Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan korrepetáljak, tanítsak...

Hogyan korrepetáljak, tanítsak idegen nyelvet? Te hogyan kezdted?

Figyelt kérdés
Szeretnék dolgozni az egyetem mellett, viszont ezt "hagyományos" diákmunka keretei között nem tudom megoldani. Anglisztika szakos vagyok, szóval jól tudok angolul és emiatt mindenki azt mondja, hogy vállaljak nyelvtanítást (magyaroknak angolt, külföldieknek magyart)... Ez tényleg jól hangzik, mert akkor magam osztom be az időmet, be tudom illeszteni a mindennapjaimba stb., kapcsolódik is azért a tanulmányaimhoz és a környezetemben is azt látom, hogy rengetegen csinálják. Viszont megmondom őszintén, hogy nem tudom elképzelni és fogalmam sincsen, hogy ebbe mégis hogyan kezdhetnék bele. Én még soha nem tanítottam nyelvet senkinek sem, soha nem is tanultam semmit sem ennek a módszertanáról, hogy mit hogyan kell és mi hogyan működik. Nyilván én is tanultam és tanulok nyelveket, de azért szerintem ennek a tapasztalata nem elég. Valamint eleve azt látom, hogy a legtöbben tapasztalt magántanárokat keresnek, akik ténylegesen felkészültek szakmailag és van gyakorlatuk, mert akármire nem adja ki az ember a pénzét és tényleges eredményeket vár tőle. Én kezdetben akár ingyen is vállalnám, de még ismerősi körben sem találtam olyat, aki így engem választana (inkább elmennek nyelvtanfolyamra vagy keresnek egy tapasztalt magántanárt).
2020. febr. 23. 10:07
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Be tudod idézni azt a mondatomat, hogy szerintem rosszul tanít az, akinek nyelvtanári végzettsége van?
2020. febr. 23. 19:45
 12/33 anonim ***** válasza:

"Várom a SZAKMAI elemzéseidet, SZAKMAI indokokkal, hogy szerinted ki miért tanít rosszul, pedagógiai megközelítésekkel alátámasztva."


Nem fogok ahhoz szakmai elemzést írni, hogy olyan az akcentusuk, mint Fekete Pákónak a magyarja. A nagy pedagógiai képzés ezáltal a tipikus vak vezet világtalant esete.

2020. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

A kiejtés harmadrangú dolog, ki nem sz*rja le.


Nem az a legfontosabb. Mellesleg aki magyarnak született, attól nem várhatod el, hogy anyanyelvi angol akcentussal szólaljon meg.


Akit ez zavar, keressen anyanyelvi TANÁRT.

2020. febr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
A nyelvtan , a szókincs, a listening és a speaking a legfontosabbak, nem a kiejtés.
2020. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

"A kiejtés harmadrangú dolog, ki nem sz*rja le."


Persze nem gond ha felcseréljük a következőket: beach - bitch, sheet - shit, csak furcsa lesz.

A bedsheet-et is lehet badshit, bedshit, badsheet-nek ejteni, jelentésben alig van különbség.

2020. febr. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Itt is mindegy volt, hogy k helyett éppen p betű lett: https://www.youtube.com/watch?v=sBgAm84wyfI
2020. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Feleslegesen erőlködtök, mondhattok akrmit, a tanár mindig tekintélyesebb lesz és mindig nagyobb tudású mint egy jöttment senki aki mosogatott angliában 2 évet, vagy mert megnézett életében 10 sorozatot angolul.
2020. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
És ki beszél arról, hogy egy “jöttment senki aki mosogatott angliában 2 évet, vagy mert megnézett életében 10 sorozatot angolul“ tanítson nyelvet?
2020. febr. 25. 16:47
 19/33 anonim ***** válasza:

Például nem hiszem hogy te is annyira agyontanultad magad angolból.


Tudod az összes nyelvtani szerkezetet, ezek használatát?


Past participle clauses-ról mit tudnál most így mondani, kapásból? Nem ér használni az internetet!

2020. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Csak mert egy tanár tudja. Akkor is, ha álmából felkeltik.
2020. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!