Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatók miért...

Az orvostanhallgatók miért vannak így felháborodva, hogy nem mehetnek ki egyből külföldre?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet vették fel idén orvosira, de már most sír a szájuk a hallgatói szerződés miatt. Meg legszívesebben már lépnének le.


Egyszerűen nem tudják felfogni ezek az emberek, hogy az állam, a saját országuk fektet a tanulmányaikba több, mint 16-17 millió forintot és akkor ezek ki akarnak menni külföldre a tandíj kifizetése nélkül? Hol éltek ezek eddig?

Iszonyatosan sért, hogy állításak szerint "rosszul" keresnek az orvosok.

Damn.

Pont nem erről híresek az orvosi állások.

Ok, borsodban meg ilyen putri megyékben lehet, de az ország legtöbb helyén igenis jól keresnek.

Lehet, hogy nem 1 millát, de azért éhen halni nem halna egyik sem..


Mi érdekem van nekem abból, hogy az országom olyan embereket tanítson ki, akik később elmennek és nem minket gyógyítanak, hanem egy másik ország embereit?


Igazából az ilyen orvosokat szívesen elengedném az országból.. na persze akkor a hozzátartozóikat minimum 15-20-25%-kal adóztatnám meg.



#orvos #Isten #orvostanhallgatóky gyűlöltek
2019. júl. 28. 12:10
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:
23%
Ráadásul könyvelő cégem van és nem egy orvos az ügyfelünk. Hidd el nekem. Elég jól keresnek. ;). De ne rezidensként várd a milliókat. Az majd utána jön. Persze külföldön igy is többet keresel. Na de 2-5 millió forit havi szinten nem elég? A legtöbb orvosnak amúgy inkább az a baja, hogy nem tudja a pénzét elkölteni, mert mindig dolgozik és nincs ezenkívül élete... De külföldön is dolgozni kell... többet is...
2019. júl. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 anonim ***** válasza:
89%
Az én évfolyamom most diplomázott, tőlünk eddig csak 1-2 embertől hallani a külföld dolgot. A többség marad egyelőre. A külföldi tapasztalatszerzés amúgy egy nagyon jó dolog, ha valaki pár évre megy el, az nem gond, sőt, hasznos, mert hozza haza az ott megtanult dolgokat és tapasztalatot. A jól keresés relatív dolog. Egy kezdő rezidens, ha hiányszakmára megy és olyan kiegészítő ösztöndíjat kap, 300 000 felett kereshet. Ügyeletekkel még jobban. Ez magyar viszonylatban nem rossz, de nemzetköziben az, és hát EU-tagok vagyunk, sokaknak az a mérce. Van, akinek igénye van a nyugati orvosok életszínvonalára, van, akinek nincs. Azt azért figyelmedbe ajánlom, hogy az orvostanhallgatók családja is adózik ám, részben az ő adóikból is megy a képzés, nem csak a tiedből. Ami még sok fiatalnak probléma ebben az országban, az a közhangulat. Nyisd ki a szemed, és lásd. Itt folyton a gyűlölködés, elégedetlenség, panaszkodás, pesszmzmus megy, politikai oldaltól függetlenül. Ezt úgy mondom, hogy szeretem az országot a hibáival együtt is, és nem szívesen írom le. De így van. Na most orvosként könnyebb ugye elmenni. Én maradok, mert elvagyok az én köreimmel itthon, szeretek is, de megértem, ha valaki jobban érzi magát egy más közhangulat mellett. Azzal egyetértek, hogy ebben az esetben fizesse vissza részletekben a tandíjat, a ingyen elvégezni egy orvosi képzést azért nemzetközileg is kiváltságnak számít, az az ország, ami ilyet biztosít, és még csak nem is a mindenből 100 % közelében teljesítő zseniknek, megérdemli, hogy visszakapja a befektetés árát, ha már egyszer nem térül meg azzal, hogy itthon marad az illető.
2019. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként kereset meg hiány szempontjából a szakág is sokat számít. Itt fentebb szép fizetésekről hallhatunk nőgyógyászok meg magánrendelések kapcsán. De nem minden szakág olyan. Én tudok olyan helyet klinikai központban, városban, ahol 5 éven át nem volt rezidens, országos szinten hiányszakma is, de pont nem kórházi munka, nem is annyira klasszikus orvoslás, ami az elsőéves fejében élne...mégis probléma, ha senkit nem érdekel, mert a munkájukra nagyon támaszkodnának a kórházak. De szakágast szinténnnem úgy választ az ember, hogy “Na, ebből van hiány” hanem úgy, hogy “Ez érdekel, ebben tudom magam elképzelni.”
2019. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
72%

