Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ponthatárok? Tudom, hogy csak...

Vonószenekar kérdése:

Ponthatárok? Tudom, hogy csak találgatni lehet, mégis érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy mennyi lesz a ponthatár a vidéki orvosi egyetemeken?

Figyelt kérdés

Jelen állás szerint nekem kb. 438- 440 pontom lesz. Teljesen nyugodt voltam, ma bementem az iskolámba és ott azt hallottam, hogy legalább 430- 435 kell majd, mert mindenkinek magas lett a kémia és a biológia érettségi pontszáma.

Szerintetek ?


2018. jún. 13. 23:10
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
91%
Ez azért elég nagy általánosítás és nem is igazán helytálló szerintem.
2018. jún. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát kedves barátunk, én még egy buznyák vasat nem adtam egy leendő kollégának se! Nem is fogok! Pedig járok orvoshoz (sajnos), amikor valaki magánrendelésre megy, ott persze, hogy adni kell, de ha szakrendelésre bemégy rendelési időben, akkor is el fognak látni rendesen, ha nem lobogtatod a húszezreseket. Én gyakorlaton majdnem összeverekedtem egy beteggel, aki csak azért mert szereztem neki egy új ágyneműt, már rám akart sózni egy kétezrest. Nem azért csináltam, hogy pénzeljen, hanem, hogy ne a saját vizeletébe feküdjön és pont nem érdekelt, hogy mit pampog a sok szájtáti csoporttárs meg a főnövér arról, hogy ez az ápolók dolga, nem csessze meg, annak a dolga, aki éppen ott van, ha egy orvos ér rá ágyazni, akkor az ágyazzon, ha egy gyógytornász, akkor az a lényeg, hogy a beteg ne maradjon fekve a saját ürülékeiben, és mocsok szomorú, hogy ez ma egy olyan dolog, amiért sokan azt hiszik, hogy pénzt kell adni.
2018. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit vicces már milyen irányba ment el ez a kérdés...


Alapból az ilyen hülye trollokat figyelmen kívül kellene inkább hagyni, hadd bizonygassák, hogy sznobok vagyunk, azért, mert orvosira járunk, és nem akárhová máshová.

2018. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, kedves 43%-os válaszoló, de anyukám egész életében minimálbérből nevelt engem és a húgomat, apukám fizetésének a fele meg elment a jelzáloghitelre. Azóta már elváltak, de anyukám keresete továbbra is ugyanolyan kevés, sőt júliustól nincs családi és adókedvezmény sem.


Minden bioszos könyvet és feladatgyűjteményt, illetve a Villányis számolós példatárat is a saját nyári fizetésemből vettem. Sokszor azzal spóroltam, hogy elhoztam a könyvtárból leselejtezett szöveggyűjteményeket, nyelvtankönyveket stb. hogy ennyivel is kevesebb legyen a kiadás.

És nem nettó 1000 Ft/óráért osztogattam szórólapokat a West Endben, hanem a tűző napon szedtem a cseresznyét, a LIDL-ben kasszáztam és pakoltam, most meg egy strandbüfében fogok dolgozni, amíg 50 méterre tőlem lubickolnak és kajálnak az emberek.


Mindennap két órát utaztam azért, hogy reggel beérjek a suliba, délután pedig hazajöjjek, mindezt persze átszállással és rossz időben több órás késéssel/kimaradással... mert a Nógrád megyei közlekedés ilyen csodálatos.


A ballagási pénzemet tartalékolom, nem veszek iphone-t/új laptopot, nem veszek drága ruhákat vagy cipőket, nem bulizom el a fesztiválokon. Mert tudom, hogy az orvosis tankönyvek sokba kerülnek (Sobotta és társai), és bármi történhet, ami miatt még szükségem lehet arra a pénzre.


Ja, és megjegyzem, hogy egész életemben egyszer nyaraltam, az sem külföldön, hanem "csak" a Balatonon. Ezen kívül azért láthattam még egy kis világot, mert négy éve jelentkeztem egy önkéntes táborban, és azóta mindig újraszerveződik a csapat. Szóval ennyit a "sznob-elméletedről"... és tudod, az bánt mindig másokat, akinek saját magával van elrendeznivalója... :/

2018. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
0%
Attól még sznobok vagytok. Te meg gondolom keveselted a 2000-ret.
2018. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj száj, nem fáj fejem, ha azt se tudtam veled megértetni, hogy mi a sznob, akkor kár is volt írni arról, hogy én mit gondolok a hálapénzről.

