Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatók miért...

Az orvostanhallgatók miért vannak így felháborodva, hogy nem mehetnek ki egyből külföldre?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet vették fel idén orvosira, de már most sír a szájuk a hallgatói szerződés miatt. Meg legszívesebben már lépnének le.


Egyszerűen nem tudják felfogni ezek az emberek, hogy az állam, a saját országuk fektet a tanulmányaikba több, mint 16-17 millió forintot és akkor ezek ki akarnak menni külföldre a tandíj kifizetése nélkül? Hol éltek ezek eddig?

Iszonyatosan sért, hogy állításak szerint "rosszul" keresnek az orvosok.

Damn.

Pont nem erről híresek az orvosi állások.

Ok, borsodban meg ilyen putri megyékben lehet, de az ország legtöbb helyén igenis jól keresnek.

Lehet, hogy nem 1 millát, de azért éhen halni nem halna egyik sem..


Mi érdekem van nekem abból, hogy az országom olyan embereket tanítson ki, akik később elmennek és nem minket gyógyítanak, hanem egy másik ország embereit?


Igazából az ilyen orvosokat szívesen elengedném az országból.. na persze akkor a hozzátartozóikat minimum 15-20-25%-kal adóztatnám meg.



#orvos #Isten #orvostanhallgatóky gyűlöltek
2019. júl. 28. 12:10
 81/113 anonim ***** válasza:
26%

79:

"Nincs egyszerre hiányaszakma meg Markusovszky. Vagy egyik, vagy másik"


Rosszul tudod, mert van. Nézz utána.


"A fia diploma nélkül 3 év munkaviszonnyal Pesten 600 nettó kap"


Ja, ez abszolút életszerű...


" Hiába magyarázod, hogy már rezidens ként annyit lehet kapni, ez baromság."


Most azért, mert te tájékozatlan vagy, hogy milyen + juttatásokra lennél jogosult adott esetben, ne én legyek már a hibás. Szálljál le a magas lóról, és tájékozódjál.


" Egyszerűen nem értem mit nem lehet azon felfogni, hogy nem mindegy, hogy 400 ezer forintért napi 8 órát dolgozol heti 5 nap, vagy 240-et, éjszaka, hétvégén, ünnapnapon."


Más szakmáknál, ahol szintén viszonylag jól lehet keresni, jellemzően ott sem napi 8 óra munkával.

Mint fentebb írtam, én közgazdászként elég sokszor dolgozom pl. szombaton is. Lehet, hogy nem megyek be az irodába, hanem otthon, de akkor is dolgozom. Meg 5 után is elég sokszor.

Tehát ha azt hiszed, hogy te most marhára különleges vagy, mert túlórázol, meg hétvégén is dolgozol, hát nem. A versenyszférában ez teljesen általános.



80:

Ezt is rosszul tudod. Mondom, tájékozódjál.

2019. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 anonim ***** válasza:
69%

Te is szombaton reggel 8-tól vasárnap reggel 8-ig dolgozol? (Alvással olyan 2 órát számolj, de ez változó, lehet több vagy kevesebb.)

Te is csak emberéletekért felelsz?

Én is mondom, vagy hiányszakma vagy Markusovszky. Nem lehet mindkettőt.

2019. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/113 anonim ***** válasza:
26%

82:

Akkor te is rosszul tudod, nézz utána.

De elvárom, hogy utána legalább beírod ide, hogy tévedtél.


De most komolyan, tényleg a legnagyobb jószándékkal kérdezem, te is csak a rezidensképzés alatt tudtad meg, hogy az orvosi munka áll ugyeletből is?

Mert ez nekem kicsit kb olyan, mintha egy tűzoltó vagy tendőr azon háborogna, hogy neki 24 óráznia kell.


Ezt az emberéletekért felelés mantrát meg egy kicsit hatásvsdásznak tartom, kivéve ha nem intenzív osztályon dolgozol, ami tezidensként szerintem kizárt.

De akkor ennyi erővel egy buszvezető is embetéletekért felel.

2019. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/113 A kérdező kommentje:

Most néztem vissza ezt a kérdést.


83%-os, megint te sértegetsz, hogy "bekaphatod", amikor a 63%-os rendre hozza az érveit.

Igaz, nem alátámsztva, de visszaolvasva szimpibb, mint te, te tetves nyomi.


Kotródj az országomból vagy én magam rugdoslak ki innét!

2019. aug. 10. 13:39
 85/113 anonim ***** válasza:
70%

Szerinted az inzenzív terápiás szakorvos úgy vált azzá, hogy rezidensként sosem dolgozott az intenzíven? :D


A felelősség pedig minden orvos vállán ott van, igen, a háziorvosén is. Talán hallottál az esetről, amikor egy ügyelő rezidens a vércukorszintmérőt félreértelmezve cukros vizet itatott a magas cukorszintű beteggel.

2019. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/113 A kérdező kommentje:

Xdddddddd


Na, majdnem megölt egy ember a saját felelőtlensége és tudatlansága miatt, de tuti, hogy ő is sírt, a "kevés" rezidensi fizetésért.


Ennyik vagytok, ennyit értek.

2019. aug. 10. 13:48
 87/113 anonim ***** válasza:
21%
Milyen viccet olvastál? Megmutatod nekem is?
2019. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/113 anonim ***** válasza:
70%
Jól van cicabogár, de akkor leszel szíves nem igénybe venni az egészségügyi ellátórendszert ha már ennyik vagyunk, ennyit érünk :)
2019. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 anonim ***** válasza:
0%
Nálad kevesebbet itt senki nem ér, kedvesem.
2019. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/113 anonim ***** válasza:
63%

88:

Szerintem aki normális kiszolgálást akar, az már most sem nagyon veszi igénybe az állami ellátórendszert, max. a háziorvos erejéig.

Én már egy sima vérvételt is magánlaborban csináltatok, komolyabb vizsgálatról nem is beszélve.

2019. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!