Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatók miért...

Az orvostanhallgatók miért vannak így felháborodva, hogy nem mehetnek ki egyből külföldre?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet vették fel idén orvosira, de már most sír a szájuk a hallgatói szerződés miatt. Meg legszívesebben már lépnének le.


Egyszerűen nem tudják felfogni ezek az emberek, hogy az állam, a saját országuk fektet a tanulmányaikba több, mint 16-17 millió forintot és akkor ezek ki akarnak menni külföldre a tandíj kifizetése nélkül? Hol éltek ezek eddig?

Iszonyatosan sért, hogy állításak szerint "rosszul" keresnek az orvosok.

Damn.

Pont nem erről híresek az orvosi állások.

Ok, borsodban meg ilyen putri megyékben lehet, de az ország legtöbb helyén igenis jól keresnek.

Lehet, hogy nem 1 millát, de azért éhen halni nem halna egyik sem..


Mi érdekem van nekem abból, hogy az országom olyan embereket tanítson ki, akik később elmennek és nem minket gyógyítanak, hanem egy másik ország embereit?


Igazából az ilyen orvosokat szívesen elengedném az országból.. na persze akkor a hozzátartozóikat minimum 15-20-25%-kal adóztatnám meg.



#orvos #Isten #orvostanhallgatóky gyűlöltek
2019. júl. 28. 12:10
 71/113 anonim ***** válasza:
18%

Hol írtam én olyat, hogy egy pályakezdő orvos 500-600 ezret keres?

Én azt írtam, hogy a bér (nindenféle plusz juttatások nélkül) kevesebb vagy ugyanannyi, mint egyes szakot végzetteké.

Hogy példát is mondjak: egyes gazdasági szakon a gyakorlati idő alatt keres meg valaki annyit, mint egy diplomával már rendelkező rezidens. A 7 félev meg a 12 félév tanulási idő közt is van különbség, a tananyagban is, a végzett munkában is, de még a munkaidőben is.

2019. aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/113 anonim ***** válasza:
31%

71:

Te ezt írtad:

"Természetesen nem halnak éhen az orvosok, de jogos, hogy ki vannak akadva, mert ahhoz képest, hogy mennyit kell tanulniuk, küszködniük és végső soron tudniuk, hogy orvossá válhassanak, ahhoz képest kevés a fizetésük."


Erre írtam én:

"Mondjál már légyszives még egy szakmát az orvoson kívül, ahol az ÁLLAM egy pályakezdőnek (gyakoraltilag még tanulónak) nettó 5-600e Ft fizetést ad?!

Mert én nem tudok mégegy ilyenről."


Tehát nem szerintem az nettó 5-600e Ft egy kezdő rezidensnek, aki tulajdonképpen még egy tanuló, szerintem nem kevés.

2019. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 anonim ***** válasza:
71%

Milyen 500-600 ezerről beszélsz?

Pályakezdő rezidens fizetése a napi 8 órás munkájáért 189 ezer nettó. Hiába okoskodik itt pár ember, hogy nem ennyi, de ennyi. És minden rezidensnek ennyi az alapfizetése, mivel minden rezidens a NAEK-től kapja.

Ehhez jön az ügyeleti bér, ami nyilván kórházfüggő. Elárulom: a legtöbb helyen baromira nincs 500-600 ezer forint a fizetés még ügyelettel együtt sem. Én speciel havi 4 ügyelettel összesen kapok (alapbérrel együtt!) 320, jobb hónapban 350 ezer forintot (nettó). És egy év múlva szakvizsgázom, nem full kezdő vagyok.

Ha még hozzászámolom 100 ezer a Markusovszkyt, amit szakvizsgáig meg lehet kapni ösztöndíjként, akkor is 420-450 ezer forintnál tartunk.

És akkor én ezért a pénzért hány órát is dolgozom? Havi 224-240 órát. Mennyi is az? 1750-2000 forintos nettó órabér. És ebbe már beleszámoltam az ösztöndíjat, amit szakvizsgáig kapok! Ha meglesz a szakvizsgám, -100 ezer forint havonta, cserébe a fizetés meg kb. szart sem emelkedik. Az 1300-1500 forintos nettó órabér.

Szerinted ez sok egy orvosnak? Akkor szerintem bekaphatod.

2019. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/113 anonim ***** válasza:
74%

"aki tulajdonképpen még egy tanuló"


Aki egy tanuló? Álmaidban. Szerinted mit csinálok? Egész nap kávézok és a szakorvosok után futok, mint egy pincsi?

Ja, nem. Önállóan dolgozom, ambulálok, ultrahangozok. Marhára nincs ám annyi orvos, hogy a szabályokat betartva, minden egyes beteget úgy lássak el, hogy szakorvos áll mellettem. Dolgozzak csak önállóan, "nagylány" vagyok, ha meg valami gebasz van, mindenki mossa kezeit. Egy rakás helyen a rezidens EGYEDÜL ügyel, úgy, hogy nincs vele szakorvos. Ha gáz van, akkor max behívja. Szerinted ez mekkora stressz?

