Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetemről...

Budapesti Gazdasági Egyetemről vélemények?

Figyelt kérdés
Főleg a (KKK) tehát a külker érdekelne. Oda adtam be a jelentkezésem, a kereskedelem és marketing szakra. Érdekelne hogy akik ott tanulnak/tak azoknak mi a véleményük róla.

2016. ápr. 6. 21:37
 41/93 anonim ***** válasza:
100%
Úgy beszéltek mintha olyan toppon lenne a felsőoktatás az ország bármely egyetemén...
2017. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/93 anonim ***** válasza:
0%

A BME-VIk-esek módjára vagy beszűkülve megint. Nem tudsz gyakorlatiasan gondolkodni. Szóval akkor szerinted jobb suli az IBS és mert van alapképzésen pénzügye és BCE mert van alapképzésen van pénzügy és számvitele, mint az Oxfod vagy Cambrigde mert neki alapképzésen nincs pénzügy és számvitele?

Tájékoztatlak, hogy az általam hivatkozott egyetemeknek van gazdasági képzése alapszakon és pénzügy képzése mesterszakon. Ha a pénz nem számít, akkor én ezeket az egyetemeket választanám, ha profi pénzügyes szeretnék lenni. De te és magad fajta BME-VIK mérnökinfós nem lát tovább az orránál, mert nem tanították meg neked az egyetemen, hogy hogyan kell gondolkodni a gyakorlati életben.

2017. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/93 anonim válasza:
76%

# 41


Az egy dolog, de a tag éppen azt bizonygatja, hogy keményebb és színvonalasabb képzés zajlig a BGE gazdasági szakjain, mint egy bme mérnökinfón. :D!

2017. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/93 anonim ***** válasza:
71%

# 43 Még bgf-es ismerősöm is sikított rajta, amikor megmutattam a hozzászólásait neki.


"El vagy varázsolva a BME-VIK-es mérnökinfós 500k-val."


[link]

2017. júl. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/93 anonim ***** válasza:
Hány BME-VIK-es dolgozik azokon helyeken? Másrészt bármilyen informatikust felvesznek ezekre az állásajánlatokra így akár BGE és BCE gazdinfósat is. Olyan álláshirdetést mutassál, ahova kifejezetten csak BME-VIK-eseket keresnek, vagy előnyben részesítik a többihez képest. Eddig ezek a hirdetések bárki előtt nyitva állnak.
2017. júl. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/93 anonim ***** válasza:
60%

Mióta vesznek fel szoftvermérnöknek egy komoly céghez (pl. bosch) gazdinfós diplomával, te fogyatékos?

[link]

[link]

[link]

Az emberek, vezetőség túlnyomó többsége BME-s ezeknél az IT cégeknél, nyugodtak csekkold linkedin-en is akár. :)

2017. júl. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/93 anonim ***** válasza:

Gyakornoknak sem szívesen vesznek fel a komoly cégek BME-VIK-est. Több hsz-szel előrébb hivatkoztam is rá egy linkkel #25.

Ezekre az állásokra bármelyik egyetemről felvesznek releváns tapasztalattal, gyakorlattal rendelkező mérnököket. A Bosch preferálja a BGE-t (a TMC center, ami a linkben van), BCE-t, van illetve lesz velük duális képzése is. Továbbra sem tudtál olyan linket mutatni, ahol kifejezetten BME_VIK-est keresnének. Én visziont mutattam neked olyan linket, hogy a bME_VIK-esek közül, csak az MSc-s veszik fel, míg az ÓE-ről a BGE-ről, a BCE-ről már az 5. szemeszterest is. Semmivel nem ér többet a BME_VIK diploma mérnökinfóban, mint bármelyik másik egyetemé, sőt inkább hátrány, ha nem tudod egyenesben elvégezni.

2017. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/93 anonim ***** válasza:
60%

Te visszaolvasod, amit írsz? Full fogyatékos szövegeket nyomsz, süt róla, hogy valami kis komplexusos hülyegyerek vagy.


Az érettségiddel nem mindegy, hogy kit hova vesznek fel?

Neked ez a hobbid, hogy otthon ülsz és csorgatod a nyálad a különböző álláshirdetésekre? Kit érdekel szaros 1 álláshirdetés, amit találtál a millióból? Minek írnák bele, hogy VIK-est keresnek, amikor egy VIK-es nem jár professionra, mert konkrétan levadásszák.


Te nem az a fogyatékos vagy, aki bizonygatta, hogy nem is hiányszakma az orvos, mert professionon nincs sok orvosi álláshirdetés? Mert nagyon úgy néz ki, hogy te vagy rágerjedve ezekre az oldalakra.


A 10 ezer IT állás 99%-át be tudja tölteni egy vik-es, egy gazdinfós maximum a 10-15%-át. SQL-nél, excel pivot táblánál megáll a tudomány, ilyen-olyan tinglitangli munkákra lesznek jók.

2017. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/93 anonim ***** válasza:
60%

Az álláshirdetést amire állandóan hivatkozol most néztem meg (ennyire érdekelt)


Első helyen írják előnynek a BME-t, szóval nem tudom miről beszélsz. Elég 1-2 szemeszter onnan.

A BGE-t a legutolsó helyre írták, és 5 elvégzett szemesztert kérnek a BME 1-2 szemeszterével szemben


Saját magadat hugyoztad pofán.

2017. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/93 anonim ***** válasza:
64%

BME Vik-en nincs BSC képzésen gazdinfó, miről beszélsz te dilettáns nyomi, azért van oda csak msc írva. BME első helyen van megemlítve, nem véletlen.

Mi az, hogy nincs benne az álláshirdetésekben a bme? MINEK? Nézz meg egy BME állásbörzét, milyen cégek vannak kint, ezek a cégek kizárólag a bme-s diplomát akarják.

[link]

De most komolyan, azon megy a vita, hogy a bgf jobb-e a BME-nél? EMBER ÉBREDJ FEL AZ ÁLMODBÓL.

2017. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!