Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosin (SOTE) minden...

Az orvosin (SOTE) minden második ember csúszik (évet ismétel). Miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
Az első két évben van ez.

2017. júl. 19. 18:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2015-ös évnyitóról 30-40%-os arány rémlik, de ebben biztosan benne van az is, aki pl első félévben szakot vált, itt hagyja mert nem tetszik stb. Így nagyjából szerintem reális.
2017. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan végigpörgettem fejben, a csoportunkban a 18 emberből 10 jutott el idén hatodévig. Haveromnak a 18-ból 12. 1 ember kivételével mindenki első és másodévben csúszott. Nyilván nem reprezentatív, de valami közelítést ad. Szerintem az átlag nem ilyen durva, de ez csak tipp.

egy korábbi válaszolónak: SOTE-n ha az első 6 félévben nem sikerül egy fontosabb tárgyad, kb. csúszol egy full évet, ahol nem csinálsz semmit. Kis túlzással minden ráépül az előző több tárgyára, és nincs keresztfélév. Tehát nem sikerül egy tárgy, akkor 1 félév passzív, vagy 10 kredites láblógatás, aztán 1 félévig az a tárgy ami nem sikerült, utána folytathatod (velem is ez volt).

Aki most ezt gólyaként olvassa: ne emiatt parázz, próbáld felvenni a tempót, szervezd meg jól a vizsgaidőszakot, tegyél le első héten egy nehéz vizsgát és nem lesz gond. És ha mégis sikerül egyet csúszni, gyakran nem a butaság, lustaság miatt van, hanem, hogy még nem rázódott bele vagy rosszul szervezte a vizsgaidőszakát az ember.

2017. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam másodéves, nálunk a (kezdeti) 17 emberből 12-en maradtunk (plusz egy ember, akinek maradt augusztusra vizsgája) , és átlagos képességű csoportnak számítunk. Minket is nagyon bef.sattak ezzel, a legrosszabb az volt, hogy a sotés felsőbbéves ismerőseim közül csupán kettőt ismertem, aki nem csúszott, és kb 10-et, aki igen. Szerencse is kell hozzá, de a legnagyobb kihívás inkább az, hogy mentálisan bírd a terhelést, néha tényleg olyan, mint egy soha véget nem érő rémálom, de aztán mindig kijut az ember belőle :)
2017. júl. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :))
2017. aug. 2. 16:23
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
4-es, hiába kaptál 100%-ot, tényleg nem SOTE specifikus. Idézlek: "sotén ha valamelyik "nagy" tárgyból nem teljesíted a vizsgát, egy egész évet csúszol, mert nálunk nincsen keresztfélév és nem engedik, hogy a ráépülőket felvegyed" Ez mind a 4 orvosira igaz, nemcsak a SOTE-ra.
2018. febr. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Az egesz ev elcsuszasra irtam, hogy de igen. Es azert a soterol, mert ide jarok, de gondolom igen pecsen stb is igy van. Inkabb arra gondoltam, hogy nem orvosikon a csuszas sokszor nem jelenik meg, mert naluk kb barmikor felveheted barmelyik targyat (sok bolcsesz szakon pl) es nincs olyan hogy nem tudsz egyaltalan sehova haladni egy targy miatt.

Nem kell mindenbe videki orvosi szapulast latni, engem total hidegen hagy, ki hova jar...

2018. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen, elég beteges a vidéki orvosisok reakciója, mindig ki vannak élezve a támadásra. Vigyázzatok, mert a végén még Soros bácsi is megtámadja az egyetemeiteket, nem csak a SOTE-sok. :DD
2018. febr. 28. 19:24
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy töröltek-e kommentet, de ha nem, nem értem ezt a felháborodást ("Nem kell mindenbe videki orvosi szapulast latni, engem total hidegen hagy, ki hova jar..." és "Igen, elég beteges a vidéki orvosisok reakciója, mindig ki vannak élezve a támadásra. Vigyázzatok, mert a végén még Soros bácsi is megtámadja az egyetemeiteket, nem csak a SOTE-sok. :DD").

Senki nem vette támadásnak a kommenteket, egyszerűen annyit írt a 15-ös, hogy nem igaz, hogy ez SOTE-specifikus, mert minden orvosin így van. Helyesbített egy téves információ alapján írt hozzászólást, mert valóban mind a négy orvosin így van.

Szerintem meg az a vicces, hogyha egy SOTE-istenítő kommentet valaki ki merészel javítani, hogy amúgy ez máshol is így van, egyből nekiálltok vidékizni.

2019. jún. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolso meg egyszer mondom, ha nem esett volna le: arra irtam hogy de igen, hogy igen egy ev elcsuszast okoz, nem arra,hogy sote specifikus. Capise? Es azert irtam, hogy a soten, mert ide jarok, innen van tapasztalatom, nem mashonnan. Szoval hagyjuk mar ezt a sote-istenito maszlagot, hol istenitettem a sotet? Egyenesen azt mondtam nekem tok mindegy ki hova jar, szallj mar magadba.


Egyebkent most az uj kurrikulummal mar nem biztos h a sotera jonnek. Meg a csuszas is megvaltozott, asszem csomo minden nem eredmenyez mar csuszast ami anno igen, mikor en kezdtem.

2019. jún. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A SOTE-istenítést általánosságban írtam, nem konkrétan rád céloztam. Személyes tapasztalatom szerint egyébként a legtöbb SOTE-s normális, annak ellenére, hogy itt GYIK-en elég agresszívak vagytok páran (pl a 19-es kommented stílusa is elég lenéző).

A kommenteknél valaki azt írta, hogy ez nem SOTE-specifikus, minden orvosin így van (tehát csak kijavította), majd le lett támadva, hogy DE IGEN, SOTE-SPECIFIKUS! Erre még a vidéki egyetemek hallgatóit szidjátok. Értem, hogy te arról az orvosiról tudsz nyilatkozni, ahova jársz, de nem tudom, hogy melyik kommentet ki írta.

Mondok konkrétumot. Pécsen is úgy van, hogy ha nem sikerül az anatod, csúszol egy évet. Pár éve még meg lehetett csinálni a következő félévben vizsgakurzusban (ezt azt hiszem, már megszüntették), de akkor se tudtál továbbmenni, mert nem tudtad felvenni a rendes tárgyakat, amikkel a többiek mentek tovább. Pl hiába csinálta meg valaki VK-ban az anat1-et, nem tudta felvenni az anat2-t, tehát csúszott egy évet. Ugyanez élettannal, bikémmel, kórtannal, patosszal, farmakkal stb. (A legtöbből amúgy nincs is VK, tehát újra be kell járni.)

Azt hiszem, van olyan orvosi, ahol ha nincs meg a bikém 1, fel lehet venni párhuzamosan a bikém 1 vizsgakurzust és a bikém 2 tárgykurzust, és egyszerre meg lehet csinálni, de Pécsen nincs ilyen, hogy párhuzamosan csinálsz egy tárgyat annak az előfeltételével.

2019. jún. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!