Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy az egyetem...

Normális, hogy az egyetem elvégzése után úgy érzem, hogy nem értek semmihez sem?

Figyelt kérdés
Bemagoltattak velünk sokmindent, a nagyrészét már rég elfelejtettem. Gyakorlati tudásom meg 0.

2021. dec. 27. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
De valami olyat akarok, ami “szakmaibb” jellegű. Szakember akarok lenni
2021. dec. 28. 18:18
 22/62 anonim ***** válasza:
7%
Vagyis? Az aktatologatók főnöke? Vagy hogy? Komolyan, van róla fogalmad, hogy mire kapsz ott képesítést? Ismersz valakit, aki "szakember"? Mennyit tudsz a munkájáról, egy tipikus napjáról? Mivel tölti? Miket csinál?
2021. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

Van fogalmam róla, ezért is írom, hogy ezzel az egyetemmel semmihez sem értek.


A szakembert úgy értettem, hogy valami olyan munkát akarok, amihez szaktudás is kell.

Mert most beülök egy kormányablakba ügyintézőnek vagy elmegyek az ügyfélszolgálatra, ahhoz nem volt értelme egyetemre járni.


Egy mérnök pl szakember, mert meg tud tervezni valamit. Egy kőműves is szakember, mert meg fel tud húzni egy házat. Egy orvos is szakember, mert meg tud gyógyítani.

De én mihez értek? Mit tudok megcsinálni? Semmit. Csak egy betanított ügyintéző lehetek ezzel a diplomával

Többet akarok ennèl

2021. dec. 28. 19:59
 24/62 anonim ***** válasza:
14%
Hát, akkor ideje pályát választani végre...
2021. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az egyetemi szakok nagy része pont ilyen, hogy mindenből tanulsz egy kicsit, de nem ad szakmát, úgy mint orvos, tanár, fizikus, villanyszerelő, rendőr, most csak mondtam párat. A diplomák több mint fele tényleg csak betanított irodai munkára, ügyintézésre, vevőkapcsolatira és társaira jók és ezzel nem túlzok. Annyira felhígult a piac, hogy ezt elképzelni sem tudják szerintem sokan.


De a lényeg, hogy én értem a kérdező mit is szeretne. Sajnos alig van már olyan szak, amit érdemes elvégezni, a közgáz szakok sem annyival hihetetlenül jobbak, azzal is irodai aktatologatós munkát kapsz, csak többet kell benne számolni, illetve még több felelősség és a feletteseknek még több esélye van cseszegetni meg siettetni.


Egy multi semmivel nem jobb, mint a közszféra, az egyetlen előnye, hogy többet fizet. De kezdő pozíciókban még shiftek/műszakok is vannak, ezt úgy kell elképzelni, hogy van 5 fajta shift. Ha amerikai cég akkor eleve délután kezdesz sokszor és mondjuk este 11-ig. De amire te gondolsz (kimondottan szakképzettsége igénylő munka - aminek értéke is van és kiteljesedhetsz vele), na ilyet nem fogsz ot sem találni. Néz meg, mi történt az USA-ban, milliók mondtak fel nagy nevű vállalatoktól is, mert elegük lett az aktatologatásból, a bürokráciából és a menedzsmentből általánosságban.


Esetleg olyan, hogy közgazdász-tanár nem érdekelne? Bár ahhoz kell előtte egy két éves közgáz jellegű mesterképzés, de ha már voltak ilyen tárgyaid simán felvesznek MA-ra közigazgatás szervezőivel is, ha elismerik a krediteket. Vagy egy társadalmi/gazdasági jelenséget vizsgálsz és azt kutatod, miközben órát adsz, esetleg mellette dolgozol mást.


Ami talán még érdekelhet és kapcsolódó az a logisztika/külkereskedelem, de amióta az EU-ban ekkora balhék vannak, Covid, Brexit stb. stb. elég stresszes szakma. Data Scientist, UI/UX Designer, ezek is kapcsolódnak a közgáz szakokhoz valamennyire. Mondanám a marketingest meg a piackutatót, ezek kreatívabb dolgok, de a felettesek meg rásózzák szerencsétlenekre a legidiótább ügyfeleket és feladatokat.


