Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online vagy rendes oktatást...

Online vagy rendes oktatást választanátok? Miért ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 23:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/144 anonim ***** válasza:
56%
Rendes, csak az hatékony.
2021. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/144 anonim ***** válasza:
68%

Ez szubjektív ddolog.


Én személy szerint online-t.

Legalább is nekem hatékonyabb. Be tudom jól osztani időmet és nem vagyok hulla délutánra.


Remélem ez az ötlet, hogy végzősöket visszaengedik, nem valósul meg mert az engem is érintene.

2021. jan. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/144 anonim ***** válasza:
63%

Online, nekem nagyobb kínzás a jelenléti

Igen oltsatok szét, gyakoris nyomorék élettelen vagyok

Amúgy online is jó lenne, 1-2 módosítással, "személyre szabással"számomra...

2021. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/144 anonim ***** válasza:
72%
Jelenléti jobb szerintem. Online oktatásban semmi motivációt nem érzek tanulásra. Mostanra eljutottam odáig, hogy minden házit a határidő előtt maximum egy nappal, de leginkább csak 2-3 órával előtte kezdek el megcsinálni, mert különben a legelső jó kifogással amit találok, felállok, és félbe hagyom. Plusz hozzászoktam, hogy a koliban teljes csendben tudtam tanulni, itthon viszont szinte soha nincs így, ami nagyban rontja a hatékonyságom.
2021. jan. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/144 anonim ***** válasza:
81%
Online, mert így nem kell 100 km-t utazzak az iskolába. Otthonról is ugyanúgy tudok tanulni, ráadásul a gyerekeimre is több idő jut így.
2021. jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/144 anonim ***** válasza:
84%

Online. A harmadik képzésemre az első kettőből tanulva már nem nappalira jelentkeztem, mert totális időpazarlás volt. Nem mennék soha többet nappalira, totális időpazarlás valós fejlődési lehetőség nélkül. Elvárják, hogy jelen legyen az ember a tingli-tangli órákon, amikhez elég lenne maximum havonta konzultálni vagy hetente fél órát, közben pedig nem tudsz érdemben dolgozni, önállóan fejlődni, úgy kell egy tanszéki kutatáshoz is időt lopni meg ellógni az órákról, pedig annak még lenne is értelme.


Minden téren az otthonit preferálom: Home office-ban dolgozom és örülök a távoktatásnak is. Szeretem magam beosztani az időm, felnőtt ember vagyok, akinek van felelősségtudata és nincs szüksége mikromenedzselésre. Szánalmas, hogy a felsőoktatásban ehhez egy világjárvány kellett idehaza, különben az ember választhat, hogy a hétvégéit vagy az estéit járja el egyetemre, ha a nappaljait nem akarja.

2021. jan. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/144 anonim ***** válasza:
88%

Ha a technika feltételek adottak, a tanárok kötelezően megtartanának minden órát (pl: meeten) és a diákok is szorgalmasak és nem csalnak akkor nagyon jó lenne a digitális oktatás. Jelenlegi formában a diákok jövőjét nézve csak keveseknek hasznos a digitális oktatás.

Sajnos nem mindenhol adott a technikai háttér. Sok diák bekamuzza, hogy elment a netem és ezért nem voltam órán november óta. A tanárok egy része alig tart órát, vagy ha igen akkor az semmit se ér. Az nem digitális óratartás, hogy olvasd el a tankönyv 123. oldalát. A számonkéréseken a diákok gyakorlatilag bármit használhatnak ezért az átlag közelít az 5,0-hoz. Az érettségin sok embernek pofáraesés lesz aztán meg majd megy a hiszti. Nincsen törvényileg szankcionálva a hiányzás, a digitis számonkéréseken a puskázás, a tanárok óráinak meg nem tartása... Ezért a diákság összességének jövőjét nézve nem tartom jónak a digitális oktatást.

2021. jan. 23. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/144 anonim ***** válasza:
85%

4-es.

Ez szép meg jó, de gondolom nem 40- oldalas háziknak állsz neki előző egy két órában. Amúgy meg ez inkább rajtad áll. Van aki offline is így nyomja.


7-es.

Középiskolában lehet, hogy probléma, de felsőoktatásban különösen reál szakokon biztosan nem. Igen valóban biztos jobbak az átlagok, de ehhez hozzátartozik, hogy ha van mondjuk 8 tárgyad egy félévben annak kb a fele töltelék lesz, ahova be kell magolni azt a 200 oldalt és megkapod a jegyet. Ebbe beleértve a képleteket amikkel sose találkozol többet vagy vagy emez, amaz törvényt amivel szintúgy.

Egyetemek jelentős részén szerintem nem probléma az online oktatás. Persze orvosin azért lehetnek gondok a gyakorlat miatt, de egy mérnökinformatikus se fog belehalni ha nem szívatják szét elektrotechnikából, mert 100 ból ha 3-5 fog ezzel foglalkozni akkor kb reális a szám.

2021. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/144 anonim ***** válasza:
83%

#7


Szerintem nem fognak pofaraesni erettsegin, mert a dolgozatoknak semmi koze hozza.

2021. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/144 anonim ***** válasza:
81%

Ha adottak a technikai feltételek ÉS nincs olyan gyakorlat, ami mindenképpen jelenlétet igényel, akkor nincs baj az online oktatással. Én is most egy ilyen posztgrad képzésen veszek részt, kényelmes, mert sehová nem kell mennem, teljesen mindegy, hogy ugyanazt a ppt prezentációt a saját képernyőmön nézegetem, vagy egy terem kivetítőjén. Egyedül a “technológiával” való vergődés zavar, ha olyan előadó jön, aki egy gépet nem tud bekapcsolni, akkor azzal bizony megy a szenvedés akár egy órán keresztül is, hogy hogy is kell zoomon oktatni.


Azt megértem, akinek nincs ehhez jó gépe, vagy esetleg magának az oktatónak nincsenek meg a feltételei egy korrekt online órához, hogy a személyeset preferálná inkább.

2021. jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!