#50 Én nem tudom mi ez az érzékeny vagy duma, megfogalmaztál felém valamit, amire én válaszoltam, hozzátettem az érveimet stb. Szerintem ez csak egy egészséges vita :D Hogy erre mit mondj? Hát én azt mondanám, hogy szomorú. Legyen biztosítva a megfelelő oktatás a vidéki kórházakban is és én boldogan belevetem magam a munkába. Őszintén szeretem az orvoslást, nem azért választottam, hogy majd én ebből jól meggazdagszom.

#51: igen, de vidéki kórházról van szó, amiről már elmondtam a lényeget, plusz valószínű abban az ösztöndíj is benne van ami nem fizetés. Vidéki kórházi gyakorlataim alatt vagy nem volt rám idejük, vagy beraktak a sarokba, hogy olvassak kórlapot. A főorvos már nyilván megkeresi azt a bizonyos összeget, de úgy lett belőle főorvos, hogy előtte gyakorlatot, tapasztalatot szerzett, azt meg "vidéken" (lásd: nem klinikán) elég nehéz. Egyébként meg ez szakmánként is eltérő, sebészetes szakma esetén jobb a vidék, mert jobban odaengednek az asztalhoz, nem 20-an álltok az orvos felett és nézitek, ahogy műt.

Mind a ketten nagyon kiemelitek a fizetést, pedig leirtam, hogy ennél összetettebb a dolog. Ha csak ennyi lenne a baj, én nem is lennék elégedetlen. Sőt, még így is azt mondom, hogy maradok, próbálok helytállni, fejlődni, idővel jobb körülményeket teremteni magamnak, de hagy írhassam már le, ha valami jogosan nem tetszik.

2019. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 anonim ***** válasza:
84%

"Imádom amikor a fizetésről beszelnek olyanok akik nincsennek is a témában. "


Nincsenek? Csak tudom már, hogy mi szerepel a bérpapíromban. Szerintem pont te dumálsz úgy, hogy semmi közöd az egészhez.

A rezidensek fizetését a NAEK adja, ami központilag szabályozott, minden rezidensnek ugyanannyi. És igen, nettó 179 ezer forint. Tudom, mert ENNYIT KAPOK.

2019. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/113 anonim ***** válasza:
77%
Minek teszel fel kérdést, ha a neked nem tetsző válaszokat meg sem hallgatod? Igazi tűrhő paraszt vagy:) Az ilyenek miatt mennek el az orvosok, nem a fizetés miatt. Fogadok az orvoshoz is úgy mész be, mintha a seggedből rángattad volna elő.
2019. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 anonim ***** válasza:
84%
Egy elég értelmes, színvonalas vita alakult ki, ilyen kocsmai beszólásokkal ne rontsátok már le a színvonalat.
2019. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/113 anonim ***** válasza:
84%

55:

Nézd, tudomásul kell venni, hogy Magyarországon a nem piacról elő szakmák esetén ku.va kevés a pénz, legyen orvos, tanár, mentős, stb.

Az orvos azért van szerencsés helyzetben, mert nyitni tud a piac felé is, tehát nincs az államra kényszerulve, míg egy tűzoltó igen.

2019. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/113 anonim ***** válasza:
38%

Eddig csak gondolkoztam azon,hogy kimegyek külföldre. De ezeket az alpári,undorító válaszokat olvasva tuti,hogy el fogom hagyni az országot az orvosi diplomámmal együtt.

Röhögve fogom visszafizetni a tandíjamat,mert semmi kedvem sincsen alacsony fizetésért a betegek életét kockáztatni(mert orosz rulett az eü)és közben elviselni azt,ahogy semmibe sem veszik a munkámat.

Kedves kérdező,remélem átéled majd azt,hogy sírva mondasz hálát egy orvosnak. :D

Ilyet stílussal amúgy ne aggódj,az itt maradt nővérek hamar meg fognak leckéztetni.

2019. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/113 anonim ***** válasza:
71%
A kulcsszavak miatt köpd szemközt magad, te irigy idióta.
2019. júl. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!