Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » SÜRGŐSEN meg kellene tanuljak...

SÜRGŐSEN meg kellene tanuljak franciául! Két hónap múlva kimegyek Fekete-Afrikába. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb semennyire nem tudok franciául. Annyi, hogy sokat hallottam francia beszédet és láttam ilyen szövegeket. De beszélni nem tudok semennyire és érteni sem értek kb semmit.

De két hónap múlva kimegyek Fekete-Afrikába, olyan helyre ahol kb senki nem tud angolul, az angol tudásuk ott szinte a nullával egyenlő. De franciául viszont a többség jól tud.

Sürgősen meg kellene két hónap alatt tanuljak franciául, hogy ne vesszek el teljesen ha majd Nyugat-Afrikába megyek (akit érdekel privátban leírom pontosan is az országot).


Tud valaki segíteni?



#néger #francia #Afrika #vészhelyzet #gyorstalpaló #feketék nyelve a francia #imperializmus miatt beszélnek csak franciát
2020. jan. 4. 00:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Te ezeket a butaságokat hol vetted kérdező, hogy franciák hagynak elvérezni, ha rosszul mondasz valamit, stb, miközben a négerek segítőkészek?

Fehér vagy? Tudod mit fognak látni benned? Szerencsés esetben egy lehúzható turistát. Szerencsétlenebb esetben simán ki is rabolnak.

Ezt a minimálisan elmakkogok marhaságot felejtsd el. Te kint a franciára leszel ráutalva, te azzal fogsz tudni kommunikálni velük csak, így neked normális szinten kell tudnod beszélned. Ők megtehetik, hogy nem beszélik teljesen perfektül, mert nekik ott a saját anyanyelvük, amivel megértik mellette egymást, de neked semmi ilyesmi nincs.

Én a helyedben már most hagynám az egész utazást, szörnyű vége lesz az egésznek, ha úgy indulsz neki csak makkogni akarsz.

Te amilyen helyekre mehetsz - avagy a turista helyek - ott franciául fognak veled beszélni vagy angolul. Máshova nem is ajánlják bemenni, főleg, ha fehér vagy, mert szerencsés esetben csak kidobnak, szerencsétlenebbik esetbe összetűzésbe kerülsz a helyiekkel és meg is vernek. Ott a történelem miatt nem nagyon szeretik a fehéreket.

2020. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#11


Elismerem azt a példát csak a helyzet drámaiságáért írtam.

Azonban voltam Afrikában és volt már tapasztalatom arról, hogy milyenek itt az emberek (beleértve a négereket is). Senki nem rabolt ki. Ha pedig nem az agyonreklámozott turistahelyekre mentem, akkor semmilyen lehúzás nem is volt. Az átlagember sosem akart lehúzni. A turistahelyekből meg egy idő után elegem is lett, mert annyival drágább volt a többi helynél. Pár hónap után már a legcsóróbb negyedekbe bóklásztam, mert ott voltak a legolcsóbbak az árak. Senki nem vert át és senki nem bántott. Sőt, ott még könnyebben tudtam barátokat szerezni mint máshol, akik egyszer sem kunyeráltak pénzt tőlem. Olyan is volt, hogy hiába kértem, hogy kifizetem a saját részem, de nem hagyták, hanem igenis ők akarták kifizetni azt is amit én rendeltem. Ez szerintem nem nevezhető lehúzásnak.

Azokat húzzák le, akik húsz kilós hegymászós táskában ilyen öt kilós spéci fényképezőgépekkel fotózgatják például a földön forgó faleveleket is. De mivel azok általában norvég meg német turisták, így felőlem lehúzhatják őket, mert nekik úgyis bőven van pénzük. Ha valaki nem a fő turistahelyekre megy, akkor nem lesz lehúzás.


Mellesleg nem biztos, hogy egyáltalán találkozni fogok franciával. Az sincs kizárva, hogy végig csak feketékkel fogok kommunikálni.


Ha tényleg olyan kritikus lenne a helyzet, bár én valami miatt nem tartok ettől, akkor csak idézni fogok a Koránból arabul. Ha valóban vérbeli helyiek és tényleg helyi szokásokat követnek, azaz azon a környéken nincs nyoma nyugati hatásnak, akkor meg fogja őket érinteni Allah szava.

2020. jan. 7. 03:45
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg buta vagy kérdező. De, az vagy. Te soha az életben nem járhattál nem turista helyen, legfeljebb nem a fő turista helyeken. Ahogy írtam szerencsés esetben is csak lehúztak volna. A nem turista hely nem azt jelenti, hogy lehúznak, hanem baromira nem tanácsos bemenned oda, főleg, ha fehér vagy. Ott nem nagyon szeretik a fehéreket.

Az meg, hogy szerinted a Koránból való idézés megvéd téged vagy óriási trollkodásra vagy óriási butaságra vall. Ha utóbbi akkor felejtsd el az egész utazást és maradj itthon.

2020. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#13


Muszlim országba megyek. Ott azért valamennyire csak számít nekik a Korán.