2019. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/113 anonim ***** válasza:
74%

Ja, és akkor ezekben az óraszámokban még benne sincs a rengeteg túlóra. Minden ügyeleten után (hiába 7ig tart az ügyelet), még 8-ig maradjak, mert a referálót meg kell várni. 9 előtt nem érek haza, az minden ügyelet után plusz 2 óra. Kifizeti valaki? Nem. Ha nem tudom befejezni az osztályos munkát a nap folyamán, mert kevés az orvos és sok a beteg, akkor szerinted hazamehetek a munkaidőm végén? Ja, nem. Addig maradok, míg be nem fejeztem a "dolgom". Kifizeti valaki? Nem.

Barátnőm munkaideje hivatalosan fél 5-ig tart, 6 előtt szerintem még a büdös életben nem ment haza, mióta dolgozik. Szerinted ezeket a túlórákat ki fizeti ki?

Senki. És akkor mikor az ember kidolgozza a belét, egész nap ambulál, még pisilni sem bír kimenni, nemhogy ebédelni, folyamatosan beteget lát el, azért még ráverik az ajtót és hőbörögnek, hogy mi az, hogy nekik várniuk kell...

2019. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 anonim ***** válasza:
32%

73:

~ 180.000 reidens alapbér

~ 160-200e ügyeleti bér a megbízási alapján

~ Markusovszky ösztöndíj 100e

~ Hiányszakma 150e (nyilván akinek van egy kis esze, az olyan oktatóhelyre pályázik, ahol jogosult lesz a hiányszakmára)

Össz: ~590-630e


Úgyhogy be lehet fejezni a sírást az orvosoknak, hogy nincs pénz. Mert melyik másik szakma az ahol az állam (nem egy multicég!) egy teljesen pályakezdő gyakornoknak ennyi pénzt fizet?


74:

Az lehet, de rezidensképzés akkor is hivatalosan az orvosi szakmai oktatás gyakorlati képzési ideje, tehát tanuló, akkor is, ha 28-30 éves már.


75:

Istenem, már megint ez a mindenki felett állás...

Miért, szerinted más szakmában nincs túlóra??

Én közgazdászként van hogy szombaton is dolgozok, mert határidős a munka.

2019. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/113 anonim ***** válasza:
61%

De nem bírod felfogni, hogy a fizetés nagy része az ösztöndíjakól jön és a közalkalmazotti bértábla szerint annyi egy orvos fizetése, mint egy szakmunkásnak?

Az ösztöndíj meg nem fog járni örökké, és nem is mindenki hiányszakmát választ (mert nyílván akinek nem kis esze van, az a szívére hallgat, hogy milyen szakorvos szeretne lenni és nem egy random listára fog rábökni).

2019. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 anonim ***** válasza:
23%

77:

Nem bírod felfogni, hogy a boltban ugyanannyit tudsz vásárolni akkor is, ha munkabér címszóval érkezik az x Ft és akkor is, ha ösztöndíj címszóval?

Persze hogy nem kapja örökké, mert rezidens után szakorvos lesz és kapásból ugrik felfelé a fizetés+ már tud maszekolni is heti pár órát, amiből már jóval több jön, mint addig az ösztöndíjból.


Nem azt mondtam, hogy hiányszakmát választ, hanem olyan képzőhelyre megy rezidensnek, ahol az övé hiányszakma.

Értől olvasás nem az erősséged.

2019. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/113 anonim ***** válasza:
73%

Nincs egyszerre hiányaszakma meg Markusovszky. Vagy egyik, vagy másik. És képtelen vagy felfogni, hogy nem mindegy, hogy x ezer forintot mennyi munkával, túlórával, lemondással keresel meg.

És a szakorvosok bére marhára nem ugrik nagyot. 20 éve dolgozó szakorvosok kolléga 6 ügyelettel együtt nem kap meg 600 nettó t. A fia diploma nélkül 3 év munkaviszonnyal Pesten 600 nettó kap. Hiába magyarázod, hogy már rezidens ként annyit lehet kapni, ez baromság. És lehet okoskodni, hogy pár óra maszekolassal mennyi plusz jön, de az is plusz idő, amit családtól veszel el. Egyszerűen nem értem mit nem lehet azon felfogni, hogy nem mindegy, hogy 400 ezer forintért napi 8 órát dolgozol heti 5 nap, vagy 240-et, éjszaka, hétvégén, ünnapnapon.

2019. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 anonim ***** válasza:
59%
A hiányaszakma meg országosan van meghatározva. Attól h x kórházban nincs, de máshol nem hiány, akkor nem lesz hiányaszakma..
2019. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!