Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy jogász kiírja a neve elé (pl facebookon), hogy Dr, akkor az emberek azt mondják, hogy megdolgozott érte, de ha egy orvos teszi ugyanezt, akkor beképzeltnek tartják, aki felvág a doktorijával?

Figyelt kérdés
(Mielőtt kötekednek páran: igen, tudom, hogy a PhD az „igazi" doktori cím, a tudományok doktora.)

2016. máj. 30. 08:22
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
80%

20: Én meg írtam, hogy ismerek nagyon beképzelt orvost, aki még baráti levelezésben is hangoztatja, hogy dr. Erre lehurrogtál, hogy hát ez a neve.

Neked szerintem a jogászokkal van bajod. És úgy csinálsz, mintha ez csak rájuk lenne jellemző.

Én nem védem őket. Szerintem bárki lehet beképzelt, szakmájától függetlenül.

2016. máj. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Nem hurrogtalak le. Idéztelek. Szerintem is beképzeltség baráti levélben így írni, de TE mondtad, hogy " Nem tartom beképzeltnek se az orvost, se a jogászt, se mást. Ha ez a neve, akkor ez a neve. " Utána meg mondod, hogy az orvos beképzelt, mert így ír alá. Csak kicsit ellentmondásos volt. Mindegy.
2016. máj. 30. 10:26
 23/52 A kérdező kommentje:
Szinte csak rájuk jellemző. Nem egy és nem két orvost ismerek, és még a legbeképzeltebb se írja ki. Írd be a facebook keresőbe, hogy Dr, és nézd meg, hogy az első 10-20 találatból mennyi a jogász. Segítek: kb az összes.
2016. máj. 30. 10:27
 24/52 anonim ***** válasza:
70%

22: Nem vagyok ellentmondásos. A fb-ra írtam, hogy úgy használja, ahogy akarja, végül is ez a neve.

De baráti levélben nagyképűség.

Fb-on egyébként sok furcsaság van. Inkább legyen valaki drxy, mint cicababa89, Cica Mica, Ancsi Ancsi, ACsabi, stb, és hasonló szuper nevek.

2016. máj. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg meguntad a SOTE-vidéki orvosi dumát és most kerestél mást, amivel lehet bszogatni a nagyérdeműt.
2016. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
De csak, hogy pár ismert példát mondjak... Almási Kitti vagy Hevesi Kriszta nem orvosok, pszichológusok. Megszerezték a doktori címet (PhD), mégse írták ki a facebook oldalukra, hogy Dr. Csak, hogy ne mindig az orvosokat hozzam fel példának. Van egy ügyvéd, akit elég sok celeb követ instagramon, Nagy András. Na, neki pl van HIVATALOS oldala (Dr. Nagy András ügyvédi iroda). Itt szerintem teljesen érthető és jogos, mert ez kell a "brand" építéshez, és ezen az oldalon ügyvédként, jogászdoktorként van jelen. Viszont ha rákattintok az ügyvéd úr személyes profiljára, ott is úgy van megadva a neve, hogy András DrNagy. Na, ezt nem értem. Mert ott elvileg nem a klienseivel tart kapcsolatot (arra van a hivatalos oldala), hanem a barátaival.
2016. máj. 30. 10:37
 27/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom, milyen SOTE-vidék dumáról beszélsz. Ennek az ügyvédnek pl az instagram-neve is nagydr .... Mert ugye instagramon nagyon kell a dr.
2016. máj. 30. 10:38
 28/52 anonim ***** válasza:
93%

Jó neked, hogy erre van időd, hogy ilyenek után kutakodj, hogy kinek, hogy van fent a neve :)

Vagy inkább sajnállak, hogy ennyire nincs életed.

2016. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Véletlenül tűnt fel, és megnéztem egy-két embert. Ettől még van életem. Illetve bejegyzésekben, mikor Dr XY van megjelölve, volt, hogy megnéztem, hogy milyen doktor. 98%-ban jogász.
2016. máj. 30. 10:40
 30/52 anonim válasza:

Az én fejemben sosem fordult meg ilyesmi. Nem is értem honnan veszed. Remélem megnyugtattalak egy kicsit, hogy rám nem érvényes a kitalált állításod és az ismerettségi körömre sem, mert akkor tudnék róla :))


"beképzeltnek tartják" - ki, vagy kik tartják annak? Nem értem honnan veszed ezt az alapfeltevést.

2016. máj. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!