Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez szabályos?

Szerintetek ez szabályos?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet.


Járok egy alapitványi iskolába(gimnázium) lassan már 5 éve. Kilencedikbe beiratkoztam és kiderült 11.-be,hogy ez tulajdonképpen nem 4 hanem 5 éves tehát 5.évbe lehet majd érettségizni. Eléggé ideges voltam mert előre ez nem volt nagyon hangoztatva de mondtam jó lesz@rom ezt a plusz egy évet már nagy nehezen kibirom. Na eljött az 5. év ugye 2014j májustól érettségi hurrá,szabadulok innét leéretségizek és mehetek tovább. Amit még tudni kell,hogy én magántanuló vagyok egészségügyi okokból(tartósan beteg vagyok) és igy nem nagyon tudtam bejárni de ennek ellenére ugyanúgy nappalisként vagyok "bejelentve". Átmentem minden tanév végén nem buktam meg stb..


Na ma rámir az illetékes aki ezekkel foglalkozik,hogy 2 tantárgyból irt be érettségire . Mondom oké rendben és a többi? Hát a többi majd jövőre mert nagyon sok a lemaradásod és igy jó lesz majd szépen lassan.. De hidd el ez igy jó lesz.. Na kicsit felkaptam a vizet...Nem elég ,hogy 4 helyett 5, most 5 helyett 6 év. Hogy van ez? Mit lehet ilyen esetben tenni? Nem lehet az,hogy mivel alapitvanyi és tartósan beteg vagyok ezért ott tartanak amig tudnak mert többénzt kapnak utánam? Köztudott az iskola eléggé pénzéhes. BMW,Alfa Romeo,stb minden ott áll. Mit tehetek ilyenkor,hogy ebben a tanévben szabaduljak még innen érettségivel és ne kelljen plusz egy évet még itt lennem? Van erre valami jogszabály vagy ilyesmi? Segitsetek légyszi mert ez most elkeseritett.. Ékezetekért sorry csak angol bill-ről vagyok..



2014. márc. 20. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:

De melyik lenne a jobb.


Feladjam a levelet postán a fenntartónak és ő elintézi iskolán belül ,hogy még most tudjak érettségit kapni azaz rendesen mindenből érettségizhessek vagy akkor keressem fel a kormányhivatalt de akk valszeg ebben az évben nem kapok érettségit mivel szerintem elég szép dolgok derülnek majd ki a sulirol?

2014. márc. 23. 21:36
 42/63 anonim ***** válasza:

Hát, próbálkozhatsz a fenntartóval, mert mégiscsak az a legfontosabb, hogy érettségizz. De technikailag nem tudom, hogy lehet ezt lebonyolítani illetve lehet-e egyáltalán a Kormányhivatal nélkül, mert az érettségi szoftverbe nem biztos, hogy bele lehet nyúlni, és újabb tárgyakat felvenni a jelentkezési határidő után. Ezt kellene kideríteni.

Magánmegjegyzés: Neked a bőrödre megy itt a játék, (nem is annyira játék) nekem viszont ez az ügy az egyik legizgalmasabb, különlegesebb kérdés itt a gyakorikérdéseken, olyan, mint egy krimi, és nagyon kíváncsi vagyok a végére.

2014. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
Én meg erre a 0.os dologra vagyok kíváncsi,mert az is sántít mint a szomszéd macska..
2014. márc. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:

Egyszer mar leírtam.



Értelmezd.

2014. márc. 25. 08:37
 45/63 anonim ***** válasza:
Nem,nem írtad le normálisan,vakítasz végig,komolyan kezdem azt hinni,hogy kamu..
2014. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:
Hát akkor hidd azt,bánom is en. Semmilyen karom nincs abból ,hogy te nem hiszed el.
2014. márc. 26. 09:52
 47/63 anonim ***** válasza:
Tényleg kamu.XD
2014. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
50%
Mikorra lesz válasz?
2014. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
Majd ha beköszönt a -50 fok...
2014. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

Most nem tudom mit csináljak mondjatok valamit.


Ugye úgy volt ,hogy feladom a levelet de aztán muterék elkezdtek velem ordibálni ,hogy fel ne adjam mert akkor nem hogy jövőre hanem soha nem lesz érettségim meg be se jártál stb stb Mondom ez az én hibám,hogy nappalisként vagyok bejelentve ? És állítólag mikor fater felhívta a csávót azt mondta ,hogy őt nem érdekli ,ha feladjuk de ő majd azt mondja ,hogy megvesztegettük és majd mi szívjuk meg ilyenek....hat hogyne. És állítólag nagyon ideges a csávó mert fel is fuggeszthetik állásából illetve iskolát is bezarhatjak es kiderül miket csalt/csaltak össze vissza ...


Most mit csináljak ,? Ne adjam fel vagy feladjam és ne érdekeljen amit muterék magyaráznak ?


Ha feladom valszeg nem lesz ebbe a fel évben érettségim de lehet pótérettségizni se mehetek viszont megszivjak nagyon ,es valami megoldás csak lesz. Ha nem adom fel akkor se lesz mert így ,hogy ilyen viszony van köztünk tehát en meg iskola közt ,hiába megyek be bármiert is és szerintem jövőre se engednek majd érettségizni.

2014. márc. 28. 09:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!