Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy döntenétek?

Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Nah szóval.

Angolból most b2 szinten, spanyolból a2-n.

10.es vagyok.

A suliban van angolom, de nem sok újat tanulok.

Szerintetek, fejlesszem fel az angolom c1-re év végéig, vagy ezt most ne annyira 'nyomjam', és vegyem előtérbe a spanyolt, hogy év végére meglegyen a b2? Az a2 kb. 4 hónap alatt lett meg, szóval szerintem meg lenne ez év végéig.

Ha az egyiket most nem csinálom, később a másikra is sor jutna. Szerintetek? Ha valami fontosat kihagytam, írjatok és válaszolok.



2019. okt. 20. 18:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve véleményetek szerint, melyiket lenne könnyebb elérni, b2-ről c1, vagy a2 (mondjuk ez kicsit gyenge a2, lehet inkább a1-a2) - ről b2, 7 hónap alatt :)
2019. okt. 20. 18:45
 2/7 A kérdező kommentje:
A spanyolt egyébként egyedül tanulom, nem suliban, ha ez számít :)
2019. okt. 20. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Az angol legyen meg először, nem sok ember mondhatja el, hogy tud tárgyalóképesen beszélni belőle. Főleg, hogy nagyon fontos is az angol. A spanyolt meg később megtanulod.
2019. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Na, gondolom szeretnél menni egyetemre. Az első nyelvvizsgáért nem fogsz pontot kapni, teljesen mindegy, hogy b2 vagy c1. Szerintem a spanyolt fejleszd és akkor a mindkét nyelvből tudsz majd nyelvvizsgát szerezni. A spanyol különben is ritka és lesz, ahol szívesen látnék. Angolból meg c1re easybe felfejlődhetsz bármikor
2019. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kötelező a nyelvvizsga, de akkor nem kap pontot rá, ha b2-es. A felsőfokért biztos jár a pluszpont, különben bullshit a rendszer.

Am meg mindkettő cèlt el lehet érni. Én angol felső-német közép kombóval mentem egyetemre.

2019. okt. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mind2-t meg fogom, de melyikre gyurjak ra, hogy meg iden meglegyen, vagyis majusig
2019. okt. 21. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
#5 ha csak felsőfokkal megy valaki, nem kap. Csak a második nyelvvizsgáért jár... És tudom, hogy így van, mert én is most fogok felvételizni
2019. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!