Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatók miért...

Az orvostanhallgatók miért vannak így felháborodva, hogy nem mehetnek ki egyből külföldre?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet vették fel idén orvosira, de már most sír a szájuk a hallgatói szerződés miatt. Meg legszívesebben már lépnének le.


Egyszerűen nem tudják felfogni ezek az emberek, hogy az állam, a saját országuk fektet a tanulmányaikba több, mint 16-17 millió forintot és akkor ezek ki akarnak menni külföldre a tandíj kifizetése nélkül? Hol éltek ezek eddig?

Iszonyatosan sért, hogy állításak szerint "rosszul" keresnek az orvosok.

Damn.

Pont nem erről híresek az orvosi állások.

Ok, borsodban meg ilyen putri megyékben lehet, de az ország legtöbb helyén igenis jól keresnek.

Lehet, hogy nem 1 millát, de azért éhen halni nem halna egyik sem..


Mi érdekem van nekem abból, hogy az országom olyan embereket tanítson ki, akik később elmennek és nem minket gyógyítanak, hanem egy másik ország embereit?


Igazából az ilyen orvosokat szívesen elengedném az országból.. na persze akkor a hozzátartozóikat minimum 15-20-25%-kal adóztatnám meg.



#orvos #Isten #orvostanhallgatóky gyűlöltek
2019. júl. 28. 12:10
 61/113 anonim ***** válasza:
67%

Te kezelteted magadat? Mert tuti,hogy pszichiátriai eset vagy.:D

Ne aggódj,megyek én magamtól is. Szóval rugdosni nem kell,ha megpróbálnád,akkor pedig visszakézből pofon vágnálak.

Amúgy ajánlanám neked,hogy nagyon gyorsan vegyél vissza az arcodból,mert garantálom,hogy a BME-n úgy meg fognak szívatni,mint a húzat és te hamarabb fogod onnét szedni a sátorfádat,mint ahogy én elhagynám ezt az országot.

2019. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/113 anonim ***** válasza:
56%
#61: Oké, tudomásul vettem, sőt, mint írtam én így is hajlandó vagyok itthon dolgozni, ráadásul úgy, hogy szeretem is, amit csinálok. De ha valaki leírja milyen világi élete van egy orvosnak, akkor csak hozzáteszem, hogy annyira azért mégsem.
2019. júl. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/113 anonim ***** válasza:
32%

66:

Mondom mégegyszer, ha valaki orvosként AKAR pénzt keresni, akkor az tud.

Lehet hogy nem rezidenskent, de egy 5 év után simán.

Én közgazdász vagyok, én sem nettó 1 milliós fizetéssel kezdtem.

2019. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/113 anonim ***** válasza:
66%
Megyek is,de ne csodálkozz,hogy ilyen átlag hozzáállással a végzett orvosok jelentős része kimegy. Báááár előtte megnézném,ahogy helyre tesz téged pár ember.
2019. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/113 A kérdező kommentje:
Jaj de kis keményke valaki :3
2019. júl. 30. 19:46
 66/113 anonim ***** válasza:
86%
Kettőnk között te vagy az,aki másokat olyan alpári stílusban elkezdett szidni úgy,hogy még ott van a tojáshéj a popóján. Jó tanácsként mondom,hogy vegyél ebből vissza,mert a fagyi vissza fog nyalni.
2019. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nyugodtan menj vissza a 4. oldalra!

Nem én kezdtem el szidalmazni, hanem a 83%-os.

Én csak kapható vagyok erre a táncra, ez van.

2019. júl. 31. 00:15
 68/113 anonim ***** válasza:
24%

Alapvetően az a baj, hogy a magyar orvosi oktatás kb a 70-80-as évek szintjén van leragadva itthon.

Teljesen protokoll és tekintélyelvű az egész, nem a probléma okát próbálja megkeresni és megszüntetni, hanem csak a tüneteit kezeli.

Az USA-ban már fényévekkel előbbre járnak, ott már kezdik megérteni hogy a funkcionális orvoslás a jövő. Sajnos itthon az orvoslásában meg még a mai napig nem történt meg a rendszerváltás.

2019. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/113 anonim ***** válasza:
89%

Csak az első pár kommentet olvastsm el, de leírnám a véleményemet.


Természetesen nem halnak éhen az orvosok, de jogos, hogy ki vannak akadva, mert ahhoz képest, hogy mennyit kell tanulniuk, küszködniük és végső soron tudniuk, hogy orvossá válhassanak, ahhoz képest kevés a fizetésük. Ráadásul a kezdő orvosok ösztöndijat kapnak, ha még hiányszakmát választanak, azért is plusz ösztöndíjat jár.


Azért 400 ezer forintot más szakmákkal is megkeresnek az emberek, de azt ráadásul úgy, hogy nincs benne ösztöndíj (és lehet, hogy még túlórázniuk sem kell), azaz az állam másoktól nem sajnálja, de az orvosoktól igen.


Én nem más szakmát szeretnék ócsárolni, de szerintem az egyáltalán nem fair, hogy kevesebb felelőséggel járó pozícióban (ami kevesebb tanulással is elérhető) többet lehet keresni. Az orvosok meg végül is nem csinálnak semmi extrát, csak úgy elvannak és a betegek elvárják, hogy tegyék a dolgukat, ha persze valami hiba csúszik, rögtön az orvost ócsárolják, de a sok segítséget meg észre sem veszik az emberek, mert készpénznek veszik.


Azzal viszont egyetértek, hogy ha valaki orvosnak akar menni, az csakis hivatástudatból tegye és a fizetés legyen csak másodlagos. Szerintem a legtöbb végzett orvos így áll hozzá, és hiába tudják, hogy milyen az EÜ helyzete, attól még ezt a szakmát szeretné végezni, amit ha valahol jobban megbecsülnek, akkor értelemszerűen oda akarnak majd menni.


A pénzvisszafizetés abszolút jogos, de szerintem az, aki külföldön próbál szerencsét, az ilyenert ne rinyáljon.

2019. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/113 anonim ***** válasza:
27%

69:

Mondjál már légyszives még egy szakmát az orvoson kívül, ahol az ÁLLAM egy pályakezdőnek (gyakoraltilag még tanulónak) nettó 5-600e Ft fizetést ad?!

Mert én nem tudok mégegy ilyenről.

2019. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!