Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy jogász kiírja a neve elé (pl facebookon), hogy Dr, akkor az emberek azt mondják, hogy megdolgozott érte, de ha egy orvos teszi ugyanezt, akkor beképzeltnek tartják, aki felvág a doktorijával?

Figyelt kérdés
(Mielőtt kötekednek páran: igen, tudom, hogy a PhD az „igazi" doktori cím, a tudományok doktora.)

2016. máj. 30. 08:22
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

Nem tartom beképzeltnek se az orvost, se a jogászt, se mást. Ha ez a neve, akkor ez a neve.

Nekem egy dolog visszatetsző nagyon, amikor pl. sportolók így íratják a nevüket a mezükre, és így hívatják magukat. Hiszen ott nem orvosi vagy jogászi minőségükben vannak. Ez kb. olyan, mint színésznőknél az kovács istvánné. Ilyet is fura használni.

Ettől függetlenül nekem van nagyon beképzelt orvos ismerősöm (többek között) aki még a baráti rövid kis e-mail-eket is úgy írja alá, hogy dr., mint ha valami hivatalos helyre írt volna, hivatalos levelet

2016. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel erre is lehetne mondani, hogy ha ez a neve, akkor ez a neve. Amúgy lehet, hogy beállította automatára az aláírást, és mindenkinek úgy írja a gép. (Van ilyen opció)
2016. máj. 30. 09:47
 13/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem automata aláírás.

Pl. Dr. Kovács Gábor a neve, és úgy írja alá a barátit, hogy Dr. Kovács Gabi, Gabi Dr., Doktor Gabi, stb. tehát, hogy valahogy mindig benne legyen a dr.

Azért erre nem igaz, hogy de hát ez a neve.

Te sem hivatalosan írsz alá egy baráti levelet, nem?

2016. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg mindenkitől kissé beképzelt. Főleg, hogy a Facebook nem is engedi a "Dr." előtagot névhez beírni, és akkor ebből lesznek az ilyen "Dr-Kovács" meg "DrKovács" elég szánalmas nevek. De nem hiszem, hogy bármi különbség van abban, hogy orvos, jogász, vagy más teszi ezt.
2016. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
29%
Te orvos vagy? Vagy mi a gondod?
2016. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
27%

Tudtommal helytelen a nagybetűvel írt Dr jogászok elé, mert ők csak "kis" dr.-ok.


Egyébként ez a Dr. = orvos csak Magyarországon van így, pl. Németországban nem lesznek a képzett orvosok automatikusan Doktorok, azt külön kell letenni. Valamilyen oknál fogva Magyarországon a diploma mellé kötelező ezt a címet megszereznie az orvosoknak.

2016. máj. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se orvos, se jogász. De bármelyik is lennék, eszembe nem jutna a facebook profilomba beleírni, hogy Dr. Ahol az ember a barátaival, ismerőseivel tartja a kapcsolatot. Ja, egy dolog kimaradt. Nem hivatalos oldalról, nem az ügyvédi iroda FB oldaláról beszélünk, hanem a személyes profiloldalról.
2016. máj. 30. 10:13
 18/52 A kérdező kommentje:
#16 Kevered a dolgokat. Az orvos a világon mindenhol doktor. Nem tudományos doktor (PhD=Doctor of Philosophy), hanem az orvostudomány doktor (MD=Doctor of Medicine). Ettől függetlenül az MD cím után megszerezheti -és sokan meg is szerzik- a PhD fokozatot.
2016. máj. 30. 10:14
 19/52 A kérdező kommentje:
Valamilyen oknál fogva... Azért vicces lenne egy doktor, aki nem doktor. Ha megnézel egy brit, amerikai, német stb filmet, az orvost mindig Dr XY-nak szólítják, míg az ügyvédet Mr-nek.
2016. máj. 30. 10:16
 20/52 A kérdező kommentje:
Egyébként kezdünk elmenni más irányba. És szerintem itt is alátámasztja egy-két válaszoló az állításomat... Személyes FB profilra a névbe belesúvasztani, hogy Dr, szerintem nagyképűség -akármilyen doktor-, mert az egy személyes oldal, nem hivatalos FB oldal. És ismétlem: ismerek nagyon beképzelt orvosokat, mégse írják ki. Míg sok jogásznak a cím megszerzése után első dolga megváltoztatni a nevét facebookon.
2016. máj. 30. 10:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!