Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dühös vagyok, mert a nyelvvizs...

Dühös vagyok, mert a nyelvvizsgát lehet elengedik, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tartom fernek. Én 2x próbáltam már meg és már ott hagytam kb. meg se merem mondani mennyi pénzt a nyelvtanáromnak.

Barátom is rengeteg pénzt kiadott már tanárnak és 5-ödjére sikerült neki. Én jövőre végzek az egyetemen és most attól tartok, hogy még nehezebb lesz megszerezni, mert most a kiesést vissza kell majd keresniük. Majd a szóbelit meg a levelet lehúzzák és nincs is meg a nyelvvizsga. De ha ezt nem is teszik meg, akkor is igazságtalan, hogy vannak olysn ismerőseim akik egy szót se tanultak a nyelvvizsga érdekében meg egy forintot sem adtak ki, energiát, időt sem pazaroltak rá..most még is ott lesz a kezükben a diploma.


De ez a többi végzőssel is megtehetnék. Meg eddig még az egyetemrr való felvételhez is az kellett...... most meg nem is olyan fontos ez a hülye nyelvvizsga.... mert 70 ezer embernek elengedjük, szuper...


Bocsi nagyon gonosznak tünhetek, de tudom mit éltem át mikor kétszer is nem mentem át 5 pont híján meg 6 pont híján és azt éreztem én nekem már sose lesz meg és mennyi pénzt öltem bele úgy hogy mellette a lakhatást, ételt is fizetni kellett az egyetem miatt.


Magyarország jobban teljesít! Sok diplomás van és igazságtalanság..



2020. ápr. 8. 07:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a sok dühögő ezek szerint nem is a tudás miatt NYELVVIZSGÁZOTT hanem mert kötelező volt a diplomához.


Bocsi elírás volt!

2020. ápr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
65%

Először is nyugalom! Ez most így történt,így oldották meg ezt a problémát. Te meg majd örülsz,hogy lesz egy nyelvvizsgád,ami nem csak a diplomához kell,hanem a mai világban mindenhol,rengeteg munkahrlyen már alap,hogy legyen nyelvvizsgád nem elég a diploma/szakképzettség.

A másik amit soha nem értettem,hogy egyetem végére hogy a viharban nem lehet letenni egy középfokú nyelvvizsgát?

Nekem például a húgom,már 8.osztályban letette a német B2-t,nem is akárhogy,90%os lett neki.De nem is ezt várják el,hanem legalább a középsuliban legyen meg egy nyomorult B2! Sokkal könnyebb középsuliban nyelvet tanulni,mint halogatni egyetemre!!!

2020. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
89%

"rengeteg munkahrlyen már alap,hogy legyen nyelvvizsgád nem elég a diploma/szakképzettség."


A munkahelyek nem a nyelvvizsgát követeli meg, hanem a nyelvtudást. A kettő nem ugyanaz. Diploma nélkül is felvesznek, ha az egyetemet elvégezted.

2020. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
87%

Tipikus szánalmas, irigy, magyar mentalitás. Dögöljön meg a másik tehene is....

Képzeld, én meg örülök. Nyelvvizsga előtt álltam, már egy csomó pénzem benne van, de nem baj. A nyelvtudás, ami számít megmarad, csak a felesleges, pénzlehúzó vizsgát úsztam meg.

2020. ápr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
81%

Jah, megertelek... Nem fair ja, de ez van. Én is végzős vagyok és nincs nyelvvizsgam, nekem jól jött egy gonddal kevesebb, de le akarom tenni csak mert nem érzem fairnek én se.


Viszont kicsi önvizsgálatot tarthatnal hogy miért vagy ennyire irigy és miért akarsz másoknak is rosszat csak azért mert neked is rossz volt. Tipikus magyar mentalitás...


Ennyi erővel vegyük sorra azokat a diplomásokat is akik végig puskaztak és plagizaltak az egyetemi számonkéréseket... Hiába volt nekik nyelvvizsgajuk, egy csalók akik fele annyi melót fektettek bele a tanulasba mint a többi hallgató és én. Akkor most én nekem is fel kéne haborodnom? Én igazából leszarom, mert munkahelyen úgyis kihullik az aki lusta farok. Ugyan ez a nyelvvizsgaval aki nem tud angolul az nehezen fog boldogulni.

