Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez szabályos?

Szerintetek ez szabályos?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet.


Járok egy alapitványi iskolába(gimnázium) lassan már 5 éve. Kilencedikbe beiratkoztam és kiderült 11.-be,hogy ez tulajdonképpen nem 4 hanem 5 éves tehát 5.évbe lehet majd érettségizni. Eléggé ideges voltam mert előre ez nem volt nagyon hangoztatva de mondtam jó lesz@rom ezt a plusz egy évet már nagy nehezen kibirom. Na eljött az 5. év ugye 2014j májustól érettségi hurrá,szabadulok innét leéretségizek és mehetek tovább. Amit még tudni kell,hogy én magántanuló vagyok egészségügyi okokból(tartósan beteg vagyok) és igy nem nagyon tudtam bejárni de ennek ellenére ugyanúgy nappalisként vagyok "bejelentve". Átmentem minden tanév végén nem buktam meg stb..


Na ma rámir az illetékes aki ezekkel foglalkozik,hogy 2 tantárgyból irt be érettségire . Mondom oké rendben és a többi? Hát a többi majd jövőre mert nagyon sok a lemaradásod és igy jó lesz majd szépen lassan.. De hidd el ez igy jó lesz.. Na kicsit felkaptam a vizet...Nem elég ,hogy 4 helyett 5, most 5 helyett 6 év. Hogy van ez? Mit lehet ilyen esetben tenni? Nem lehet az,hogy mivel alapitvanyi és tartósan beteg vagyok ezért ott tartanak amig tudnak mert többénzt kapnak utánam? Köztudott az iskola eléggé pénzéhes. BMW,Alfa Romeo,stb minden ott áll. Mit tehetek ilyenkor,hogy ebben a tanévben szabaduljak még innen érettségivel és ne kelljen plusz egy évet még itt lennem? Van erre valami jogszabály vagy ilyesmi? Segitsetek légyszi mert ez most elkeseritett.. Ékezetekért sorry csak angol bill-ről vagyok..



2014. márc. 20. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
Jézusom,mi ez pénzmosoda?! :O Csak ámulok-bámulok...Egyébként lassabban:ad.1:Mikor beiratkoztál,akkor 4 éves képzés volt,most meg öt?Mit tanultok akkor "13.ban"?Vagy voltál 0.os?Ez is nagyon sántít,már bocs..ad.2:Magántanulóként te nappalisnak vagy bejelentve?!Micsoda?Ha meg nappalisnak vagy bejelentve,mondd meg nekik,hogy nincs bizonyítékuk,hogy ne tedd le az érettségit,mert "ott vagy minden órán".ad.3:Az érettségire való jelentkező papírt febr.17.éig kellett leadni,neked kellett kitölteni,nem ilyen ügyintéző libáknak,és a TE,SAJÁT ALÁÍRÁSOD is kellett a dologhoz!ad.4:Aláhamisították akkor az aláírásodat,ha te semmit nem írtál alá(mert nem írtál alá,ugye?!),ez meg bűncselekménynek számít!ad.5:Jelentsd fel azt az iskolát,mert valami nagyon nem stimmel.!Van más magántanuló is az évfolyamodban?Osztálytársaiddal is így kicsesztek,vagy csak veled?Remélem azért nem írsz,mert a rendőrségen csücsülsz!
2014. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Helyzet: Na itt a többiek tanácsára felhívtam a KLIK-et(intézményfenntartási központ),oktatási hivatalt és végül az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala adott tanácsot.


Lényeg: Írnom kell az iskola fenntartójának egy levelet amit már megtettem. Már csak ki kell nyomtatnom és fel kell adnom postán. Ha megállapodásra tudunk jutni a fenntartóval és kibír valamit találni ami nekem jó akkor nem kell felkeresnem újból az Oktatási Jogok Biztosának Hivatalát ha viszont nem tud kielégítő választ adni és nem jutunk megállapodásra ilyenkor kell felkeresnem megint a hivatalt és ekkor lépnek Ők közbe..

Amit szerintem ők sem akarnak mert valószínűleg elég sok rejtegetni valójuk van.. Ezt az érettségit valószínűleg lecsúsztam már de ha közbelép a hivatal akkor az ügyemmel kapcsolatban ha minden igaz megállapodást kötnek az iskolával de az is lehet,hogy az iskola nem akar balhét és még májusba engednek érettségizni akkor mindenből ez majd kiderül.


Utolsó válaszoló: Elvileg voltam 0.-os igen(utólag tudatták velem is) de ez a kisebbik gond. Ezt utólag tudtam meg mert ugye úgy volt mikor beiratkoztam,hogy 4 éves a suli.. És 11.-be derült ki,hogy ez 5 éves és voltam 0.-os.. Elhiheted,hogy mennyire örültem.



Magántanulóként,nappalira vagyok bejelentve, valszeg azért mert ha nem akkor nem kapnának utánam pénzt vagy nem tudom.. Ezt is megírtam levélben,hogy nappalisként vagyok bejelentve. Érettségi lapot ugye utólag megtudtam,hogy febr 17.-ig kellett volna beadni.. Na ezt ők nagyon szépen megoldották Úgy,hogy helyettem adták be és helyettem írták alá valszeg,mert én semmilyen papírt nem írtam alá.. Ha ez így van akkor itt már alapból bűnöztek. Helyettem írták alá és ez hamisítás ugye. Hát feljelenteni persze,hogy feljelentem de először ugye a hivatal tanácsára a fenntartónak kell levelet írnom és ők majd helyettem elintézik.


