Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetemről...

Budapesti Gazdasági Egyetemről vélemények?

Figyelt kérdés
Főleg a (KKK) tehát a külker érdekelne. Oda adtam be a jelentkezésem, a kereskedelem és marketing szakra. Érdekelne hogy akik ott tanulnak/tak azoknak mi a véleményük róla.

2016. ápr. 6. 21:37
 11/93 anonim ***** válasza:
36%
Egyetemi szinten van? Tényleg? Lehet PhD fokozatot szerezni? Van tudományos tevékenysége? Lehet kutatni?
2017. júl. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/93 anonim ***** válasza:
21%

Szerinted ott nincs Szakkoli, ahol lehet kutatni? Szerinted senki nem ír TDK-t a BGE-n? Szerinted a BGE-ről senki sem jelentkezik egy egyetemre sem mesterre?

Ezenkívül a legtöbb lehetőség van a BGE-n, hogy külföldi egyetemre menjél egy-két félévre ösztöndíjjal és nemcsak az Erasmusosokra, hanem bilaterális megállapodások alapján más helyekre is. Kettős diploma szerzésére is van lehetőséged a BGE-n. Mellesleg hány hallgató kutat a BCE-n?

2017. júl. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/93 anonim ***** válasza:
17%

TKD-ra még egy Edutus főiskolán is van lehetőséged :D egy egyetemnek van doktori iskolája, ez mindig is így volt nem csak Magyarországon, hanem az egész világon. Alkalmazott tudományok egyeteme, röhej.


Igen, hallottam azokat a nagyszerű "bilaterális" megállapodásokat, amiket a Lex ceu törvény is megszüntetett.

2017. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/93 anonim ***** válasza:
88%
2016-ban nagyon sok főiskola felvette az "Egyetem" megnevezést. Az már más kérdés, hogy ténylegesen nyújt-e egyetemi színvonalú oktatást az adott intézmény...
2017. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/93 anonim ***** válasza:
82%

A felsőoktatási rendszer teljesen átalakult a bolognai rendszer miatt, így ugyanazt a BSc és BA diplomát adja bármelyik egyetem, az alapozó és szakmai tárgyakat jogszabályok határozzák meg. Nincs már egyetemi színvonalú képzés meg főiskolai. Van alapképzés meg mesterképzés, és a munkáltatók a készségeket nézik, a probléma megoldást, a gyakorlati tudást és nem a megfoghatatlan elméletit.


Ha lehet mindenhol TDK írni, akkor miért lenne jobb az általad említett egyetem egy másik egyetemnél, ha ott is írhatnak TDKt és az országos konferencián előkelő helyezéseket érnek el? A bilaterális megállapodás az olyan, mint az Erasmus, csak azon felül. Neves Koreai és Tajvani és más egyetemekkel van megállapodása az egyetemnek, ahol több félévet is eltölthetsz, ha van erre energiád és kedved. A lehető legtöbb lehetőséged van a BGE-n, ha jó tanuló vagy. Mondjuk egy 4,5 ödivel több a lehetőséged a BGE-n, mint a BCE-n. Nem beszélve a kettős diploma szerzési lehetőségről és a TDK-ról.

2017. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/93 anonim ***** válasza:
27%

Nem igazán érted a BGE-s diplomáddal, hogy miről beszélünk sajnos.

Illetve megemlítünk egy dolgot, és teljesen mást kezdesz el részletezni, nem tudom, hogy szándékosan ferdítesz, vagy önhibádon kívül vagy ilyen buta.

2017. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/93 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, hogy csak szarkasztikusan trollkodsz, vagy tényleg egy elit intézménynek akarod beállítani minimumponttalfelvagyvéve' plázacicaképző BGE-t.


"Nem beszélve a kettős diploma szerzési lehetőségről"


Nézzük azokat a "neves" egyetemeket.


[link]


Hochschule Hof

Teljesen noname, benne sincs a QS adatbázisában.


Hochschule Kempten

Teljesen noname, benne sincs a QS adatbázisában.


Université du Havre

[link]

Benne van a QS adatbázisában, de egy ranglistán sem szerepeltetik.


Universidad de Oviedo

[link]

Benne van a QS adatbázisában, de egy ranglistán sem szerepeltetik.


Frankfurt University of Applied Sciences

[link]

Benne van a QS adatbázisában, de egy ranglistán sem szerepeltetik.


Avans Hogeschool

[link]

Benne van a QS adatbázisában, de egy ranglistán sem szerepeltetik.


Université de Picardie Jules Verne

[link]

Benne van a QS adatbázisában, de egy ranglistán sem szerepeltetik.


És most nézzük meg, hogy a BGE-sek által lenézett IBS, vagy Metropolitan milyen egyetemekkel van partnerségbe:


IBS:

[link]

Világ 361. (!!!) legjobb egyeteme


Metropolitan:

[link]

551-600. (Ezzel magasabban szerepel az összes magyar egyetemnél, az SZTE-n kívül, ami 501-550 helyezésen van)


Ezek után kicsit gondolkozz el, hogy miért nincs szüksége mondjuk egy ELTÉnek, hogy ilyen "neves" intézményekkel partnerséget kössön, mint a te vicc főiskolás. Szerintem magadtól is rájössz a válaszra.

2017. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/93 anonim ***** válasza:
31%

Hát igen, azt már meg sem említettem, hogy a Corvinusnak miért lenne érdeke egy Hochschule Kempten diplomáját kiadni...

De BGE-n lehet TDK-t írni szóval nagyon faxa suli. :D

2017. júl. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/93 anonim ***** válasza:
72%
Egyrészt olvasd el, hogy a metropolitanra bárki jelentkezhet, bármelyik egyetemről, ha van már 120 megszerzett kreditje. Gondolom túljelentkezés van és az egyetem nem győzi kiválogatni a jobbnál jobb hallgatókat erre a programra, nem? Gondolom az összes gazdálkodási szakos jelentkezik a metropolitánnál az összes magyar egyetemekről, hogy meg akarja szerezni ezt a kettős diplomát?
2017. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/93 anonim ***** válasza:
Egyébként most azt akarod bebizonyítani, hogy a metropolitan meg az IBS jobb, mint a BCE, BGE, meg az SzTE, meg BME mert van kapcsolata ilyen egyetemekkel?
2017. júl. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!