Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ponthatárok? Tudom, hogy csak...

Vonószenekar kérdése:

Ponthatárok? Tudom, hogy csak találgatni lehet, mégis érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy mennyi lesz a ponthatár a vidéki orvosi egyetemeken?

Figyelt kérdés

Jelen állás szerint nekem kb. 438- 440 pontom lesz. Teljesen nyugodt voltam, ma bementem az iskolámba és ott azt hallottam, hogy legalább 430- 435 kell majd, mert mindenkinek magas lett a kémia és a biológia érettségi pontszáma.

Szerintetek ?


2018. jún. 13. 23:10
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
0%
Szóval van amikor imád van amikor szeret és van amikor utál főzni?
2018. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem Semmelweis, Debrecen, Szeged, Pécs. Én ilyen sorrendet tudok elképzelni. Szerintem a Semmelweis simán meg fogja haladni a 440 et, Debrecen 430-at biztos. Szeged, Pécsnél 420 körül alatt.


Akarkivel beszélek, meg látom itt hogy írnak, meg más csoportokban is mindenki azt írja, hogy 440 fölött van a pontja.. És ez nem 1-2 ember, hanem több 10. És nem hazudnak, mert nem egy ember rakta fel az irásbeli érettségijét, hogy keressenek még neki pontot, és ott látszódott az értékelő lapon, hogy 80+ os eredményük volt.. Aki írásbelin ilyen jól teljesít, szerintem logikus, hogy szóban is jól fog, ahol még a tanárok segítik is, rávezetik valamire. És mindenki ezért találgat most ennyire, mert már komolyan nem lesz elég a 420 fölötti pont, ez ezer %. De ha a korábbi statisztikat visszanézed, látni fogod, hogy volt már videken is 420 felett, és volt már hogy egyik évről 10 nél többet ugrott a pont. Szerintem ez most is így lesz, és ettől fél mindenki, és ezért írnak ennyien..


Aki meg azt mondja, hogy nincsnek itt orvosisok, az nézzem már szét, hogy kémia,biosz, fizika kategoriaban mennyi kérdés van itt fent.. és meg is vannak válaszolva.


A kérdések megfogalmazóiról is el lehet dönteni, hogy tuti orvosira jelentkeztek, másképp minek pazarolná valaki ilyennel az idejét.. ez kb. Olyan mintha én egy matek emelt közgázos dolgot írnék ki. Egyből tudnák, hogy közöm nincs a témához. De miert is tenne valaki ilyet? Nem is értem.


Egyébként kédező még annyit, hogy ha én idén nem érem el, bár én is 440 felett vagyok, akkor én itthon maradok egy évet ès jövôre megpróbalok minél többet kihozni magamból. :)

2018. jún. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem is értem miért emelkedne ennyive Debrecen(??) tavaly 418 volt DE , 420 SZTE és gondolod Debrecenben ennyivel magasabb lesz ? Szerintem statisztikát maréknyi emberből nem lehet levonni...Viszont abban biztos leszek hogy Pest 430+ lesz de Debrecenben nem lesz 10 ponttal magasabb mint a többi vidéki orvosin...
2018. jún. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lesz, csak van itt egy nagy DOTE mániás, aki azt hiszi, hogy csak Hajdú-Bihar megyében sikerülhettek annyira hú de nagyon szuperül az érettségik, és ez még véletlenül sem jelentheti azt, hogy akkor máshol is hú de nagyon szuperek lettek :D
2018. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

441 pontom van eddig; megmondták az emelt szóbelik pontjait.