Elvileg csak velem csesztek így ki de tudnám,hogy miért.. Sz@rrágó szemét,csaló,féreg banda az egész. Ha lezárult az ügy, vagy folyamatban van akkor kiírom ide az iskola nevét is,hogy messziről kerüljétek el..Vagy ha van ismerősötök aki ide akar járni akkor beszéljétek le róla.


Minden évben úgy csinálják,hogy személyesen felkeresik Budapest és vonzás körzetében az általános iskolai végzősöket és sztárolják az iskolájukat, marketing duma elég jó.. Bmw,Alfa Romeo,stb ott állnak, oktatási színvonal 0, volt olyan,hogy ÉRDRŐL! bementem ugye reggel 9:30ra mivel magántanuló vagyok és 9:30ra hívtak be , bementem vagyis bevitettem magam 1500 a benzin minimum oda és közölték, hát nincs tanár így azt tudom tanácsolni menj haza inkább mert fölösleges.. Hát kösz.. Mindegy is.. Nagy arcnak képzelik magukat. Csak most kifogtak egy olyan diákot aki nem hagyja magát átverni..

2014. márc. 23. 12:03
 33/63 anonim ***** válasza:
Jó, hogy intézkedtél, majd még írjál nekünk az eredményről is, de én abban nem bízom, hogy a hamisítás ügyében a fenntartó majd intézkedik. Szerintem a fenntartó is vastagon benne van ezekben, az ő tudta nélkül nem tudnának így sumákolni. Az iskola mit mond arra, hogy ki írta alá a jelentkezésedet? Elég bátrak vagy elég buták, ha azt hitték, hogy megússzák.
2014. márc. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Ha mondja,hogy jó akkor most érettségizel akkor nem érdekel engem a hamisításuk ...szerintem is benne van ebbe a fenntartó.


Iskola semmit nem mond. Ugye visszaírtam aki írt nekem üzenetet,hogy csak 2 ből fogok és 3perc múlva hívta fatert,hogy én megfenyegettem.. Én egy normális válaszra vártam nem kaptam akkor elindítom ezt a "lavinát"..


Hát általában mindig megússzák ezeket addig amíg át nem mennek egy bizonyos határon mint most...

2014. márc. 23. 13:16
 35/63 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,ez zavaros.Ha nem tudtad meg csak utólag,hogy voltál 0 .os,akkor 0.ban. mit tanultatok?A 9.es anyagot vettétek? Ha meg nem,akkor mit? Ha meg 0.ba a 9.eset vettétek,akkor 12.ben mit csináltatok?
2014. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre ne fogadj el szóbeli ígéretet, hogy jó, majd érettségizhetsz, hanem ha az Oktatási Hivatal egyáltalán beleegyezik, hiszen ez törvénysértő, ki kell tölteni egy általad aláírt jelentkezési lapot, csak a hamisítottat valahogy meg kéne szerezni, hogy legyen bizonyítékod, és az érettségi szoftverben saját szemeddel kell ellenőrizned, hogy be vagy-e írva mind az 5 tárgyra.

Amúgy ezt a nulladikos dolgot én se értem: a nulladikosok csak nyelvet tanulnak ezerrel, számteket és minimális szintentartó óraszámban magyart, matekot, esetleg törit, új anyag nélkül, ez azért elég feltűnő.

2014. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:
9.-be (utólag 0-ba) angol volt kb heti 8, furcsa is volt,hogy miért van ennyi .. Aztán 11.-be derült ki,hogy hoppá azért volt ennyi mert volt nyelvi előkészítő és ezért 5 éves... De ezt senki nem mondta..
2014. márc. 23. 17:14
 38/63 A kérdező kommentje:
Szóbelit persze,hogy nem fogadok el.. Ha válaszol a fenntartó akkor már írásos forma lesz ugye. Tehát szóbelire nem is lenne szerintem lehetőség..
2014. márc. 23. 17:16
 39/63 anonim ***** válasza:
Nem volt matekod,magyarod,kémiád? Vettétek a 9.es anyagot??
2014. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Látom, már intézkedtél, ez jó, de ezenkívül azonnal lépjél kapcsolatba a megyei kormányhivatal oktatási főosztályával. Ugyanis egyrészt ők szervezik az érettségit, és talán tudnak segíteni, másrészt ők az iskola felett felügyeletet gyakorló HATÓSÁG (a fenntartó nem az, és az oktatási jogok biztosa sem), és ők tudnak ott szétcsapni, illetve mindenféle ellenőrzéseket végezni, amiből bizony ronda dolgok jöhetnek ki.


Nem beszélve arról, hogy ha másokkal is így tettek, akkor sokak érettségi jelentkezése érvénytelen lehet, és emiatt akár az egész érettségi eredményt is megsemmisítheti a miniszter.

2014. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!