Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online vagy rendes oktatást...

Online vagy rendes oktatást választanátok? Miért ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 23:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/144 anonim ***** válasza:
90%

Én is szeretem az online oktatást, én azt gondolom ez szaktól és egyének helyzetétől függ, hogy kinek melyik a jó. Próbálom több példa alapján megközelíteni, hogy értsétek miről beszélek.


1) Adott egy orvosi szak. Nyilván itt a jelenléti elengedhetetlen sok tárgyból, ugye boncolni nem lehet online :). Nem véletlenül nincs levelezős formában sem orvosi. Nyilván itt is vannak tárgyak, amik nem igényelnek jelenlétet.


2) mondjuk simán egy közgazdasági szakra jársz, szeretnél jó gazdasági szakember lenni, kapcsolatokat kialakítani stb. Nyilván itt is a jelenléti a jó, bár ennél a szaknál online is le lehetne rendezni a nagy részét, de jelenlét mellett részt tudsz venni az egyetem mindennapjaiban, csoporttársakkal szorosabb a kapcsolat, tanárokat is meg tudod keresni bármikor, egyetemi bulikban ott vagy stb.


3) már dolgozol, van más fő elfoglaltságod, és kell egy papír, hogy a munkakörödben belül előrébb lépj. Na ilyen esetben a legjobb dolog az online oktatás, és véleményem szerint ezt a járvány után is alkalmazni kéne, mert egy dolgozó, esetleg már családos ember miért járjon be minden kéthetente, meg külön vizsgára, ha pl. egy jogi/gazdasági területen főleg elméleti képzésben vesz részt. Itt bőven elegendő lenne egy félévben 1-2 személyes konzultáció max, aztán leginkább online leadni az egészet. Vizsgákat is meg lehet online szervezni úgy, hogy ne vetődjön fel a puskázás gondolata sem, bár így is jól meg van sok helyen oldva ilyen téren, mert a puska kb. esélytelen nagyon sok vizsgánál az időkorlát/kamera stb. végett.


Személy szerint én is levelezős vagyok, annyiban egyetértek a 6-ossal, hogy sok nappalis képzésen a napi szintű jelenlét felesleges időpocsékolás. Bizonyos tárgyakból a tanár nem ad le semmi extrát, csak mellébeszél órán. Nekünk levelezőn az egyik tárgy féléves anyagát egy egybefüggő 5 órás előadás alatt leadták. El sem tudom képzelni, nappalin ez heti egy órára bontva hogy nézhet ki, ha nekünk ennyi idő alatt ugyanezt le tudták darálni. A levelező mellett pedig tudsz dolgozni rendesen, be tudod osztani a szabadidőd tanulásra.


Nagy előnye még ebben az esetben az online oktatásnak, hogy valóban nem kell 100 km-t utazni. Én is ennyire lakok az egyetemtől, és mivel 8-kor kezdődnek hétvégente az előadások, kocsi nincs, így tömegközlekedéssel kellene utaznom. Ez a járvány idején nem is szerencsés, meg annyira ritka és rossz a járat, hogy 4:30-kor indul a buszom, majd 50 km után egy másik városban vonatra fél órát kell várni, aztán épphogy beérek 7:50-re, ahonnan a belemet kiköpve szaladhatok, hogy az állomástól gyalogtempóban 15 percre lévő egyetemre beérjek időben. Ja és szállást kell foglalnom, mert este 8-ig majdnem órám van, a legutolsó járat meg 8 előtt pár perccel indul. Szóval nekem ez a kéthetente péntek/szombati jelenlét normál esetben havi 50 ezer Ft kiadást jelentene, ìgy meg otthonról felcsatlakozok kényelmesen az előadásokra, amik abszolút nem igényelnek személyes jelenlétet, nem is értem erre korábban miért nem gondoltak.


Azért annyit megjegyeznék, hogy ugye az online a tanároknak is sokszor könnyebb lehet logisztikailag, ha megfelelő a rendszer, és idővel bele is rázódik mindenki, azonban ehhez elengedhetetlen, hogy tényleg komolyan vegye a többség.


Kamerát bekapcsolni, nem rinyálni állandóan a net miatt, meg keresni a kifogásokat, aktívan hozzászólni az előadásokhoz. Ezt meg lehet tenni ugyanúgy, mint jelenlét mellett, aki tényleg komolyan veszi az egészet.

