Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatók miért...

Az orvostanhallgatók miért vannak így felháborodva, hogy nem mehetnek ki egyből külföldre?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet vették fel idén orvosira, de már most sír a szájuk a hallgatói szerződés miatt. Meg legszívesebben már lépnének le.


Egyszerűen nem tudják felfogni ezek az emberek, hogy az állam, a saját országuk fektet a tanulmányaikba több, mint 16-17 millió forintot és akkor ezek ki akarnak menni külföldre a tandíj kifizetése nélkül? Hol éltek ezek eddig?

Iszonyatosan sért, hogy állításak szerint "rosszul" keresnek az orvosok.

Damn.

Pont nem erről híresek az orvosi állások.

Ok, borsodban meg ilyen putri megyékben lehet, de az ország legtöbb helyén igenis jól keresnek.

Lehet, hogy nem 1 millát, de azért éhen halni nem halna egyik sem..


Mi érdekem van nekem abból, hogy az országom olyan embereket tanítson ki, akik később elmennek és nem minket gyógyítanak, hanem egy másik ország embereit?


Igazából az ilyen orvosokat szívesen elengedném az országból.. na persze akkor a hozzátartozóikat minimum 15-20-25%-kal adóztatnám meg.



#orvos #Isten #orvostanhallgatóky gyűlöltek
2019. júl. 28. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
28%

40:

Hozzáteszem még, volt közgazdász barátnőm, rendszeresen este 8-9 után járt haza a munkából.

Tehát ne csináljunk már úgy, mintha csak az orvosi lenne az az értelmiségi szakmák közül, ahol sokat kell dolgozni.

2019. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem aki az állam pénzén (mindegy milyen szak) tanul az vállalja azt, hogy Magyarországon dolgozik ezzel időarányosan. Ha valaki tudja, hogy egyáltalán már a gondolattól is ódzkodik, hogy itt legyen orvos, akkor menjen külföldre orvosira, csak nyilván egy német vagy angol orvosi képzésre nem olyan egyszerű bejutni mint egy magyarra.

Az orvosok nem keresnek annyira rosszul, több barátom is orvos, igen sokat dolgoznak, magánélet kevés, de én ügyvédként ugyanezt csinálom. A nehéz egyetemi évek után ügyvédbojtárkodtam kb.minimálbérért (nálunk semmi ösztöndíjlehetőség nincs) úgy, hogy végig tanultam keményen az egyetemet. Nem panaszkodom a fizetésemre most, de ez mögött nem 8 órás munkaidő van, hanem napi 10-12, hétvégék is sokszor munkával telnek és folyamatosan képzem magam nem csak itthon, hanem külföldön is. Ügyvédeket még sosem hallottam, hogy valaki sajnálta volna, holott egy jogász nélkül sem működne a társadalom nem csak egy orvos nélkül. Az egészségügy tényleg rossz állapotban van de nem azért feltétlen mert az orvosok keveset keresnek, enélkül is elmennének, mert aki komolyan akarja művelni a hivatását sokkal jobb körülmények várják ott akár ha a kutatást nézem vagy a szakmai lehetőségeket (ez a jogászoknál is így van csak a mi diplománkat nem fogadják el mert minden ország jogrendszere más, ha nem így lenne alig maradna magyar jogàsz itt mert külföldön sokszorosát keresnék meg). Nekem sincs annyi időm a magánéletre mint amennyi kellene, de ez sokakkal így van, egy informatikussal is. Ritka olyan munkakör, szakma ahol leteszed 8 óra munka után a tollat és szabadság van.

Egyébként a kezdő fizetés minden szakmánál ma alacsony (kivéve mérnök, informatikus mert hiànyszakma), de mégis mire fizetnének sokat ha nincs szakmai tapasztalata a kezdőnek? Egy rezidenshez még felügyelet kell ahogy egy ügyvédjelölthez szintén, különben elég nagy hiba csúszhat be amit a beteg, ügyfél fog hátrányosan érzékelni. Mindenhol szükséges egy tanulási időszak, ami később majd megtérül, ma mindenki gyorsan akar meggazdagodni, mindent elérni a karrierben az a legnagyobb probléma, ez azonban ritkán műkódik így a valóságban.

2019. júl. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 A kérdező kommentje:

Szegény 83%-os(#38) azt gondolja, hogy érti, de mégsem! :( Pedig azt hittem, hogy majd valaki megmondja, de nem, mert nem lehet igaza!

A magyar egészségügyet meg úgy mindent a kommunista rendszer vágott tönkre, k.b.szott nehéz helyrehozni, lásd, narancsos barátainknak nem is megy, MERT LEHETETLEN!

Be kell látni, akármilyen kormány jön ide, nem fogják helyrehozni.

És azért ez kegyetlen.. én is rengetegszer megjártam a kórházat, pedig csak 20 éves vagyok.

Igen, kemény dolog. De aki nem bírja, ne menjen orvosnak!


Nehogy már ilyen istenszakmának állítsd be, az ügyvédek, rendőrök és pl. mindenki, aki a versenyszférában van, halálra dolgozzák magukat.


Ráadásul az az "ismerő", akinek nincs élete, mert dolgoznia kell, hogy milliós fizetése legyen, elég szánalmas.

Nincs rá kötelezve, nem kell ennyiszer mennie, biztos vagyok benne. Csak ugye a vastagabb boríték a nyerőbb, de legalább itthon van. Tuti jól érzi magát.


