Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetemről...

Budapesti Gazdasági Egyetemről vélemények?

Figyelt kérdés
Főleg a (KKK) tehát a külker érdekelne. Oda adtam be a jelentkezésem, a kereskedelem és marketing szakra. Érdekelne hogy akik ott tanulnak/tak azoknak mi a véleményük róla.

2016. ápr. 6. 21:37
 71/93 anonim válasza:
74%

F O S

-Fos oktatás (Amiket Fruzsi is mondott, nem is értem, hogy ezek után miért mondta, hogy újra ide jelentkezne. Azt sem értem, hogy miért beszél kollektíven az egész magyar felsőoktatásról, hogy ki van ábrándulva belőle. Mintha elvégezte volna minden egyetem minden szakát, hogy ő így véleményt mondjon. A BGE-re megértem, hogy ezt mondja, mert oda járt...)

-Fos ügyintézés, bürokrácia

-Fos emberek


Páran értelmesebbek, akik államin voltunk, 1-2-3 félév után átmentünk máshova.

Én most pénzügyi-számviteli informatika specializáción vagyok a BME-GTK-n, és össze sem hasonlítható a kettő. Egy multinál, vagy divatos szóval élve "SSC"-nél és "BIG4"-nál már másnap bevethető tudást kapok itt. De volt aki ELTE AK-ra ment, azt is az egekbe dicsérik. Igazából mindenki elégedettebb, aki másik helyre ment.


Egyetlen előnye tényleg a vállalatokkal való kapcsolata, meg a neve. Munkád az lesz, de ennyi. De lassan már tényleg a Metropolitan Egyetem is színvonalasabb. A pénzügyi tanszék meg tényleg minősíthetetlen a BGE-n, ezt már rengeteg kérdés alatt olvastam. 2000-es évek elején modernebben oktatták már a pénzügyeket máshol. Én megértem, hogy Brealey 20-30 éves könyve az alapja a pénzügyeknek, csak az a szomorú, hogy ott még ez a legnaprakészebb dolog, amit tanulunk. Nem fogod tudni, hogy mi az a technikai elemzés, nem fogod tudni, hogy mi az a bloomberg terminál, és csak vakarod a fejed, ha azt hallod a munkahelyeden, hogy Black-Scholes-képlet.. Nem fogsz tudni semmit napjaink pénzügyeiről.


Gazdinfóról meg annyit, hogy sokszor olyan munkát csinálnak, amit egy psz-es is meg tudna csinálni. Hülyeség, hogy processzorokat meg az áramköröket is beprogramoznának, meg hogy ők lesznek a nagy szoftvermérnökök/szoftverfejlesztők a VIK-esek mellett, ezen fel is nevettem picit. :D De aki oda megy, az nem is az akar lenni, a szaknak sem ez a célja.


21/L

2017. júl. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
0%

Most jössz a BME GTK-val, ami nagy nulla, kitettétek a dékánt, aki valamennyire felhozta a kart. ELTE-nek is lesz üzleti képzése, biztos vagyok benne, hogy jó néhány BME GTK-s oktató fog átmenni, így a nullára süllyed újra a BME GTK.


A Fruzsi videójából az derül ki, hogy még mindig az egyik legjobb egyetem a BGE, ahova újra jelentkezne. És ez így is van. A két legjobb gazdasági egyetem, a legjobb diplomát adó egyetem ma a BGE és BCE.


BME VIK-esek mondják, hogy akik kibuknak a VIK-ről azok mennek az ÓE-ra meg máshova, akik nem tudnak teljesíteni.


Úgyanígy jártál te is. Kibuktál a BGE-ről és most a BME GTK-ra jársz, mert nem tudtál teljesíteni a BGE-n, nem vagy kreatív, innovatív nem tudtál lépést tartani a többiekkel.


Elég idióta aki pénzügyre a BME GTK-ra megy, mikor ott van a BCE pénzügye, ami a legjobb ma Magyarországon (számvitelben viszont a BGE a legjobb ma). BCE-nek van pénzügyi laborja is.


Nem véletlen vannak jó kapcsolatai a BGE-nek a nagy cégekkel és rengeteg külföldi egyetemmel.

Az a baj, hogy savanyú a szőlő neked, hát így jártál.


BGE-s diplomával előbb el tudsz helyezkedni és jobb cégekhez, mint BME GTK-s diplomával. A BME GTK-sokat a BME-sek (mérnökök) az egyetem szégyenének tartják. Ennyit erről.


Nehogy te mond már meg mit csinál egy gazdinfós, mikor pénzügyhöz sem értesz. Egy BCE és BGE gazdinfós jobb állások közül válogathat, mint te fogsz, ha egyáltalán el tudod végzni a GTK-t.

