Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan korrepetáljak, tanítsak...

Hogyan korrepetáljak, tanítsak idegen nyelvet? Te hogyan kezdted?

Figyelt kérdés
Szeretnék dolgozni az egyetem mellett, viszont ezt "hagyományos" diákmunka keretei között nem tudom megoldani. Anglisztika szakos vagyok, szóval jól tudok angolul és emiatt mindenki azt mondja, hogy vállaljak nyelvtanítást (magyaroknak angolt, külföldieknek magyart)... Ez tényleg jól hangzik, mert akkor magam osztom be az időmet, be tudom illeszteni a mindennapjaimba stb., kapcsolódik is azért a tanulmányaimhoz és a környezetemben is azt látom, hogy rengetegen csinálják. Viszont megmondom őszintén, hogy nem tudom elképzelni és fogalmam sincsen, hogy ebbe mégis hogyan kezdhetnék bele. Én még soha nem tanítottam nyelvet senkinek sem, soha nem is tanultam semmit sem ennek a módszertanáról, hogy mit hogyan kell és mi hogyan működik. Nyilván én is tanultam és tanulok nyelveket, de azért szerintem ennek a tapasztalata nem elég. Valamint eleve azt látom, hogy a legtöbben tapasztalt magántanárokat keresnek, akik ténylegesen felkészültek szakmailag és van gyakorlatuk, mert akármire nem adja ki az ember a pénzét és tényleges eredményeket vár tőle. Én kezdetben akár ingyen is vállalnám, de még ismerősi körben sem találtam olyat, aki így engem választana (inkább elmennek nyelvtanfolyamra vagy keresnek egy tapasztalt magántanárt).
2020. febr. 23. 10:07
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
De legalább elismerted - még ha nem is közvetlenül - hogy alkalmatlan vagy nyelvet tanítani. De nincs ezzel semmi baj.
2020. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
És már rég elmagyaráztad volna a példamondatom nyelvtani hátterét ha értenél hozzá.
2020. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Te pl. ismerhetnéd a központozás szabályait, ha szerinted annyira helyes az a mondat...
2020. márc. 5. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!