeretek! Mert normálisak, értelmesek.

Ja és még valami, én is a kisebbséghez tartozom (igaz nem a roma kisebbséghez) ;) Szóval hidd el nem vagyok rasszista.

2012. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

"Mondjuk én azt sem értem, hogy ha egy cigány nem tanul, akkor az a baj, ha meg valamiféle segítséget nyújtanak nekik, hogy eredményesebben tudjanak integrálódni, akkor meg az a baj."


Miért kell a tanulásban bármiféle segítséget nyújtani? Járjon be az iskolába menjen haza és tanuljon. Ahogy ezt az átlag ember teszi. Vagy ha otthon nem olyan a családi helyzet, akkor is ott a könyvtár, de a suliban is benn lehet maradni akár este 8-ig is. Nem értem miért kell nekik segítség? Miért kell integrálódniuk? Miért olyan nehéz maguktól tanulni? Nálunk itthon is van elég gyakran családi viszály, amikor nem tudok tanulni, mert akkora a zsibaj, de fogom magam és elmegyek a könyvtárba. Kész pont. Senki nem segít nekem, semmilyen alapítvány nem talál meg, hogy jaj szegényem nem tudsz tanulni.

Más miért képes egyedül elintézni a dolgait? Más miért képes magától tanulni? Másnak miért nem kell a kezecskéjét fogni, ha tanulásról van szó? Miért csak ők?

2012. jún. 2. 17:49
 17/38 anonim ***** válasza:
69%
szerintetek a szőke hajjal is lehet jelentkezni? mert akkor megpróbálnám! (bocs az offért, de ez kihagyhatatlan! :D )
2012. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
69%
Szőke kóla is van, miért ne lehetne szőke cigány?
2012. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
54%

Az a nagy baj itt, hogy a cigányok ingyen kapnak egy ilyen képzést, én meg tavaly szeptemberben 85.000 + 85.000 = 170.000 forintot fizettem ki összesen a kémia + biológia tanfolyamért, pedig nem vagyunk eleresztve anyagilag!!!


Ezek meg meg megkapják ingyen is, pedig úgysem tanulnak soha. Szép. Ilyenekre kell kidobni a pénzt. Ahelyett, hogy egy motivált magyarnak biztosítanának ilyen segítséget.

2012. jún. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
76%
Tök mindegy, mert ha csak emiatt kerülnek be, az első félév után repülnek, Az orvosi nem az az egyetem, amit lazsálva, alapok nélkül el lehetne végezni, már középiskolában keményen kell tanulni hogy legalább az első évet túléld, a többiről nem is beszélve. Valószínű, hogy ha valakit így vesznek fel, nem fogja befejezni az egyetemet, mert nincs hozzá megfelelő tudása.
2012. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!