Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan korrepetáljak, tanítsak...

Hogyan korrepetáljak, tanítsak idegen nyelvet? Te hogyan kezdted?

Figyelt kérdés
Szeretnék dolgozni az egyetem mellett, viszont ezt "hagyományos" diákmunka keretei között nem tudom megoldani. Anglisztika szakos vagyok, szóval jól tudok angolul és emiatt mindenki azt mondja, hogy vállaljak nyelvtanítást (magyaroknak angolt, külföldieknek magyart)... Ez tényleg jól hangzik, mert akkor magam osztom be az időmet, be tudom illeszteni a mindennapjaimba stb., kapcsolódik is azért a tanulmányaimhoz és a környezetemben is azt látom, hogy rengetegen csinálják. Viszont megmondom őszintén, hogy nem tudom elképzelni és fogalmam sincsen, hogy ebbe mégis hogyan kezdhetnék bele. Én még soha nem tanítottam nyelvet senkinek sem, soha nem is tanultam semmit sem ennek a módszertanáról, hogy mit hogyan kell és mi hogyan működik. Nyilván én is tanultam és tanulok nyelveket, de azért szerintem ennek a tapasztalata nem elég. Valamint eleve azt látom, hogy a legtöbben tapasztalt magántanárokat keresnek, akik ténylegesen felkészültek szakmailag és van gyakorlatuk, mert akármire nem adja ki az ember a pénzét és tényleges eredményeket vár tőle. Én kezdetben akár ingyen is vállalnám, de még ismerősi körben sem találtam olyat, aki így engem választana (inkább elmennek nyelvtanfolyamra vagy keresnek egy tapasztalt magántanárt).
2020. febr. 23. 10:07
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Értetted azt a mondatot, ami úgy kezdődik, hogy “Anglisztika szakos vagyok....”? Ugyanazt tanulom, mint a tanárisok, a leendő angol tanárok. Sőt nekem nyilván több tárgyam is van, mivel nekem csak ez a főszakom.
2020. márc. 3. 16:10
 22/33 anonim ***** válasza:

Nem.


Te itt ugrálsz, hogy tanítanál angolt, mikor fogalmad sincs a nyelvtani terminológiáról és fogalmad sincs arról sem, hogyan kellene a nyelvtant egyáltalán tanítani.


The girl willing to house the people seems to have been threatened since she admitted having stolen the money.


Ebben a mondatokban milyen nyelvtani szerkezeteket látsz és hogyan magyarázod a jelenlétüket?


Csak mert eg nyelvtanár el tudná magyarázni. Te nem. Ezért ne akarj tanítani mert csak amatőrnek néznek.

2020. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Szerinted én mi a tökömet tanulok, ha nem nyelvészetet?
2020. márc. 4. 08:47
 24/33 anonim ***** válasza:

Aha... azért nem tudod megmagyarázni a fentebbi mondatot.


A nyelvészet amúgy nem egyenlő a nyelvtannal.


Szóval a nyelvtani ismereteid nem kielégítőek. Márpedig egy tanárnak elsősorban A-Zig kívülről kell tudnia a nyelvtant, visszafelé is.

2020. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
A nyelvtan sem egyenlő a nyelvhasználattal. A beszélt nyelvből vonták le a nyelvtani dolgokat, nem a nyelvtan alapján alkották meg a nyelvhasználatot. A mondat amit amúgy írtál hibás, ugyan úgy feltűnik, mint a saját anyanyelvemen (mindenféle szabály ismerete nélkül).
2020. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Nem tudsz te semmit se a nyelvtanról, beszélsz folyamatosan mellé, csak ködösítesz.


Ha ismernéd a nyelvtant, nem mondanád azt a mondatomra, hogy hibás, de indokot se tudsz rá, mert fogalmad sincs a mondatban lévő szerkezetekről.



Ennyi.

2020. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Össze-vissza beszélsz, meg terelsz.
2020. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

A mondatom pedig tökéletes és hibátlan, csak az amatőr kontároknak fogalma sincs milyen nyelvtani jelenségek vannak benne :)


Rávágni hogy hibás, nyelvtani ismeretek nélkül megintcsak amatőrségre vall. Azért mert te nem értesz a nyelvtanhoz, így persze hogy hibás szerinted.

2020. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Mi mást mondanál.
2020. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Azért hihetetlen, hogy milyen meberek vannak :DDDD
2020. márc. 4. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!