Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ez szabályos?

Szerintetek ez szabályos?

Figyelt kérdés

Következő a helyzet.


Járok egy alapitványi iskolába(gimnázium) lassan már 5 éve. Kilencedikbe beiratkoztam és kiderült 11.-be,hogy ez tulajdonképpen nem 4 hanem 5 éves tehát 5.évbe lehet majd érettségizni. Eléggé ideges voltam mert előre ez nem volt nagyon hangoztatva de mondtam jó lesz@rom ezt a plusz egy évet már nagy nehezen kibirom. Na eljött az 5. év ugye 2014j májustól érettségi hurrá,szabadulok innét leéretségizek és mehetek tovább. Amit még tudni kell,hogy én magántanuló vagyok egészségügyi okokból(tartósan beteg vagyok) és igy nem nagyon tudtam bejárni de ennek ellenére ugyanúgy nappalisként vagyok "bejelentve". Átmentem minden tanév végén nem buktam meg stb..


Na ma rámir az illetékes aki ezekkel foglalkozik,hogy 2 tantárgyból irt be érettségire . Mondom oké rendben és a többi? Hát a többi majd jövőre mert nagyon sok a lemaradásod és igy jó lesz majd szépen lassan.. De hidd el ez igy jó lesz.. Na kicsit felkaptam a vizet...Nem elég ,hogy 4 helyett 5, most 5 helyett 6 év. Hogy van ez? Mit lehet ilyen esetben tenni? Nem lehet az,hogy mivel alapitvanyi és tartósan beteg vagyok ezért ott tartanak amig tudnak mert többénzt kapnak utánam? Köztudott az iskola eléggé pénzéhes. BMW,Alfa Romeo,stb minden ott áll. Mit tehetek ilyenkor,hogy ebben a tanévben szabaduljak még innen érettségivel és ne kelljen plusz egy évet még itt lennem? Van erre valami jogszabály vagy ilyesmi? Segitsetek légyszi mert ez most elkeseritett.. Ékezetekért sorry csak angol bill-ről vagyok..



2014. márc. 20. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Add fel, ennek egyszer véget kell vetni.

Ha bepecsételik a bizonyítványodba, hogy "érettségi vizsgát tehet", akkor június 30-án megszűnik a tanulói jogviszonyod, és szeptemberben ott érettségizhetsz, ahol akarsz, nem lesz többé közöd ehhez a lepratelephez.

És a jövőben minden jelentkezésnél figyelj rá, hogy szabályos legyen, és te írd alá a jelentkezési lapot. Azt is, amit leadsz, meg azt is, amit a rendszerből kinyomtatva az orrod alá tolnak véglegesítésre.

2014. márc. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:

Ad fel a levelet: nyilvánvaló, hogy hülyének néznek, hiszen különben megbánást mutatott volna az ügyintéző, és próbálta volna helyrehozni a dolgot. Nem lesz érettségid, de amúgy sem lesz ezeknél.

Szívja csak meg nyugodtan az iskola. Vádaskodjanak, és bizonyítsák, ha tudják (a vesztegetés bütetőjogi kategória, tehát az ilyen vádat akkor lehet komolyan venni, ha feljelentést is tesznek).


Szabadulj meg tőlük minél hamarabb.

2014. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
Amivel igazán jót tennél, az az, ha beírnád ide az iskola nevét, elrettentő példának. :)
2014. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Akkor feladom. Az meg ,hogy muterék mit mondanak nem érdekel. Nekik tökmindegy lesz vagy nem érettségim.

Legfeljebb ha itt nem tudom megszerezni(bár ombudsman biztos kitalál valamit ) akkor átmegyek ilyen 2eves gyors érettségire aztán majd meglesz. De ha tudom tönkreteszem ezt a sulit mert 5 bocsánat 6 evet akarnak elvenni életemből. 5el meg nem is lenne semmi gond de ne szórakozzanak mar itt velem fölöslegesen. Es valszeg tuti sz@rrá tudom tenni őket mert akkor nem felnenek,hogy a csávó nem dgozhat többet a szakmájában illetve attól se felnenek,hogy bezárják a sulit.


