Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy jogász kiírja a neve elé (pl facebookon), hogy Dr, akkor az emberek azt mondják, hogy megdolgozott érte, de ha egy orvos teszi ugyanezt, akkor beképzeltnek tartják, aki felvág a doktorijával?

Figyelt kérdés
(Mielőtt kötekednek páran: igen, tudom, hogy a PhD az „igazi" doktori cím, a tudományok doktora.)

2016. máj. 30. 08:22
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem írom ki FB-re, de hivatalos levelezésben nyilván Dr. X.Y. PhD vagyok.
2016. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
43%
A dr-t jogász, orvos, állatorvos, fogorvos, gyógyszerész esetében is kis betűvel kell írni, kivéve, ha a mondat kezdőbetűje. Dr. csak az MTA doktorának jár bárhol nagy betűvel a neve előtt. Az orvos és állatorvos, fogorvos majdnem minden országban kap egy doktori címet a diplomája mellé, jogász és gyógyszerész nálunk nagy divat, de biztos van még így ezzel pár ország. Az, hogy ki mennyire dolgozott meg érte, vagy hogy az orvos megérdemli a jogász nem szerintem nem a mi feladatunk, hogy eldöntsük sem több sem kevesebb nem lesz tőle egyik fél sem. Személyes véleményem az, hogy kicsit ciki, ha kiírják facebookra a nevük elé. Én úgy gondolom, vagyis számomra a facebook arra való, hogy a barátaimmal folyamatosan tudjam tartani a kapcsolatot és szerintem egy baráti körbe akármilyen doktor az illető nem illik bele ez a fajta viselkedés. Persze ez csak az én véleményem..vannak biztosan sokan akik csak azért használják facebookon is mert ez az igazi, teljes nevük, vannak akik azért mert azt hiszik, hogy így többek másoknál és vannak akik nem foglalkoznak vele és nem írják ki. Pusztán ez alapján nem lehet szerintem eldönteni, hogy ki mennyire felvágós, de persze vannak esetek, amikor ez nagyon lejön, legyen jogász, orvos, gyógyszerész, fogorvos vagy állatorvos az illető. Személyes tapasztalat szintén amikor részemről már tényleg cikinek minősül az efféle magatartás . Egyik ismerősöm elmondása alapján azért végezte el a jogot idősebb korában, hogy ne csak a férje fogorvosi doktori címe legyen a neve előtt, hanem a leánykori neve mellé is kitűzhesse ezt a címet és ezt természetesen facebookon is büszkén mutogatja azóta 2 nagy Dr-rel a neve előtt :D :D Mint látjuk több nem lett azzal a dr-rel mert ha használja legalább helyesen tenné de még ennyire sem futja. De ez szerintem ugyanúgy előfordulhat más szakmánál is nem csak jogot végzett egyénnél, például nekem van több szerény jogász doktor ismerősöm, aki nem használja facen a neve előtt...
2016. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
44%
A PhD is Dr.
2016. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
33%
Valóban, igaza van az előttem szólónak, a PhD is tudományos fokozat így az is nagy D-vel használandó.
2016. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk a fogorvost nem egészen értem.


Nekik elég lenne a sima "fogász" doktor nélkül is.

2016. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
És te ezt milyen alapon döntöd el? Az érzésnyilatkozat picit kevés.
2016. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
42-es és a többi, aki sületlenségeket beszél.... "A doktor rövidítésre a szabályzatban csak annyi megkötés vonatkozik, hogy pont következik utána (ez a rövidítésekre általában vonatkozik)." Forrás: [link]
2016. jún. 4. 13:07
 48/52 anonim ***** válasza:
Az Nftv. számít, az jogszabály.
2016. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
Hát te hülye vagy.... Az mta oldala írja, hogy a jogszabály csak annyit ír, hogy a Dr után pontot kell írni, mert rövidítés. Biztos nem hiteles forrás az MTA oldala.... Úgy beszélsz róla, mintha kb a wikipédia lenne.
2016. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én továbbra is ezt tapasztalom. Menjetek rá pár orvos vagy PhD-zett személy facebookjára, meg pár jogászéra. Akkor megértitek. Konkrétan a Sándor Máriás vagy 1001 orvosos csoportokban is, amelyik posztoló Dr XY néven fut, az esetek nagy részében jogász. Pedig ezekben a csoportokban főként ápolók és orvosok vannak. (Nyílt csoportok)
2016. jún. 10. 10:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!