Hidd el, 400-500 ezerből is bőven meg lehet élni!

Ha minden magyar embernek eddig sikerült, az orvosoknak is, ráadásul egy idő után, igazi tapasztalattal társulva, 5-10 év múlva már lehet keresni 800k-t, vagy egy milkát, szóval ne sírjon már az az ici pici szád :)


Pont az ilyen mocskos férgektől kellene megszabadulnia az országnak, akik aláássák annak jövőjét, te redvás tetű.


Menj csak, ide te nem kellesz, az egyszer szent.

2019. júl. 28. 18:21
 44/113 A kérdező kommentje:

És kit érdekel?

Bizony, tanulsz 6 évet és ez jár, mint mindenkinek, arányosan az egyik legnagyobb fizetés!

Aztán még sír a szátok xD

Hálátlanok.

Takarodnotok kellene innét, de gyorsan.

Na persze a hozzátartozóitok itt maradnak, rajuk lehet bosszút állni, ami édes lesz >:)

2019. júl. 28. 18:25
 45/113 anonim ***** válasza:
70%
Istenkomplexusod van? A diagnózis ingyenes volt, ne aggódj.
2019. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/113 anonim ***** válasza:
67%

#40 Ezt a "már megbocsáss"-t ne mondd már, hogy atyai szeretetből írtad, sugárzik belőle a kioktatás. Nagyon félreérted, nekem nem derogál Győrben, Kecskeméten dolgozni, és egy szóval se írtam, hogy Pest a cél. A klinikai központ jelentheti Debrecent, Pécset és Szegedet is. Csak azt mondom, hogy hallgatók többsége utóbbiakat célozza meg leginkább, emiatt sok a rezidens, máshol kevés, oda meg csábítgatni kell őket magasabb fizetéssel. Nem "kicsi", abban az értelemben, hogy nagyváros, nagy vonzási körzettel, de tudom, hogy ezeken a helyeken nem úgy tanítanak, voltam már vagy 3-4 megyeszékhelyi kórházban gyakorlaton.

Lehet dobálózni más szakmákkal, de egyik sem fedi le az eü dolgozók helyzetét. Nem csak egy egy tényezőt kell kiragadni, hogy "de más is sokat dolgozik" meg "más se keres annyit", mert ezzel kizárjuk a többi torzító tényezőt, mint munkakörülmények, eszközpark, megbecsültség, felelősség stb, amik azért jelentősen árnyalják a képet. Szerintem ebbe az lát bele igazán, aki benne dolgozik, nem az ismerősök, családtagok révén.

2019. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
70%

Más embernek lehet sok a 400e Ft. De orvosok közt, nagyon kevés. Nem érheted, mert nem vagy tagja ennek a rétegnek. De lehetsz, jelentkezz orvosira, tanulj 6 évig majd még 5-6 év mire szakorvos leszel, közben jogtalanul hepciáskodnak veled hozzá nem értő emberek (mint amúgy most). El nem tudod képzelni mennyit kell dolgozni.

Senki nem tudja, aki gimibe jár és 18 évesen nagy álmokkal és elvárásokkal orvosira jelentkezik majd szép lassan megtanulja, hogy semmi nem olyan, mint ahogy elképzeli.

Én is gondolkozom, hogy külföldre megyek, pont az ilyen emberek miatt, mint te, aki itt férgezik meg mocskolódik. Az orvosok megbecsülése 0.

2019. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 anonim ***** válasza:
89%

"Pont az ilyen mocskos férgektől kellene megszabadulnia az országnak, akik aláássák annak jövőjét, te redvás tetű."


Szerintem az ország jövőjét azok a "redvás tetűk" ássál alá, akik azt gondolják, hogy az a hazafi és az a magyar, aki szarért húgyért hajlandó minden fost elvégezni. Pont azért tart itt ez az ország, ahol, mert a tipikus magyar emberrel BÁRMIT meg lehet tenni. Pont ezt is csinálja a fidesz sok-sok éve. Mert tudja, hogy a sok idióta úgy is marad, akkor is, ha csak évente egy tetves ezer forintos Böskét kap.


Érdekes módon Nyugatabbra tőlünk, a fejlettebb országokban megfizetik a szakértelmet. Nem csak az orvosokét, mindenkiét. Mert ott nem olyan tűrhők az emberek, hogy bármit elvállaljanak fostaliga pénzért.


De hidd csak azt, hogy te vagy a bazi nagy magyar:D

2019. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/113 anonim ***** válasza:
81%

46:

Ne legyél már ennyire érzékeny, semmi bántó szándék nem volt benne.

Pontosan ezért van szakorvos hiány a nagy vidéki kórházakban, mert ti mind a klinikai központokban akartok dolgozni.

Ott viszont az a problémád, hogy kicsi a pénz. Hát most erre mit mondjak?

2019. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/113 anonim ***** válasza:
14%

"185 nettó jelenleg a rezidensek kezdőfizetése"


Imádom amikor a fizetésről beszelnek olyanok akik nincsennek is a témában. Most is volt a kórházban rezidens felvétel netto 350 szülésznek. És többi szakon még több. Rezidensként ráadásul még tanulsz. Aztán ha végzel ez nő és hozzá jön az ügyelet, magánrendelés stb. És utána is léphetsz előre. Barátnőm apja videken osztályvezető főorvos. Havi 3 milliónál nem keres kevesebbet. Szóval ennyit a siránkozásért. Tenni kell, hogy előre juss.

2019. júl. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!