Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy jogász kiírja a neve elé (pl facebookon), hogy Dr, akkor az emberek azt mondják, hogy megdolgozott érte, de ha egy orvos teszi ugyanezt, akkor beképzeltnek tartják, aki felvág a doktorijával?

Figyelt kérdés
(Mielőtt kötekednek páran: igen, tudom, hogy a PhD az „igazi" doktori cím, a tudományok doktora.)

2016. máj. 30. 08:22
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Van elég sok medikus ismerősöm és szoktunk beszélgetni. Ha valaki megkérdezi, hogy hol tanul és mondja, hogy az orvosin, egyből megkapja a "nagyképű orvostanhallgató" nézést. Ha megkérdezik, hogy milyen az egyetem... Ha azt mondja, hogy nehéz, akkor "TE VÁLASZTOTTAD!", ha mást mond, akkor meg megint nagyképű, mert könnyűnek tartja az orvosit. Ez később se változik. Ha egy joghallgató panaszkodik, akkor mindneki sajnálja, hogy jaj, te szegény, ott sose hangzik el, hogy ő választotta. És ez később is megmarad. A jogász megszenved a doktoriért, ő jogosan használja.
2016. máj. 30. 12:06
 32/52 A kérdező kommentje:
Vagy ha néha nézek unalmamban Facebook kommenteket cikkek alatt, akinek benne van a nevében, hogy Dr, róla adatlap alapján mindig kiderül, hogy jogász. Néztem az 1001 orvos hálapénz nélkül csoport tagjait, és ott kb 1-2 kivétellel egy orvosnak sincs kiírva a nevébe, hogy doktor. Ahogy írtam, PhD-zett NEM orvosok is ritkábban használják, mint a jogászok, holott ők is megérdemlik és megdolgoztak érte.
2016. máj. 30. 12:08
 33/52 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem nyugodtan használhatják a nevük előtt, hogy "Doktor", azon túl, hogy ez a nevük jelzést ad arról, hogy orvos, bemutatkozásnál hasznos és most nem a presztízsre gondolok.


Ha orvos használja akkor teljesen rendben van, de ha jogász vagy bölcsész / egyéb PhD-s szerintem az elég felesleges. Nem egy ismerősöm munka mellett minimális efforttal végezte el a PhD-t vagy csak a pénzért, amit ha elkezdesz kis munkával de 5-6 év alatt biztos hogy be tudsz fejezni, az nem teljesítmény.

2016. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Mondjuk a PhD nehézsége szakterület függő is. Egy vegyész vagy biológus területen nem olyan egyszerű ám. Vagy pl egy matematikus is keményen megdolgozik érte. Van ilyen ismerősöm is. Bölcsész doktor, és csomószor használta a Dr-t (bemutatkozás, ajtón a névtáblára kiírás panelben stb), és egyszer egy szomszéd bekopogott, hogy rosszul van, segítsen neki.
2016. máj. 30. 12:15
 35/52 anonim ***** válasza:
44%
Azért egy orvosi felér egy doktorival. Én gépészmérnöknek tanulok, ez se leányálom, de látva jogász ismerőseimet, attól egy nagyságrenddel nehezebb... én egy jogásznak se adnék doktorit, írjon phd-t ha annyira dr akar lenni...
2016. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Mielőtt elmegyünk másik irányba: nem nézem le a jogászokat. Csak nem értem, hogy a társadalom megítélése szerint, miért érdemlik meg jobban a Dr-t, mint más (akár orvos, akár PhD-zett személy, akár gyógyszerész). Egyre többször látom ezt. A jogászoktól mindenki el van ájulva, mintha más nehéz szak nem is létezne, vagy más nem is érdemelné meg a doktorit. Vagy csak ők vannak maguktól elájulva, és azért írják ki ennyien. (Tisztelet a kivételnek)
2016. máj. 30. 12:19
 37/52 anonim ***** válasza:
31%

36: Nem tudom, te hol élsz, de mifelénk éppen hogy nincsenek elájulva a jogászoktól. Ügyvédnek lenni meg sokszor már kifejezetten pejoratív, hiszen sok ügyvédnek valóban alvilági kapcsolatai vannak.

Na meg látjuk, hogy már kik járnak jogi karra. Cicababák, ku_rvának öltöző lányok, üresfejű libák. Azt nem tudom, hogy végzik el, de ha nekik meg, akkor annyira tuti nem nehéz.

2016. máj. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
18%
Nekem erről a Facebookon : Zimány Dr Linda jut eszembe :D Egyebkent meg a jogi doktor az dr ,míg orvosdoktor Dr. Ebből is latszik hogy aki kiírja az egy idiota többnyire,mar elnezest a kifejezésért. Egyebkent a vilagon meg egy ilyen idiota orszag sincs Mo.-n kivul ahol az ügyvédek is dr.-ok.
2016. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
84%

1)A tudományok doktora már nincs, az most MTA doktora, azaz DSc. (a rövidítés korábban is ez volt).

2)Az, hogy rosszak a tapasztalataid, szomorú. Az orvosok és a jogászok között is vannak alkalmatlanok. A dr. jur. dr. med. stb. csak végzettséget tanúsít, dicséretes ősi szokás. (Nyilván azok javasolják az eltörlését, akiknek egyik sincs). Lenézni max. az nézheti le, aki elvégezte. Összehasonlítani a jogot meg az orvosit csak az hasonlítsa, aki mindkettőt elvégezte.

3)Aki azt írta, hogy az orvos Dr., a jogász dr., az egy hülye.

4)A megoldás az lenne, ha mondjuk nem dr., hanem MEDdr., JURdr. lenne a rövidítés, PhD esetén Dr. PhD MED., Dr. PhD JUR. stb.

5)A celeb doktorok nyilván sem praktizálni, sem elméleti jogi tevékenységet nem fognak kifejteni soha.

6)Mindezeket jogi PhD-ként írom.

2016. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Az eleve felvágós barom, aki facebookra kiírja, hogy "Dr.".. Ugyanis nincs ilyen funkció a facebookon, de ő csakazértis odabiggyeszti, hogy mindenki lássa..
2016. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!