Én részemről léptem.

2018. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
0%
Rendben. Szia!
2018. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
91%

Nos én visszakanyarodnék a kérdéshez! De egyébként mindenkinek egy nagy gratula aki ideág eljutott, és külön gratula, aki nehéz körülményekből ért el szép eredményt! Ne foglalkozzatok ilyen hozzászólókkal, én is végig csináltam a két emeltet, és csak az tudja milyen nehéz, aki màr próbálta.


Tehát a kérdés. Egy másik kérdéshez is hozzászóltam már, hogy az orvosira mindig túl jelentkezés van. Összesen 1000 valahány embernek van hely, és 2000 valahány ember jelentkezett. Jól látható, hogy több mint 1000 embert nem fognak felvenni orvosira. Ez így van. Tényleg nagy számnak tűnik, de ezen nem lehet változtatni.


Ahogy én a statisztikákat néztem Pécsre jelentkeztek a legkevesebben. Sőt talán eddig a legkevesebben. Ott nem lesz szerintem növekedés, de akár még csökkenést is el tudok képzelni.


A többi orvosin Semmelweis, Szeged, Debrecen na ott már túljelentkezés van mindegyiken. Itt mindenképpen nőni fognak a pontok. Ahogy itt nézem a válaszolgatók között átlag 430-435 pontja van az embereknek. Tehát valahogy így lesz a pont. Az első helyeket a legjobbak fogják betölteni, és így tovább. Sajnos, ha túl sok mindenkinek ugyanannyi a pontja pl. Maradnak még 10 hely a 230 kapacitásból és 15 embernek van mondjuk 430 pontja, akkor egyiküket sem veszik fel és 10 el kevesebbel indul el :(. Lásd korábbi évek. Ez szomorú sajnos.


Az is tény, hogy azért már egyre jobban kiszámíthatóak az írasbeli feladatok, rengetek feladatgyűjtemény stb. Van rá, amiből lehet gyakorolni. Aki tényleg fektet bele egy minimális energiát annak 70% nál rosszabb nem lesz az érettségije.


De majd minden kiderül júliusban :)

2018. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:

#38-asnak


Én csak annyit fűznék ehhez hozzá, hogy van olyan osztálytársam, aki a SOTE-t jelölte be első helyen, de azóta meggondolta magát, na meg a pontja is baromi kevés lett volna... a kémia szóbelire el sem ment. Vannak olyan ismerőseim is, akik azért nem ilyen drasztikusak, de egész egyszerűen ott vannak, hogy a legjobb szóbeli eredménnyel sem elég a pontja, még Pécsre sem. Aztán talán a legtöbb ilyenből van, aki egész szép írásbeliket írt, de valamelyik szóbelin sikerült neki elvérezni, és nagyon határeset a százalék, ami kijön neki. Nekem pl. a biosz ment, meg is dicsértek, de a kémia eredményétől tartok kicsit, mert semmiképp nem akarom a 69-es írásbelit lehúzni.


És egyébként én még nem járok rossz suliba sem, de gondolj bele, hogy van egy csomó olyan iskola, ahol aki orvosit jelölt, tényleg csak a csodában reménykedik, de legbelül tudja, hogy csúszás lesz a dologból. És ezt nem szemétségből, de a kémiatanárom egy komplett ilyen csoportot tanít egy másik iskolában. És még mindig nem vagyunk rossz környéken, csak egy reálos tárgyakból kicsit gyengébb, inkább humán beállítottságú iskolában.


Persze még így is lesznek emberek, akiket nem vesznek fel, pedig sem a sulival, sem a tanárral, sem az ő tudásával nincs baj, csak nem jól kezeli a stresszt, és először találkozik vizsgaszituációval, és bepánikol. Nekem az egyik barátnőm ilyen, nagyon sajnálom szegényt, hogy csalódnia kellett.


Szóval ha ezeket az embereket levonogatod, már nem hiszem, hogy annyira vészes a helyzet, de lekopogom... na, meg értem, hogy miért aggódnak itt sokan, többek között én is, de úgy vagyok vele, hogy szerintem ez is csak egy ugyanolyan év, mint a többi, semmi ok nincs arra, hogy ekkorát emelkedjen a ponthatár. :)

2018. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
0%
Eskü ezek rosszabbak mint a soros bérencek az ceun.... elnesírjam már magam mert szegény nem kezeli a stresszt és nem tudja verni a 400 pontjára..
2018. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!