Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ponthatárok? Tudom, hogy csak...

Vonószenekar kérdése:

Ponthatárok? Tudom, hogy csak találgatni lehet, mégis érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy mennyi lesz a ponthatár a vidéki orvosi egyetemeken?

Figyelt kérdés

Jelen állás szerint nekem kb. 438- 440 pontom lesz. Teljesen nyugodt voltam, ma bementem az iskolámba és ott azt hallottam, hogy legalább 430- 435 kell majd, mert mindenkinek magas lett a kémia és a biológia érettségi pontszáma.

Szerintetek ?


2018. jún. 13. 23:10
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként ha megnézed, eddig a vidéki orvosik közül soha nem ment 430 fölé a ponthatár. A legmagasabb 2016-ban Szegeden volt 426, ugyanekkor Debrecenben 425, Pécsen meg 420, legalábbis én így emlékszem. Ha veszed a fáradtságot, és még az akkori emelteket is megnézed, akkor láthatod, hogy a kémia tényleg könnyebb volt a többi évhez képest. Szerintem a biosz majdnem mindig ugyanolyan, nagyon kis eltérések szoktak lenni, és általában nem is a nehézségében, hanem inkább abban, hogy valamikor a növény/ökora, valamikor meg a biokémiára vannak jobban ráállva. Szóval egyértelműen a kémia határozza meg a ponthatárt. És az idei borzalmasan sikerült. Mármint nálunk van egy 88 pontos (írásbeli nélkül), de neki az ÁOK csak egy lehetőség, még mindig nem döntött, és van egy hatalmas lyuk (itt azok vannak, akik nem orvosira jelentkeztek) és utána jövök én a 69 pontommal. Persze én is olvastam nagyon szép eredményeket itt gyakorin meg facebook-on a Nagy Etelés csoportban, de gondoljatok bele, a négy orvosira 1000 embert fel kell hogy vegyenek. Az hogy van néhány ember, aki mindenféle aggodalom nélkül csücsül a 460+ pontos eredményén, mert tényleg olyan jó lett neki, az nem jelenti azt, hogy mindenkivel így van. Van több olyan évfolyamtársam is, akinek már a betekintés után le kellett mondania az orvosiról, mert még 410 pontja sem jött össze... még akkor sem, ha a legjobb szóbeli eredményekkel számol. Az ilyen emberek nem fogják mindenhova tízszer kiirogatni a százalékaikat meg a pontjaikat, de ez nem azt jelenti, hogy ők nem léteznek. Vagy ott vannak az olyanok, mint én, akiknek a szóbeliken dől el a felvételije... mindegy is, igazából annyi a lényeg, hogy én továbbra is butaságnak tartom ezt a vészmadárkodást, majd július 25-én, ha tényleg 430+ kell vidékre, akkor lehet siránkozni, de egyelőre semmilyen jel nem utal arra, hogy ez így lesz. Legalábbis szerintem, de tudom, hogy valaki még ezzel is vitatkozna. :D
2018. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi sznob...
2018. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
83%

22-es! Mesélj már, mi bánt.

Az esélylatolgatás mióta sznobság? Tudod mit jelent, hogy sznob? Az latin eredetű szó, sine nobilitas, az olyanokra mondták, akik nem származtak nemesi családból, de fölkapaszkodtak és eljátszották, hogy azok.

Ma olyanokra mondjuk, aki például tele van pénzel, de hülye mint az altest, vagy azokra, akik képesek kiadni egy rakás pénzt valamiért, amire szüksége sincs csak azért veszi meg, mert márkás.

Ezek után világosíts már meg minket, hogy az orvosis ponthatárok találgatása, az mi a bánattól pont sznobság? Tehát ha már bele akarsz itt kötni valakibe olyat kifejezést használj, ami legalább vág a helyzethez.

2018. jún. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos egyébként a mai világban már az a ciki ha jól tannulsz és vannak céljaid...
2018. jún. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
0%
Hát mert a fajtátok aki orvosira megy többnyire nem csóró hanem gazdag családból származik.. bár hálapénzből én is tudnék gazdag lenni.
2018. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim nyolc általánost végeztek, és engem a nagyszüleim neveltek a rokkantnyugdíjból. Világéletemben kitűnő tanuló voltam, és nagyon sokat tanultam, hogy elérjem az álmomat és orvos lehessek.

Akkor én most sznob vagyok?

2018. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként meg, a pincér, a pizzakihordó és a fodrász is ugyanúgy kap jattot hogy kiegészítse a fizetését. Egy orvos miért nem?

Mert megmenti az életedet? Tudod ő háromszor többet tanult ezért, mint mások, és bár senki sem kérte őket rá, ha nem lennének akkor még most is a középkori halandósági ráta uralkodna.

2018. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
0%

Azért 88%-os válaszoló, a paraszolvenciát igenis tűzzel-vassal irtani kell, nincs is annál undorítóbb, mikor egy beteg azzal próbál megvásárolni egy orvost, hogy tömi a zsebébe a pénzt, és azt hiszi, hogy így majd ő többet ér, te is itt elmondod, hogy mennyire életeket akarsz menteni, de a boríték már neked is oké. Orvosok akarunk lenni, nem prostik!!!

Nem, mocskosul nem oké a hálapénz, ezt kéne belenevelni minden orvostan hallgatóba, hogy az, aki a borítékért kapadozik az máris nem számít igazi orvosnak. Én megfogadtam, hogy abban a pillanatban, amint hálapénzt fogadok el valakitől fogok egy méretes kötelet és fölakasztom magam. Ha a beteg annyira adakozni akar, adjon egy osztály közös perselyébe, amiből például új ágyneműt vagy műszereket lehet vásárolni, mert szánalom, hogy még van olyan kórház Magyarországon, ahol az osztályos számítógép egy 99-as gyártású Pentium 3-as procijú gép, amihez katódugárcsöes monitor van és Windows XP fut rajta, vagy az, hogy van olyan osztály, ahol egy azaz egy darab vérnyomásmérő van, ha a betegek adakozni akarnak ilyenekre adakozzanak!

2018. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértettél. Nem fogadnék el hálapénzt, a kommentem csupán arra vonatkozott, hogy elegem van kicsit abból, hogy az orvookat úgy kezelik mintha valami teljesen más lény lenne és neki nem pénzből kellene eltartania magát.

Ez nem azt jelenti hogy borítékokat fogok kéregetni, vagy elfogadni. Amilyen szakterületre meg én készülök, ilyenre egyáltalán alkalom sem lesz.

2018. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
0%
Úgyis fogsz...mindenki kéri...persze megy a szöveg hogy így meg úgy nem de ha elmegyek a kórházba és nem adok sose pénzt de legszívesebben már elzavarnának. Az orvos hallgatók meg rendszeresen lenézik azt aki nem orvosira jár.
2018. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!