Az iskola nevet meg kifogom írni ahogy lesz valami tuti fejlemény.

2014. márc. 28. 11:13
 55/63 A kérdező kommentje:
Ha véget ér az ugy vagy ha semmi érdemleges fejlemény nemrég (amit nem hiszek) akkor újságban is megjelentetem,netes portálokon,stb.
2014. márc. 28. 11:14
 56/63 anonim ***** válasza:
Add fel.Ha már te is szívtál(mert beszivattak,eléggé),akkor ő nekik is harcif.sz.:D Nyilvánvaló,hogy van félnivalójuk,nem is kevés,hiszen jobbra-balra fenyegetőznek.Egyébként én a te helyedben megpróbálnám kinyomozni,hogy hátha járt-e valaki hasonlóan(szerintem van ilyen élő ember,ha csak nem eltűntették a nyomokat-ezektől minden kitelik.),és azzal felvenni a kapcsolatot.Ketten erősebbek vagytok,meg hátha tud valamilyen eddig általad nem tapasztalt,ki nem derült dolgokat,amiknek később döntő bizonyítéka lehet.
2014. márc. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

Milyen kétéves gyors érettségi? Miről beszélsz? Elvégezted a 12. osztályt vagy nem? Maximum osztályozóvizsgát kell tenned, de azt amúgy is kéne. Mindenesetre készülj fel rá, hogy ne buktathassanak meg. És annak az időpontjának már meg kéne lennie. A levelet természetesen add fel, ha meg mernek vádolni vesztegetéssel, azt be is kéne bizonyítanuki, így épp ők kocáztatnák a rágalmazás bűntettét.

Ha bejáróként vagy bejelentve, akkor a bizonyítványványodba nincs is beírva záradékként, hogy az osztályzatokat osztályozóvizsgán szerezted, ahogy az a magántanulóknál kell? Az órákra be vagy írva hiányzónak vagy nem? Ha nem, akkor nem hivatkozhatnak arra, hogy be se jártál.

2014. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
Ha meg itt nem sikerül az osztályozó, máshol megcsinálod.
2014. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:
Persze,hogy elvégeztem csak azthittem,hogy akkor előlről kell kezdeni ha itt nem adnak érettségit.. Nem vagyok beírva hiányzónak, hisz akkor el sem jutottam volna 13. osztályig egy bizonyos hiányzási szám után. Azt meg nem fogja mondani,hogy "hát magántanuló de mi nappalisként jelentettük be és beírtuk,hogy itt volt közbe nem.."... Ezzel saját maguk alatt vágnák a fát. Időpontról meg annyi volt a válasz majd időben szólok. De ezek után nem hiszem,hogy szól tehát veszítenivalóm úgysincsen , így feladom a levelet... Azt,hogy megvesztegettük azt be is kéne bizonyítani amire semmilyen bizonyítéka nincs mivel nem vesztegettük meg.. És állítólag ilyet mondott,hogy "nem fogja hagyni ,hogy én tönkretegyem az életét " és ezután mondta,hogy azt fogja mondani megvesztegettük meg mindent letagad. Egyszerú ez a csávó mint az 1x1. Ő teszi tönkre az enyémet,hogy egy kib@szott érettségit 6 év alatt akar adni.. De nem baj , majd most megszívja..
2014. márc. 29. 11:07
 60/63 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem is ez lesz megvárom még lezajlik ez az ügy és utána ha itt nem lehet majd akkor máshol leteszem.. Túl sokat képzel magáról a csávó. Még ő vádaskodik,meg fenyegetőzik mert kicsit felvan fújva a karja, kigyúrtnak hiszi magát és ezért ő a király... Nem baj, majd meglátja,hogy nem így van ahogy ő gondolja. :)
2014. márc. 29. 11:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!