Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy az egyetem...

Normális, hogy az egyetem elvégzése után úgy érzem, hogy nem értek semmihez sem?

Figyelt kérdés
Bemagoltattak velünk sokmindent, a nagyrészét már rég elfelejtettem. Gyakorlati tudásom meg 0.

2021. dec. 27. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg azt válaszd, ami érdekel. Ha a szakma tetszik jobban, akkor felesleges mégegy penzügyi képzés. Hol tudod magad jobban elképzelni? Esetleg bemehetnél ilyen-olyan helyekre, irodába, üzembe, kis vállalkozáshogy megnézni, melyik helyen milyen a környezet.
2022. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

Hát.. Szerintem ha elvégeznék egy pénzügyi képzést, akkor is csak egy aktatologató lennék. Unalmas irodai munkám lenne és nem érezném jól magam.

Alapvetően taszít az egész irodai, multis környezet.

Boldogabb életem lenne szakmunkásként. Csak a társadalmi elvárások miatt erőltettem az egyetemet, de nem való nekem ez az egész.

2022. jan. 9. 01:32
 53/62 anonim ***** válasza:
75%
Akkor válts, amilyen hamar csak tudsz! Ne húzd az időt, semmi értelme. Tényleg. Nagyon is boldog (és mellesleg elég gazdag) emberek vannak azok között is, akik nem olyan munkából élnek, aminek feltétele a diploma.
2022. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:

Igazából a jelenlegi munkámhoz sem kéne diploma. A közigazgatásba ugyanis érettségivel is felveszik az embert.

Ezért momdom, hogy haszontalan ez a diploma

2022. jan. 11. 17:45
 55/62 anonim ***** válasza:
52%

"Igazából a jelenlegi munkámhoz sem kéne diploma. A közigazgatásba ugyanis érettségivel is felveszik az embert."

Jó, de azért nem mindegy, hogy milyen munkakörbe, milyen kilátásokkal. De ha ennyire nem fekszik neked az irodai élet, akkor tényleg érdemes máshol körülnézni.

2022. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 A kérdező kommentje:

Közigazgatásban ami komolyabb munkakör, ott jogászok vagy közgazdászok vannak.

Amit meg a közig-szervezővel betölthetek, oda érettségi is elég

2022. jan. 11. 20:38
 57/62 anonim ***** válasza:
100%
De nem is kérnek sehová ilyen diplomát? Én kozigallas.hu-n is sok állás láttam, hogy diplomát kérnek. Nem is mindenhol volt megadva, hogy milyet.
2022. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%
*állásnál
2022. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 A kérdező kommentje:

De ezek olyan állások, ahova bármilyen diploma jó... Itt tökmindegy, hogy bölcsész, szociológus, vagy jogász vagy.. Csak a papír számít. Olyan, mint egy SSC.

Nekem meg pont ez a bajom. Olyan munkát akarok, ahol speciális szaktudást várnak el. Ahol különleges lehetek. Akarok egy területet, ahol én lehetek a legjobb. Ahol elismernek, mint szakembert, ahol elmondhatom, hogy értek valamihez. Egyszóval többet akarok a betanított aktatologatásnál.

2022. jan. 14. 00:20
 60/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszból írom, de fizikai munkában sem biztos, hogy te leszel a legjobb. Még ki sem próbáltad.
2022. jan. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!