Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy egyszerű, de mégis bonyolu...

Egy egyszerű, de mégis bonyolult kérdés? (matek)

Figyelt kérdés

Adott egy derékszögű háromszög aminek oldalai: 3, 4 és 5 egység. A kérdés az, hogy meg kell határozni annak az egyenesnek a helyzetét, ami a kerületét és a területét is megfelezi a háromszögnek.

Már órák óta próbálgatom, de nem jön ki. A területtel "semmi" gond nem volt, az elég hamar kijött, viszont a kerületet ugyanezzel az egyenessel bebuktam.


2014. okt. 6. 17:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A feladatot már megoldottam, egyetemista vagyok, régen KöMaL-oztam. A modorodra és az írásképedre egy szót tudok: visszataszító.
2014. okt. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ja amúgy, nem értem. Ha ezzel csalna is a leányzó, akkor miért fájna az neked? Soha nem puskáztál, vagy csaltál, vagy hasonlók?


Én anno a tanulmányaim során nem tudtam semmilyen segítséget kérni, de mégsem irigylem a másiktól, ha valamiért kap valami pluszt, amiért én annak idején nem kaptam.


Figyi!

Azzal, hogy megkért engem (meg gondolom másokat is), hogy segítsek, már azzal is "csalt".

De legalább tett valamit, mert nem értette.


Mennyivel jobb ha valaki, csak az "okostelefonját" nyomkodja, és közben meg sötét mint az éjszaka?


Egyszerűen irigy vagy.

2014. okt. 8. 20:13
 13/16 A kérdező kommentje:

"A modorodra és az írásképedre egy szót tudok: visszataszító."


Ergo. Tehát legalább ebben egyet értünk.


De még mindig nem értem, hogy MIÉRT ÉN VAGYOK A HIBÁS????


Ha valaki feltesz egy kérdést, és tegyük fel az szorgalmi, vagy házi feladat, vagy akármi, és itt valaki válaszol rá, akkor az illető, kap egy plusz pontot egy 5-öst, vagy épp nem kap 1-est, mert megcsinálta a házit.


Akkor az az illető, miért nem mumus????

Miért csak én???

Honnan kéne nekem tudnom, hogy honnan van az adott feladat, ha már rég nem járok suliba????


Akkor max. rákérdezel, vagy mondod, hogy szerinted ez egy ilyen meg olyan feladat, mert itt meg ott láttad, de hogy LÁTATLANBAN, valakit meggyanúsíts azzal, hogy csal????


Már bocsi, de ez több mint bunkóság!!!!

2014. okt. 8. 20:18
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja megoldani akkor ne küldje be. A feladatok megoldásait felteszik a honlapra minden hónapban, ott majd a beadási határidő után meg tudja nézni. Ha kirakod a netre a megoldást, akkor azok akik rákeresnek google-ön a feladatra ugyanannyi pontot kapnak rá, mint aki önerőből megoldotta. Ha a feladatot kötelező lenne megoldania megérteném, de ez így nem több, mint csalás. Lehet szépíteni, de attól még csalás marad.
2014. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy te vagy a hibás, csak azt hogy mi minősül csalásnak. Legközelebb kérdezd meg, hogy honnan származik a feladat, amiből segítséget kértek tőled és akkor nem történik ilyen.
2014. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

> „Én nem tudtam megoldani, hisz jogász vagyok nem matematikus!!!!”

Ha ez tényleg így van, akkor k***va lol…


Másrészt nem is biztos, hogy ezzel segítesz neki, mert a versenykiírás szerint, ha egy javító felismeri az itteni megoldást a lányod barátnőjének nagy testvérének a beküldött megoldásában, akkor ki is zárhatják a nagy tesót:

„A közösen készített vagy másolt dolgozatokat - beleértve az eredeti szerzőét is - nem versenyszerűnek értékeljük, és a szerzők nevét honlapunkon is közöljük. A csoportosan másolt dolgozatokat visszaküldjük az osztályt tanító tanárnak. Súlyosabb, az egész pontversenyt veszélyeztető esetekben (pl. az feladatok megtárgyalása internetes fórumokon) az érintett versenyzőket kizárjuk a versenyből.” – [link]


Szóval az egy dolog, hogy kiírod ide a kérdést, de nem kéne lef***ozni valakit, aki figyelmeztet rá, hogy csak a határidő után kéne ide is leírni a megoldást. (((LEHET (sic!), hogy igazak a sztereotípiák, hogy minden jogász tetű…)))


Végül a hivatalos megoldás:

[link]

2015. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!