2017. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 anonim ***** válasza:
71%
Könyörgök ne írjatok több hozzászólást, csak elkezd lihegni a monitor előtt és örül neki, hogy a magányos életébe újra kicsit középpontba kerülhet, és trollkodhat.
2017. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/93 anonim válasza:
5%

-ELTE-nek nem lesz üzleti képzése, az volt tervben, hogy a BME-GTK lesz az ELTE karja, de nem lett belőle semmi.


-Fruzsi egy szóval nem mondta, hogy ez lenne Magyarország legjobb egyeteme, melyik résznél mondja? Csak negatívumokat mondd szinte.


-Kibuktam BGE-ről? Kitűnő tanuló voltam, ezt honnan szoptad ki?

Nagyon érdekes tények jönnek ki a te agyadból, amit senki más nem hallott, senki más nem mondott és nem is tudott róla.


Azok bukdácsoltak, akik minimumponttal becsúsztak, ugyanis BGE-n erre is meg van a lehetőség.

Ha ki is buktam volna, nem egy nehezebb egyetemre megyek, a BME-GTK-t minden ranglistán előrébb szerepeltetik(HVG-n minden évben előrébb van), és még költségtérítésesre is 340 ponttal lehet bekerülni, az emberállomány sokkal üdítőbb a BGE után, de inkább nem minősítek embereket... de itt vagy te az élő példa, milyen primitíven viselkedsz ezen a fórumon.

Egyébként pont BGE-n van sok bukott mérnök, főleg távoktatáson, ilyen második nekifutásos diploma koncepcióval.


Lehet, hogy pénzügyben a corvinus annyira jó, de akkor te miért a BGE-re jársz? Egyébként BME-n is modern a pénzügy oktatás, van befelemző szakirány ott is, ugyan úgy lehet mindent tanulni, mint Corvinuson. Én a számvitel meg az ACCA miatt jöttem a BME-re, nem tőzsdei elemző akarok lenni úgysem.


-Milyen nagy külföldi egyetemekről beszélsz, az ilyen noname egyetemekről, amiket felsorolt valaki az egyik hozzászólásban? :D A BME-n ugyan úgy van Erasmus, az ilyen "más egyetemek diplomáját kiadom" meg a putris egyetemek stílusa. Külön megállapodásokat meg a BME sokkal nevesebb egyetemekkel köt, mint a BGE.


"BGE-s diplomával előbb el tudsz helyezkedni és jobb cégekhez, mint BME GTK-s diplomával."


Ez nem igaz. BME gtk-t jobban preferálják, nemrég láttam egy üzleti elemzői állást, és kiemelték, hogy a BME és BCE diplomát preferálják. GE-hez bemegy 100 állásinterjúzó, sokkal nagyobb arányban vesznek fel BME hallgatót, mint BGE hallgatót, ezek nem nyílványos statisztikák, de nyugodtan járj utána. :)


"BGE-s diplomával előbb el tudsz helyezkedni és jobb cégekhez, mint BME GTK-s diplomával. A BME GTK-sokat a BME-sek (mérnökök) az egyetem szégyenének tartják. Ennyit erről. "


Azok a típusú mérnökök téged még nagyobb szégyennek tartanak. Szerinted miről szólt az eddigi vitád velük? Most hirtelen az ő oldalukra akarsz csapódni?


"Nehogy te mond már meg mit csinál egy gazdinfós, mikor pénzügyhöz sem értesz. "


Értek a pénzügyekhez, ki mondaná meg, te? Aki valószínűleg sehova sem jár, csak trollkodik? :)

Ugyanis nagyon tisztában vagyunk vele, hogy nem jársz ám sehova, valamelyikünk leírta egy másik kérdéshez a pénzügyi laboratóriumos kommentet corvinussal kapcsolatban, és abból is másoltál be. :) Csak más hozzászólásokból vágsz össze dolgokat, felsőoktatáshoz közöd sincs, csak szeretsz trollkodni, valószínűleg munkád sincs a hozzászólásaid időpontjait elnézve. :)

2017. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
47%

A Fruzsi azt mondta, hogy a BGE-re járna megint, nyilván ez a legjobb szerinte.


Szóval elismered, hogy a BME GTK-sok a BME szégyenei!?


ELTE-nek lesz üzleti képzése, ez vitán felüli. Nem vagy tájékozott.


Kibuktál a BGE-ről és kénytelen voltál a BME-re menni, mert a Corvinusról is kibuktál volna.


