Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SÜRGŐSEN meg kellene tanuljak...

SÜRGŐSEN meg kellene tanuljak franciául! Két hónap múlva kimegyek Fekete-Afrikába. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb semennyire nem tudok franciául. Annyi, hogy sokat hallottam francia beszédet és láttam ilyen szövegeket. De beszélni nem tudok semennyire és érteni sem értek kb semmit.

De két hónap múlva kimegyek Fekete-Afrikába, olyan helyre ahol kb senki nem tud angolul, az angol tudásuk ott szinte a nullával egyenlő. De franciául viszont a többség jól tud.

Sürgősen meg kellene két hónap alatt tanuljak franciául, hogy ne vesszek el teljesen ha majd Nyugat-Afrikába megyek (akit érdekel privátban leírom pontosan is az országot).


Tud valaki segíteni?



#néger #francia #Afrika #vészhelyzet #gyorstalpaló #feketék nyelve a francia #imperializmus miatt beszélnek csak franciát
2020. jan. 4. 00:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Kiegészítésként még hozzátenném, hogy erős B2-es szinten beszélek angolul (magabiztosan, folyékonyan). És tanultam egy évig gimiben latint. Nem tudom ezek mennyire számítanak.


Nem akarok Descartes-ot meg Moliére-t olvasni, engem személy szerint egyáltalán nem érdekelnek a franciák, magamat egyenesen frankobóbnak tartom. Kizárólag a négerek miatt akarok franciát tanulni és csak olyan dolgokat akarok tudni, hogy képes legyek a személyes kommunikációra, ha akarok valamit megmondjam és ha kérdeznek valamit akkor értsem.

2020. jan. 4. 00:40
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

" hogy képes legyek a személyes kommunikációra, ha akarok valamit megmondjam és ha kérdeznek valamit akkor értsem" - ez B2 vagy C 1 szint, szituációtól függően....

Nos ezt 2 hónap alatt nem fogod tudni elérni, kivéve ha egy zseni vagy. A francia nyelv nem eszperantó, szóval egy nehéz nyelv. Az alapfok bizonyos szintjére eljuthatsz, ha szorgalmasan gyakorolsz naponta ÓRÁKAT.

Duolingo - van pc és okostelefonokra is. Angolról tanít franciát, előnye hogy hallod is és gyakoroltatja is a kiejtést. Alapfokú szint, szóval praktikus lenne végigjutnod. A nyelvtant angolul magyarázza, ha gondot okozna, olvass hozzá magyarul. Karakai Imre Francia nyelvtan magyaroknak című könyvét ajánlom. Innen szabadon letölthető: [link]

Ha a Duolingo nem válna be valamiért, próbálkozhatsz olyanokkal mint Kreatív Francia, Rosetta Stone, Assimil Francia, Pimsleur.

Szótanulásra elsősorban Anki. Kész szókártyák hanggal és példákkal innen letölthetők: [link] Timo's 5000 Most Common French Words (francia - angol)

Ha magyar - francia jobban tetszene (kb 2000 szó) : Kezdők francia nyelvkönyve, hanganyaga innen letölthető: [link]

2020. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Átlag ember örül ha ennyi idő alatt megtanulja az alapszavakat és a kiejtést


Ha van rá pénzed megkockáztathatsz egy intenzív gyors-talpalást aztán kiderül meddig jutsz.


Én inkább azt próbálnám meg kideríteni, hogy alapnyelvtudással valahogyan nem lehet e megoldani a dolgot és majd ott fél év alatt belejössz.

2020. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#2

Nem, nem kell nekem a B2, és végképp nem a C1 (arrafelé még a négerek sem nagyon beszélnek ilyen szinten).

Nem olyan hosszú bonyolult kommunikációt akarok, mint az angolban. Csak szimplán alap tőmondatokat el tudjak mondani, pl ha veszek valamit vagy ha el akarok utazni valahova, akkor el tudjam mondani mit akarok. Illetve ha alap kérdéseket feltesznek nekem, akkor tudjak rá válaszolni.

Ha éppen csak elérem a B1-es szinten, az nekem már bőven elég.

2020. jan. 4. 13:43
 5/23 A kérdező kommentje:

Meg nyelvtanilag sem akarok hibátlan lenni, a lényeg csak, hogy megértsék mire gondolok.

Ezek négerek és afrikaiak, itt jóindulatúak az emberek és ha csak ökög-makog valaki, akkor is igyekeznek megérteni mire gondolhat. Nem olyanok, mint a franciaországi franciák, hogyha valaki késsel hátba szúr és te a földön fetrengve könyörögsz nekik, hogy hívják ki a mentőket, de tévedésből egy grammatikai hibácskát ejtettél a mondatban, akkor inkább otthagynak meghalni mintsem segítsenek.

Ezért nekem csak ilyen nagyon alap "basic-szintű" nyelvtan kell.

2020. jan. 4. 13:49
 6/23 A kérdező kommentje:

Mellesleg köszönöm a válaszokat és linkeket!

Csak tisztázni szerettem volna ezeket.

2020. jan. 4. 13:51
 7/23 anonim ***** válasza:

Még pár ötlet.

Francia ​szókincs A leggyakoribb szavak tematikus gyűjteménye

[link] A leggyakoribb 2000 alapszó külön gyűjtve, jelentéseikkel és példamondatokkal.

Aztán ajánlom figyelmedbe Ilja Frank módszerét: eredeti szépirodalom olvasásával tanítja a nyelvet. A szavak és nyelvtani jelenségek a szövegben közbeékelve találhatók meg. Van nagyon kezdőknek való, de ahhoz oroszul van a magyarázat. Nem teljesen kezdőknek készült el a Kis Herceg , angol nyelvű magyarázatokkal. Innen letölthető a pdf (zöld színnel a fordítás és magyarázat) és az mp3 (hogy ne csak olvasd, hanem hallgasd is): [link]

Gépi fordítással készült ismertetés a módszeréről:: [link]

2020. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
A negerek annyanyelve de mindegy nezd le öket
2020. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#8:Legtöbbjüknek nem elsődleges anyanyelve a francia. Különféle helyi (leginkább niger-kongói nyelvcsaládba tartozó) nyelveket használnak alapból, de az iskolázottabbak ismerik a francia nyelvet is legalább középszinten. Zsákfalvakba a franciával se mész sokra.

A francia afféle közvetítőnyelv is közöttük mivel nyelvileg elég tagolt a térség, nincsenek kifejezetten domináns népcsoportok és nyelvek.

2020. jan. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#8


Nem mindenkinek. Itt-ott akad olyan ország, ahol többen vannak akiknek a francia az anyanyelvük (pl Gabon).

De ahova én megyek ott alig néhány tízezer ember francia anyanyelvű a több millióból.

Abba az országba, ahova megyek az összlakosság kb 10%-a beszél franciául, és 20%-a részben tud franciául.

Tehát ezért sem akarok mesteri grammatikai mondatokat kontaminálni, mert ha túl emelkedetten beszélek jó eséllyel meg sem értik. Csak alapvető dolgokat akarok mondani és érteni. Ez nem Párizs, ahol ha egy mondatba félreejtesz egy hangot, akkor direkt tetetik magukat hülyének és ki sem szolgálnak.

2020. jan. 5. 02:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!