Mennyire szeretsz emberekkel foglalkozni kimondottan? Egyedül vagy csapatban szeretsz dolgozni? A nagy perspektívára összpontosítasz/szereted átlátni a dolgokat, vagy jó vagy a részletekben és inkább elvégzel monoton feladatokat is?

2021. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

Valóban, a szakmai kiteljesedésre vágyom, amit ezek az adminisztrációs, ügyintézős munkakörök nem adnak meg.


Mesterszakon gondolkodtam, már egy ideje nézegetem a közgazdálkodás és közpolitika Msc-t, a tanterv alapján tetszik is, de bizonytalan vagyok abban, hogy mennyire piacképes. Mert inkább versenyszférába mennék a jobb fizetés miatt. Bár a közig-szervezőnél többet ér, láttam az elmúlt hónapokban álláshirdetéseket pl. az ÁSZ-nál meg az Államkincstárnál, ahova jó lett volna.

Vagy valami közgáz alapszakon is gondolkodok. De bizonytalan vagyok ebben is, mert ahogy írod, azzal is valószínűleg csak valami aktatologató munkát kapnék.


Nem vagyok az a társasági ember. Inkább egyedül dolgoznék, mint csapatban.

2021. dec. 29. 01:22
 27/62 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem vagy tarsasagi ember es egyedul dolgozol, aztan hazamesz es egyedul leszel, az mar tul sok lesz az egyedulletbol, gondold meg. Aztan majd jossz itt nekunk panaszkodni, hogy nincs hol ismerkedned. 😉
2021. dec. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező ezt írod: “Szakember akarok lenni”


Teljesen jogos ez a vágyad. Az egyik megoldás erre az, hogy visszaülsz az iskolapadba, például egy 3 éves gazdasági szakra, és pénzügyi szakemberré képzed magad (írod, hogy inkább egyedül szeretsz dolgozni).


A másik viszont, hogy a valós foglalkozások legalább 50%-át nem fedi le az iskolarendszer. Én például annak idején az ország egyetlen nem műszaki minőségmenedzsment szakján végeztem – azt se tudom, egyáltalán létezik-e még ilyen szak?! De ilyen szakemberek biztosan léteznek (akik ISO szabványokat vezetnek be cégeknél, és a folyamatminőséget ellenőrzik, például aki hoteleket látogat, és ott ellenőrzi a minőséget stb.). Biztosan van ennek megfelelő felsőfokú végzettség, például hotellátogatáshoz a turizmus-vendéglátás, de az ilyesmit koncentráltan sehol nem tanítják azt hiszem, ezt külön kell tanulni. Vagy például munkavédelem. Nézd meg itt milyen tanfolyamok vannak például: [link]


Azt akarom mondani, hogy a helyedben vagy választanék egy 3 éves gazdasági képzést levelezőn, vagy nézelődnék kicsit például a fenti honlapon milyen szakmák adódnak még, amiket az alapdiplomáddal is el tudnál kezdeni. Túl sokat ne várj a felsőoktatástól, amint a te eseted is mutatja, sokszor egyszerűen nem ad kézzelfogható szakmát.

2021. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
17%

"vagy választanék egy 3 éves gazdasági képzést levelezőn, vagy nézelődnék kicsit például a fenti honlapon"

Vagy választanék egy teljesen másik egyetemi képzést, de most már végre olyat, amiről tudom is legalább kb., hogy mi az, pl. olyasmit, mint amiket említett a kérdező, hogy

"Egy mérnök pl szakember... Egy kőműves is szakember... Egy orvos is szakember, ..."

2021. dec. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
80%

Az a nagyobb baj, ha azt hiszed, mindent tudsz. Ilyenek is vannak.

Hiába érzed, hogy elfelejtetted, megvan az a tudás benned és kaptál egy szemléletet. A többit meg megtanulod a gyakorlatban.

2021. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!