Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatók miért...

Az orvostanhallgatók miért vannak így felháborodva, hogy nem mehetnek ki egyből külföldre?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet vették fel idén orvosira, de már most sír a szájuk a hallgatói szerződés miatt. Meg legszívesebben már lépnének le.


Egyszerűen nem tudják felfogni ezek az emberek, hogy az állam, a saját országuk fektet a tanulmányaikba több, mint 16-17 millió forintot és akkor ezek ki akarnak menni külföldre a tandíj kifizetése nélkül? Hol éltek ezek eddig?

Iszonyatosan sért, hogy állításak szerint "rosszul" keresnek az orvosok.

Damn.

Pont nem erről híresek az orvosi állások.

Ok, borsodban meg ilyen putri megyékben lehet, de az ország legtöbb helyén igenis jól keresnek.

Lehet, hogy nem 1 millát, de azért éhen halni nem halna egyik sem..


Mi érdekem van nekem abból, hogy az országom olyan embereket tanítson ki, akik később elmennek és nem minket gyógyítanak, hanem egy másik ország embereit?


Igazából az ilyen orvosokat szívesen elengedném az országból.. na persze akkor a hozzátartozóikat minimum 15-20-25%-kal adóztatnám meg.



#orvos #Isten #orvostanhallgatóky gyűlöltek
2019. júl. 28. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 A kérdező kommentje:

Jól van, nem baj, nem kelletek.

Így biztos nem, a szánalom határát verdesitek.

A nevetek az árulás fogalmával lesz egybe kapcsolva, végleg.

2019. júl. 28. 13:37
 22/113 anonim ***** válasza:
64%
Ugye neked nem jött össze az orvosi?
2019. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/113 anonim ***** válasza:
32%

16:

Már megbocsáss, de amikor elkezdted az orvosi egyetemet, akkor nem voltál tisztában az anyagi lehetőségekkel??


Egyébként nem igaz, hogy csak a "kis" kórházakban fizetik meg jobban a rezidenseket. A barátnől, akit írtam, hogy 400e nettót visz haza rezidensként, megyeszékhely kórházában dolgozik, kicsinek egyáltalán nem mondanám.

De azért abban egyetértünk ugye, hogy nem csak a SOTE klinikákra kellenek az orvosok?

2019. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/113 anonim ***** válasza:
84%

Tisztában voltam az anyagi lehetőségeimmel, hidd el.

Pont erre találták ki a diákhitel 1-et, szabadfelhasználasú.

Csak az anatómia atlasz 42 ezer, és ez egy tantárgy. Ez nyilván egyéni szocprobléma, aki itt tanul az vállalja, én is vállaltam.

Azért írtam bele a válaszomba, hogy elmondjam végzés után azt is törlesztenem kell a rezidens fizetésből. Semmi más oka nem volt. : - )

2019. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/113 anonim ***** válasza:
16%

24:

A jövőbeni anyagi lehetőségeidre gondoltam (rezidens fizetés), nem megbántani szerettelek volna, elnézést ha félreérthető voltam.

2019. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 anonim ***** válasza:
16%

24:

Bocsi, nem is neked, hanem a 85%-osnak szántam, mégegyszer elnézést.

2019. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/113 anonim ***** válasza:
18%

Félreértettelek, igen, bocsánat.

Egyetem előtt is tudtam, hogy körülbelül mennyi lesz a fizetésem, de mindig is az volt az álmom, hogy orvos lehessek.

Most is az természetesen, a lelkemet is kitanulom, csak ahogy “érik az ember” átgondolja, hogy az a tündérmese, ami eddig élt a fejében az orvosi hivatásról itthon, az bizony nem teljesen úgy van. :/

2019. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 anonim ***** válasza:
0%
Okés, akkor vedd úgy, hogy nem is válaszoltam 😀😃
2019. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/113 A kérdező kommentje:

Nem tündérmese.

Ha leléptek, akkor viszont egyenesen rémálommá szeretném változtatni az elgondolásotokat.

2019. júl. 28. 13:54
 30/113 anonim ***** válasza:
9%
Megkérdezhetem, hogy mi a foglalkozásod?
2019. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!