A BME GTK a Corvinus pénzügyétől nincs sehol, de még a BGE-től sincs sehol. A számviteli törvényt a BGE oktatója készítette. A számvitelben legjobb a BGE ez vitán felüli. ACCA képesítést szerez, ahhoz nagyon messze vagy még. Ahhooz azért gyakorlat is kell, amivel hijján vagy. Tehát ne ábrándozzál az ACC képesítésről még. Egyébként hányan szereztek a karról ACCA képesítést? Elárulom, hogy még senki. És nem is olyan egyszerű, mint ahogy te elképzeled. Ez csak egy mézesmadzag, de nem lesz belőle realitás a te esetedben.


Arról se mersz írni, hogy 400+ ösztöndíjat BME GTK-n hányan kapnak.


Egyetlenegy egyetemet nem soroltál fel, amivel a BME GTK-nak kapcsolata van. Erasmusos kapcsolatokon kívül. Erasmus a BGE-n is van, de sokkal több lehetőséged is van, ami a BME GTK-n nincs.


A BGE-nek széles kapcsolatai vannak a vállalti szférában és a külföldi egyetemekkel is, amit a bme gtk nem mondhat el. Nem álltatok ki a dékán mellett, aki valamennyire felhozta a kart.


Annyi eszed sincsen, hogy rájöjj arra, hogy azért magasabb egyes szakokon a felvételi pontszám a BME GTK-n mint a BGE-n, mert sokkal kevesebb hallgatót vesznek fel.


Ezenkívül annyi eszed sincs, hogy belásd a BGE-n sokkal több állami finanszírozott, tehát magas pontszámú hallgató tanul, mint a BME GTK-n. Ebben is alul maradtatok. Képzésetek gyakorlatiatlan, nem ad olyan skilleket, amiket a cégek preferálnak.


A legtöbb helyre és a legjobb helyekre egyértelműen BCE és BGE diplomásokat keresnek.


Nem is értem, hogy egy műszaki egyetemre miért is jelentkeznek gazdasági szakra?

2017. júl. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 anonim ***** válasza:
28%
Nem vagyok egy erőszakos ember, de a klaviatúráddal basznám szét a fejedet, amivel ezt a sok retardáltságot leírod.
2017. júl. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/93 anonim ***** válasza:
83%

ELTE-nek lesz üzleti képzése


Még egy egyetem, ami előrébb lesz a BGE-nél a HVG rangsorban a BCE, BME és az SZTE után. Lecsúszófélben a gagyi főiskolád, az épülete meg olyan, mint egy gimnázium inkább. :'D

2017. júl. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
60%

"Kibuktál a BGE-ről "


Írja, hogy kitűnő volt, te fogyatékos.

2017. júl. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
60%

"Tehát ne ábrándozzál az ACC képesítésről még. Egyébként hányan szereztek a karról ACCA képesítést? Elárulom, hogy még senki. És nem is olyan egyszerű, mint ahogy te elképzeled. Ez csak egy mézesmadzag, de nem lesz belőle realitás a te esetedben. "


Rengetegen szereztek, ezt még VIKesként is tudom. Számvitel mesteren rendes acca vizsgák vannak.

Téged egyébként anyád apád tuti ütött vert kiskodorban :D

2017. júl. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:

Megint hinted a port.


Ha az épület nem a legmodernebb, de hagyományokkal bír.

Nem beszélve a KVIK épületéről, ami frekventált helyen van az V. kerületben és semmivvel sem rosszabb, mint a BME GTK épülete, ami inkább egy irodaháznak néz ki mint egyetemnek.


Hogy szerezhettek rengetegen ACCA képesítést, amikor még 1 éve sincs hogy ez lehetővé vált.


Meg oda gyakorlat kell, meg szakmai múlt, nem minden jöttment BME GTK-s vizsgázhat.


Megint hinted a port, még nem is végzett a BME GTK-n az első psz évfolyam, mert csak 2015 szeptemberében indult a képzés, így nem is lehetnek keresettek a BME GTK psz-en végzettek, illetve senki nincs még aki ACCA vizsgát tehetett.

Ezenkívül számvitel mester csak levelezőn van. Azzal meg kitörölheted a segged. Szóval senki nem tudott még AccA képesítést szerezni, az nem annyira könnyű, mint ahogy hiszed.


Jelen pillanatban a BGE a BCE mellet a legjobb gazdasági egyetem, és a leghasznosabb és értékesebb diplomát adja a BCE mellett. A BME GTK-nak nincs is múltja. A BGE-nek BCE sokkal nagyobb múltja és respektje van.


Hazudoztok össze vissza, a BME GTK-ról, de nem jön be.

2017. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!