Remélem elég lesz Szegedre:

Jövő héten verselemzéseket fogok tanulni, hogy ne csökkenjenek a pontjain. 😰

2018. jún. 15. 14:13
 16/54 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kedves kérdező, hogy szétoffolom a kérdést, de nekem is muszáj megjegyeznem, hogy tényleg szoktak gyakorizni orvosisok is :) Én direkt ilyen kérdésekre specializálódom, mert már átérzem, milyen nehézségekkel jár, és szeretek segíteni. Sajnos ebben nem tudok, mert nekem már rég volt, de nagyon-nagyon szorítok mindenkinek! És már a kitartásotokért is gratulálok :)
2018. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%
Én is SZOTE-re szeretnék bejutni :) Eddig 436-om van (duplázásból), ha a közép szintűeken hétfőn nem rontok 450+ lesz viszont az emelt szóbelik miatt nem igazán tudtam elméllyülni a nyelvtan/irodalom szépségeiben...:D 3 nap alatt próbáltam közel 200 tételt megtanulni (van 1-2 plusz tárgyam) hát kemény volt :D :D
2018. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
100%

Oké, pár adat idén ahogy nézem nagyjából 1500-1600 között van az orvosira jelentkezők száma, ezek a jelentkezők általában mind a négy egyetemet bejelölik, hogy valahová biztos felvegyék őket, tehát nagy valószínűséggel sokkal több jelentkező alapból nincs.

Az össz. orvosis férőhely 1040 igaz ebben benne vannak a fizetősök is, még lehet módosítani a felvételi rangsort, de egyelőre az látszik, hogy Pécsre idén nagyon kevesen jelentkeztek, így akinek minden reménye veszett az bízhat benne, hogy Pécsen kevesebb lesz a ponthatár és elég lesz 410-415 is. Szeged és Debrecen ennél kicsivel népszerűbb, ide szerintem 420 körüli pont kelleni fog, Szegeden eddig a rekord 426 volt két éve, tavaly 420, most a kettő között sejtem. De úgy általában véve szerintem legalább 415 legfeljebb 430 lesz vidéken. Fizetősön pedig ez alatt egy 10-15-el, ne felejtsétek el, hogy sokan vannak, akik már be sem vállalják a szóbelit, mert ha írásbelin nem írtak legalább egy 40%-ot általában úgy vannak vele, hogy hagyják a fenébe az egészet, nekem van egy ismerősöm, ő belőle egy első osztályú biológus lesz, csak a kémiához hülye, és 30%.os írásbeli után bedobta a törülközőt, inkább rágyúrt a biosz emeltre, most az évfolyamon az egyik legjobb biológus hallgató. Orvosként is megállta volna a helyét, de sajnos a mostani rendszer olyan, hogyha nem vagy penge kémiából, vagy fizikából, akkor szopóroller, felejtsd el az orvosit, ebből a szempontból amúgy a régebbi rendszer, hogy emelt biosz és mellé közép kémia/fizika és feltornáztad nyelvekkel a plusz pontokért szerintem jobb volt, orvosin nem kell annyira a biológia mellé a kémia, ami indokolja, hogy te abból föltétlen emelttel menjél, de sajnos most ez van, mondanám, hogy ezt kell szeretni, csak nehéz, ha nem látom teljesen az értelmét.

2018. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliban annyira szörnyen sikerültek az emeltek, hogy ha csak erre az egy intézményre szűkíteném le a jelentkezéseket, akkor biztosan csökkenne vagy 20 pontot a ponthatár idén..,

Mi is tudjuk már szóbeliket, így:

84%, 70%, 56%, 50%, 45%, 44%

Ezek közül a 70%-os nem orvosira megy, tehát az én kémiám után van egy 28%-os lyuk...Ja, és csak a 84es es a 45os ÁOK, a többi FOK.

Bioszok:

94, 92, 90, 84, 83, a többiekét nem tudom. A 92-es és a 83-mas ÁOK.

Tehát igen, itt is az tapasztalható hogy a biosz relative könnyű volt de kémián elvéreztek többen, és én más iskolából is ezt hallom.

Szóval szerint stagnálni fog biztosnak.

SZTE-ÁOK

2018. jún. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy van egy 14 és egy 20 pontos írásbeli is kémiából, akik el sem mentek szóbelizni.
2018. jún. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!