2021. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/144 anonim ***** válasza:
72%

#8 értem, hogy rajtam áll, vagy bukik, hogy megcsinálom-e a házikat, de elég sok a zavaró tényező itthon. Attól, hogy én tanulni akarok, a család se fog hirtelen eltűnni, a szomszéd kutyák se fognak elkussolni. Plusz amíg rendes oktatásban minden napra kellett tanulnom, addig digitális oktatásban sokszor elég csak azokra a napokra készülni adott tantárgyakból, amikor lesz megtartva órám. Plusz nem nagyon tud az motiválni, hogyha az egy heti angol házit elküldöm a tanárnak, ő meg annyit ír vissza, hogy "thanks", aztán a határidő lejárta után kiteszi classroomba a megoldókulcsot.

Egy szó, mint száz, semmi motivációm nincs a tanuláshoz, így nehezen tudok rá koncentrálni.

2021. jan. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/144 anonim ***** válasza:
98%

2 gyerekkel (2 és 5 évesek) vizsgáztam egyszer itthon, mert nem tudtam kire hagyni pont őket. A szomszéd kutya is rohadtul ugatott, zavart is de mégis megoldottam, 4-est kaptam... Igazság szerint online órán is annyit csináltunk hogy a tanárunk elmondta a 40 diás ppt, amit mi magunk is el tudtunk olvasni. Így család, munka mellett nekem épp elég azokra a napokra készülni az adott tárgyakból ami éppen van.

Nappalisként ez biztos más, megértem. Az angol tanár pedig a thanks-en kívül tényleg mondhatna többet mert jelen esetben a diák tényleg veszít így a motivációjából.

Felnőttként, család, munka mellett azért jó az online mert szerintem rugalmasabb, nem beszélve az utazásról, a motiváció esetünkben pedig simán megvan. Hisz a körülményeink (munka, család) ellenére mégis tanulunk. A vizsgákat pedig simán meg lehet úgy oldani, hogy kiderüljön ki puskázik és ki az aki tényleg tud mert tanult.

Lehetne a jövőben is valami hasonló megoldás, mint ez az online. Csak ki kellene értelmesen dolgozni a részleteket.

2021. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/144 anonim ***** válasza:
93%

Én az online oktatást szeretem.

Végzősként kifejezetten nagy könnyebbség, hogy nem délután 4:30-kor érek haza hullafáradtan és nem kell 6-kor kelni sem, hanem egyszerűen felkelek 7:20-kor és csak 2 nap végzek 3:30-kor, de akkor is van még 8 óra szabadidőm mert tudok majdhogynem éjfélig virrasztani.

Remélem hogy nem fognak minket visszaerőszakolni az iskolába, max. április 7-én.

2021. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/144 anonim ***** válasza:
89%

Ja és aki szintúgy szereti az online oktatást ÉS az IT-szektorba tervez menni:

A programtervező informatikus BsC távoktatás formában is fog indulni az egri Eszterházy Károly Egyetemen, és állami finanszírozott formában is, de az csak hó végén fog felkerülni a felvire.

2021. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/144 anonim ***** válasza:
74%

#14

Ha a végzősöket visszaerőszakolják:


[link]

2021. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/144 anonim ***** válasza:
18%

15

Távoktatás forma végleges távoktatás, vagy csak a pandémia ideje alatt?

2021. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/144 anonim ***** válasza:
75%

A jelenléti jobban szeretem, aminek egyetlen egyszerű oka van, depressziós leszek ha hónapokig nem hagyom el a házat. Nekem az, hogy összeszedem magam, felöltözök, megreggelizek, és elvillamosozok az egyetemre, egyszerűen elindítja a napomat és ráhangol a tanulásra. Az esti hazaérkezés, levetkőzés, és sorozat+meleg vacsi kombináció pedig levezeti a napomat, ad egy keretet az életemnek, amit most nem kapok meg.

A könyvtár is elmondhatatlanul hiányzik. Annyira szerettem azt az inspirációt, amit az adott hogy mindenki más is tanul, akkor is ha fáradt vagy nincs kedve.

2021. jan. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/144 anonim ***** válasza:
41%
Jelenléti mert ha digitális oktatás van az azt jelenti hogy mindent bezáratnak,kijárási korlátozás és egyéb szarságok. Kösz nem. Amúgy látszik hogy ki a logós nebuló és ki az aki tanulni akar normálisan. Most gondolom élvezitek hogy otthon lustálkodtok egésznap,az órák után/sokan közben mentek játszani a gépen. De tavasszal jelenlétiben lesz majd nagy pofára esés.
2021. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/144 anonim ***** válasza:
90%

#15: Állandó.

Kivételt a vizsgák képeznek majd a pandémia után, és lehet a ZH-k, de az előadás+gyakorlat mindenképpen távoktatás lesz.

De ez majd a gazdálkodás-menedzsment szakra is érvényes lesz.

2021. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!