Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, hogy az egyetem...

Normális, hogy az egyetem elvégzése után úgy érzem, hogy nem értek semmihez sem?

Figyelt kérdés
Bemagoltattak velünk sokmindent, a nagyrészét már rég elfelejtettem. Gyakorlati tudásom meg 0.

2021. dec. 27. 19:57
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló vagyok, egyedül szeretek dolgozni, és a saját feladataimban elmélyülni, nem pedig szervezkedni/ügyfelekkel foglalkozni.

Nekem német szakos diplomám van, és fordítói végzettségem, de most tanulok levelezőn pénzügy-számvitelt is, egyelőre csak foksz képzésben, az alapképzésbe nem mertem belevágni.

Esetleg hasonló szak neked nem tetszene? Vagy valamilyen közgazdasági elemző szak?

2022. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:

Én két lehetőséget tudok elképzelni.

Levelezőn elvégzek valami közgáz szakot, amivel elmegyek valami elemzői pozícióba, vagy esetleg a számvevőnek.


A másik lehetőség, hogy estin elmennék szakmunkásképzőbe, szereznék egy szakmát, pár évet lehúznék valahol gyakorlatszerzés céljából, aztán felcsapnék katás egyéni vállalkozónak.

Az estit viszont sokkal nehezebb lenne megoldani munka mellett, mint az egyetemet levelezőn, mivel heti 3x be kell járni minden héten, levelezőre meg csak kéthetente péntek-szombat


A kérdés, hogy melyikkel járnék jobban

2022. jan. 2. 17:35
 43/62 anonim ***** válasza:
52%

"elmennék szakmunkásképzőbe, szereznék egy szakmát"

De konkrétan milyen szakmát? Ha még azt se döntötted el, honnan tudhatnád, hogy heti háromszor kell bejárni?

2022. jan. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%

#41-es vagyok. Szerintem nem kérdés,hogy egy közgazdasági elemző szakkal jobban járnál.

A fizikai munkát egész életen át nem lehet csinálni, meg hát a katás egyéni vállalkozói lét sem olyan jó szerintem, mint ahogy sokan hiszik..nekem pl. sokkal nagyobb biztonságot nyújt alkalmazottnak lenni, legalábbis egyelőre így gondolom, ezért bele sem vágtam eddig vállalkozásba, pedig gondolkoztam rajta.

2022. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
52%

"a katás egyéni vállalkozói lét sem olyan jó szerintem, mint ahogy sokan hiszik..nekem pl. sokkal nagyobb biztonságot nyújt alkalmazottnak lenni, legalábbis egyelőre így gondolom"

Egy csomóan pont fordítva gondolják, úgyhogy nem tudhatjuk, neki melyik lenne testhezállóbb.

2022. jan. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

Beszéltem olyannal, aki esti tagozatra jár. Ő mondta, hogy heti 3x jár be és délután 3-től este 8-ig (vagy 9-ig? Már nem emlékszem pontosan) órái vannak. Munka mellett ez nagyon kemény... Meg összeegyeztetni a munkaidővel, hogy délután 3-ra már érjek oda.

Ugye tavaly megszüntették az OKJ-t, így már nem lehet tanfolyam kererében szakmát szerezni, csak iskolarendszerű képzésben 2-3 év alatt.

Kőműves vagy burkoló szakma lenne.


Ha levelezőre mennék, oda kéthetente kéne feljárni péntek-szombat.

2022. jan. 3. 22:59
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én ezt sosem értettem, a levelezősök hogy oldják meg, hogy egy huzamban több napot ott legyenek? Ott bérelnek lakást, vagy aznap estére panzió? Tudom, hogy off-topic.


Nekem húgom anno technikumot (vagy esti iskolát vagy nem is tudom mit pontosan) csinált levelezővel párhuzamban. Az egyikre, ahogy te írtad hétköznap kell járni, másikra alkalmanként péntek és/vagy szombat. De ő egy városban csinálta a kettőt. Ott vett ki egy szobát (nem lakást), amit diákmunkából/gyakornokiból fizetett (heti 20 óra). Plusz mivel hiányszakot tanult kapott rá valamennyi ösztöndíjat, de a közgáz képzések mondjuk nem hiányszakok, de ösztöndíjat így is adnak talán ha jól tanulsz, csak kevesebbet jóval.

2022. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy levelezőn nincs tanulmányi ösztöndíj, csak nappalin.
2022. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:
Talán levelezőn lazábban veszik a bejárást
2022. jan. 5. 23:40
 50/62 anonim ***** válasza:
Ha eleve így állsz hozzá, hogy fogod rendesen megtanulni a szakmát?...
2022. jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!