Jártam Afrikában a legszegényebb negyedekben is és senki nem rabolt ki vagy ilyesmi. Az igazi rablás a turistahelyeken volt. Olyan is volt, hogy egy turistahelyen 650 forintot kértek el egy kávéért! Míg a szegénynegyedekben, ahol mindenki csak helybeli volt, csak 100 forintot fizettem egy kávéért (ha átalakítjuk a valutánkba). Én inkább az előbbit nevezném rablásnak .

2020. jan. 9. 00:30
 15/23 anonim válasza:
100%
KB. egy évvel ezelött az a két norvég hegymászó lány is, akik egy muszlim országban kirándulgattak elég könnyen elvesztették a fejüket...
2020. jan. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
"gyilkosaik elvágták a torkukat, értesülések szerint egyiküket le is fejezték." Az eset Marokkóban történt 2018 decemberében. Az iszlám állam katonài voltak az elkövetők.
2020. jan. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól, mert te Muszlim országba mész ugyanúgy fehér keresztény maradsz. Nem, nem fognak attól befogadni, hogy áttérsz a muszlim hitre, stb. Ugyanúgy fehér ember maradsz számukra, aki az ő szemükben divatból térhetett át. Alapból az se mindegy melyik irányzatra térsz át, mert úgy duplán szívás lehet számodra, ha olyan országba mész ami ellentétes a te irányzatoddal.

Te, továbbra se jártál szegényebb régiókban. Leírom megint: oda kb. be se engednének, legfeljebb, ha pénzt, kaját, stbt vittél nekik. Ahogy korábban írtam annyi történt, hogy te nem a gazdag turistákat megcélzó turista negyedben jártál. Alapból a szegény negyedben te nem nagyon fogsz találni kávézót, mivel ott alapból nem lenne forgalma. Ott nemhogy kávézók nincsenek, hanem semmi se, többek között ezért is szegénynegyed.

2020. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

amúgy szavazzunk már! Kérdező hlye vagy csak troll?

amúgy ha ennyire utálod az európai népeket, és ennyire lenézed az afrikaiakat, tkp mért nem maradsz otthon? ott kevésbé tűnnél ki a hlüyeségeddel, mint máshol...

2020. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Ezt mindenképpen nézd meg!:

https://www.youtube.com/watch?v=-9VaWTkK_i0

2020. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#18


Nem utálom az európai népeket. Egy népet sem utálok, mert nem vagyok rasszista. Nem úgy mint pl Magyarországon a liberálisok. Na azok aztán nagyon utálják az európai népeket feltéve ha azok magyarok. Mivel erdélyi magyar vagyok ezért emlékszem anno mekkora gyűlöletkampányt hirdettek ellenünk. Egyszer meg amikor tavalyelőtt a Bodnyák tér környékén voltam akkor a DK szervezett aláírásokat a külhoni magyarok ellen. Amikor ott voltam és megnéztem ez miféle stand itt (mert mindig is érdekeltek a politikával kapcsolatos dolgok) ekkor elmagyarázták nekem az ottani DK-sok, de eleve ilyen felháborodott hangnemben, hogy ezeknek a szemét külhoniaknak hogy van képük még létezni is. Amikor óvatosan visszakérdeztem pár kérdést, pl azt, hogy miért van az, hogy az EU összes tagállamában (csak egyet kivéve) szavazhatnak a külhoni állampolgárok? Akkor ignorálták a kérdésemet és az ott levő bácsik nénik elkezdtek ordibálni és üvöltözni. Emlékszem akkora gyűlöletet ellenünk még a legnacionalistább románok közt sem éltem át eddigi életem során. Volt egy bácsi is, aki folyamatosan egyfolytában mint a magnó csak mondta, hogy XY-nak két állampolgársága van és ezért olcsóbban vett autót, de neki milyen drága autót venni, és hogy ez akkora igazságtalanság, hogy a legjobb lenne az egész külhoni magyarságot gázkamrába zárni és kiirtani (nyilván nem ezt mondta, de kb ilyen hangnemben). Ha megmondtam volna, hogy én is külhoni magyar vagyok, akkor ott helyben halálra vertek volna vagy legalább is meglincseltek volna.


De amikor Afrikában fehér európaiként mentem be a szegénynegyedekbe, vagy teljesen feketékkel teli helyekre, vagy teljesen muszlim környékekre akkor soha senki nem akart bántani és egyszer sem éreztem úgy, hogy ne lennék biztonságba. Sok helyen még kifejezetten kedvesek és barátságosak is voltak. Voltak olyan négerek is, akik pusztán attól, hogy Európaiként szóba álltam velük és pusztán attól, hogy tudtam az országuk létezéséről már egyből megörültek pacsizni kezdtek (nem, nem volt semmilyen lehúzás). Olyan is volt, hogy egy vallásos muszlim amikor megtudta, hogy ismerem a Koránt ingyen osztogatott a portékáiból és üdvözölt. A turistahelyeket leszámítva sehol nem volt semmilyen lehúzás.


Furcsán hangzik de otthonosabban éreztem magam Afrikában az afrikaiak közt mint Zuglóban külhoni magyarként a helyiek közt.


#19


Mi közöm van az USA-hoz? Nem oda akarok menni.

Az amcsik meg köszönjék meg maguknak a jelenlegi helyzetet. Talán nem kellett volna tízezrével elhurcolni rabszolgáknak az afrikaiakat és akkor most talán nem tartanának itt.

2020. jan. 15. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!