Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez szabályos?

Szerintetek ez szabályos?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet.


Járok egy alapitványi iskolába(gimnázium) lassan már 5 éve. Kilencedikbe beiratkoztam és kiderült 11.-be,hogy ez tulajdonképpen nem 4 hanem 5 éves tehát 5.évbe lehet majd érettségizni. Eléggé ideges voltam mert előre ez nem volt nagyon hangoztatva de mondtam jó lesz@rom ezt a plusz egy évet már nagy nehezen kibirom. Na eljött az 5. év ugye 2014j májustól érettségi hurrá,szabadulok innét leéretségizek és mehetek tovább. Amit még tudni kell,hogy én magántanuló vagyok egészségügyi okokból(tartósan beteg vagyok) és igy nem nagyon tudtam bejárni de ennek ellenére ugyanúgy nappalisként vagyok "bejelentve". Átmentem minden tanév végén nem buktam meg stb..


Na ma rámir az illetékes aki ezekkel foglalkozik,hogy 2 tantárgyból irt be érettségire . Mondom oké rendben és a többi? Hát a többi majd jövőre mert nagyon sok a lemaradásod és igy jó lesz majd szépen lassan.. De hidd el ez igy jó lesz.. Na kicsit felkaptam a vizet...Nem elég ,hogy 4 helyett 5, most 5 helyett 6 év. Hogy van ez? Mit lehet ilyen esetben tenni? Nem lehet az,hogy mivel alapitvanyi és tartósan beteg vagyok ezért ott tartanak amig tudnak mert többénzt kapnak utánam? Köztudott az iskola eléggé pénzéhes. BMW,Alfa Romeo,stb minden ott áll. Mit tehetek ilyenkor,hogy ebben a tanévben szabaduljak még innen érettségivel és ne kelljen plusz egy évet még itt lennem? Van erre valami jogszabály vagy ilyesmi? Segitsetek légyszi mert ez most elkeseritett.. Ékezetekért sorry csak angol bill-ről vagyok..



2014. márc. 20. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:
Bizonylatom,másolatom nincs mivel egy szóval nem mondtak hogy en adjak le bármit is. Helyettem intézkedtek ami most vált tudtomra
2014. márc. 20. 14:50
 12/63 A kérdező kommentje:
14:50es: mondom hogy en nem töltöttem ki semmit es semmit nem adtam be
2014. márc. 20. 14:51
 13/63 anonim ***** válasza:

Nagyon sürgősen próbálj meg intézkedni (kérvény)

Ha meg már nem lehet mit tenni, akkor majd menj a többi tantárgyból ősszel érettségizni (de arra is időben kell leadni a jelentkezést valamikor nyár végén legkésőbb szept eleje), mert akkor is lehet (csak akkor meg nyáron kell tanulnod) De még mindig jobb, mint teljes évet várni

2014. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bemondásra ment a dolog? Eléggé gyanús iskola ez.
2014. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

Akkor sürgősen intezkedek ,egy üzenetet azért meg megpróbálok az intézőnél.



Nálam sehogy nem ment ez hogy miből szeretnek érettségizni. Se bemondas se beadás ma tudtam meg ramirt telefonon. Persze h gyanús. Nem is akármennyire.

2014. márc. 20. 15:04
 16/63 anonim ***** válasza:
Eleve több nyelvből leeht választani az érettséginél, illetve van szabadon választható tantárgy. Így egyszerűen rejtély, hogy lehet, hogy nem kérdezték, milyen tárgyakat választasz.
2014. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
Ez itt nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nem stimmel!!! A többiek is így jártak vagy csak te? Az érettségire neked kell írásban jelentkezned, az aláírt jelentkezési lapnak meg kell lennie. Mondjuk, nektek is eszetekbe juthatott volna! De ha már így esett, azonnali feljelentés a Klebelsberg központnak, Oktatási Hivatalnak. A jelentkezésed az aláírásod nélkül nem érvényes erre a két tárgyra se. Nem biztos, hogy utólag lehet változtatni, mivel a határidő már rég lejárt, mégiscsak a te felelősséged a jelentkezés, de mindenképpen hatalmas botrányt kell csinálni. Biztos, hogy az utánad kapható pluszpénzért csinálták. az őszi érettségiről már mindenesetre nem maradsz le, ha addig minden tárgyból jegyet kapsz. Arra szeptember 5-ig kell jelentkezni, lehetőleg ne ebben az iskolában. De hogy akarnak még egy évig ott tartani? Nem akarnak évvégi osztályzatokat adni? Nagyon zavaros!
2014. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:

És melyik volna az a két tantárgy, mert matek, magyar mondjuk, de töriből miért nem, mert az is kötelező

Mondjuk neked kellett volna figyelni a határidőt,

biztos vártak rá, hogy majd te jelentkezel, de mondjuk akkor is elég furcsa

2014. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:

Tényleg, hogy a csodába van az, hogy helyetted valaki aláírta? Vagy hogy?

Mert tényleg nem érvényes sk. aláírás nélkül

(Szólniuk kellett volna febr. elején)

2014. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 reptoid ***** válasza:

Valaki csak kitöltötte azt az érettségis papírt :D


Ha nem te írtad alá, akkor simán érvénytelen. Mégis milyen alapon jelentkeztetne téged csak úgy az iskola érettségire? Az nem egy kötelező dolog, csak egy lehetőség, mint a nyelvvizsga például. Ha nem vagy 18, akkor meg szüleidnek is alá kell (vagy helyetted) írnia.

2014. márc. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!