Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy az egyetem...

Normális, hogy az egyetem elvégzése után úgy érzem, hogy nem értek semmihez sem?

Figyelt kérdés
Bemagoltattak velünk sokmindent, a nagyrészét már rég elfelejtettem. Gyakorlati tudásom meg 0.

2021. dec. 27. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
18%

"Azért komolyabbra számítottam a betanított papírmunkánál"

De mire? Hogy mindjárt te fogod majd eldönteni, hogy hogyan kéne átalakítani a megyerendszert? Türelem. Előbb látni akarják, hogy mire vagy képes, hogy el tudják dönteni, miket bízhatnak még rád. Ha jól csinálod, akkor kapsz majd egyre komolyabb feladatokat is, amiknek majd egyre több köze lesz ahhoz is, amiket tanultál.


"De tényleg nincs semmi konkrétum, amihez értenék."

Épp ezért papírrakosgatás az egész egyelőre. Először is át kell látnod, hogy hogyan működik egy ilyen iroda.


"Voltak jogi tárgyaink, gazdasági tárgyaink, meg egy csomó tölteléktantárgy (mint pl. hadelmélet), felületesen ismerem ezeket, de egyiket sem olyan szinten, hogy alkalmazni is tudjam."

Akkor egyelőre örülj neki, hogy nem az az elvárás, hogy alkalmazzad őket. :)

2021. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
Gondolkodok azon, hogy elvégzek egy másik szakot vagy beiratkozok estire szakmát tanulni
2021. dec. 27. 22:35
 13/62 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egyébként jó ötlet elvégezni egy gazdasági szakot. A te esetedben a legjobb ötlet pénzügy-számvitel szakot végezni levelezőn, munka mellett.
2021. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
93%
12# Támogatom az ötletedet, mert ezzel a szakkal semmire sem mész. A NKE-ben az a jó, hogy ott közszolgálati ösztöndíjas formában tanulsz, ezért az adott szak/szakok elvégzése után még mindig marad 12 államilag támogatott féléved. Ezt kihasználhatnád, és tanulhatnál egy olyan szakon, ami tényleg érdekel (és el lehet vele helyezkedni).
2021. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
6%
De tudod egyáltalán, hogy milyen munkát végeznél szívesen?
2021. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
Az egyetemen voltak közgázos tárgyaink, makroökonómia, mikroökönómia, nemzetközi gazdálkodás, államháztartástan. Ezeket nagyon szerettem. Szóval valami ilyen irányba elindulnék.
2021. dec. 27. 23:55
 17/62 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a kérdés, hogy miről tanulnál még szívesen, hogy mi érdekel, hanem hogy mivel toltened szivesen a napi 8 ora munkaidőt.
2021. dec. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
90%
Közigazgatàs területén ha el is helyezkedsz bèrtábla szerinti fizetést osztanak általában. Végig gondolnám, hogy ilyen 150 ezer forintért èdemes-e egyáltalán a közigazgatásban állást keresni. De sosem késő korrigálni.
2021. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Versenyszférába szeretnék
2021. dec. 28. 13:43
 20/62 anonim ***** válasza:
26%
A versenyszférában is egy csomó munka lényege az irodai aktatologatás.
2021. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!