Szóval ezért is teszem le én is ettől függetlenül.

2020. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
88%

#15: Osztom a véleményed!!

Sokan úgy tesznek mintha a nyelvvizsga valami világmegváltó dolog lenne és most aki nélküle kap diplomát az egy sz*r. Már nem azért de a szüleim mikor egyetemre jártak ugyanúgy nem kellett nekik se nyelvvizsga és apa is pl 30 éve diplomásként dolgozik. Most ők is sz*rok és csak az ér valamit aki csinált egy rohadt nyelvvizsgát??

Aki akarja vagy akinek kell a munkájához ugyis meg fogja csinálni.

De a dühöngők hergeljék csak magukat :D

(9-es válaszoló voltam)

2020. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
88%

Valahol megértelek, de azt amit elérsz senki nem veheti el tőled. A tudás hatalom!

Én bizakodok benne, hogy megkapom, de hihetetlennek érzem. Tudod már a gondolattól is sírok, hogy a kezembe vehetem. Nem végeztem vakami hiper-szuper tudomanyos szakot, csak óvodapedagógusit. Végig kitűnő voltam az egyetemen is, ötösre államvizsgáztam. Mindig tanultam,nem jártam bulizni, a legjobb akartam lenni. De csak a szóbelim sikerült. Egy évig jártam tanárhoz 3000 ft/óra hetente 2 alkalommal. Az írásbelire egyedül készültem, annó nem jól álltunk anyagilag. 5ször voltam Origo nyelvvizsgán. Dolgoztam pedagógiai asszisztensként, nemrég született kisbabám. Remélem én is megkapom. Ha nem akkor szomorú leszek, de nem fogom sajnálni azoktól akik megkapják. Az élet sokszor igazságtalan. Nekem olyan volt csoporttársam vezető, akik mindig ketteseket kapott. Megcsinálta az eszperantót, megkapta időben a diplomát. Én meg úgy éreztem, hogy ha azt tenném le nem lenne teljes értékű a diplomám. Erre így jártam...

2020. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért! Hetek óta nem alszok. :)
2020. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
62%

Előttem szoló: Megkapod és meg is érdemled.


"Nem végeztem vakami hiper-szuper tudomanyos szakot, csak óvodapedagógusit."


Pedig az óvodapedagógus nagyon szép szakma és le a kalappal azok előtt, akik nem csak azért mennek, hogy legyen valamilyen szakmájuk, hanem mert a gyerekekkel akarnak foglalkozni. És ezt elveszi egy darab papír. Így se keresnek sokat sajnos a pedagógusok. És ez is olyan szakma ahova holt felesleges a nyelvvizsga, mert nem németül vagy angolul beszélsz hozzájuk. Persze, ha nemzetiségi szakirányon voltál akkor igen, de ott alapból megkövetelik már az egyetemen/főiskolán a nyelvtudást és rengeteg tárgy van, illetve a gyakorlatok is úgy vannak..de ez megint más dolog.


Nekem is rengeteg ismerősőm van, akik már pl 10 éve végeztek és már azóta dolgoznak. A cég diplomásként vette fel őket és úgy is alkalmazza. Vezetők, mérnökök..stb-kről van szó. Tudnak angolul, beszélnek is külföldiekkel, leveleket is írnak, tárgyalnak is, de egyszerűen, ha elmennek vizsgára megbuktatják őket.


Maga a nyelvvizsga -> a VIZSGA, része a butaság.


Ismerősőm fel volt mentve részlegesen magyarból és nyelvből teljesen még középsuliba. Volt papírja minden tudod. Így kapott felmentést a nyelvvizsga alól és úgy kapta meg a diplomáját. Gépészmérnök és ebben is dolgozik. Benne volt az egyetemi formula csapatba is. Motorokat tervez és higyjétek el sokkal jobban ért a szakmájához, mint sok más gépészmérnök akinek nyelvvizsgája van.

2020. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
38%

Na meg akkor beszélhetünk azokról az emberekről akikkel egyszerűen megutáltatták a nyelvtanulást és nem is tudják hogyan tanulják a nyelvet. Ezt már általánosba és középiskolába a tanárok művelték velük, utána már egy porcikája sem kívánja azt, hogy bármilyen tanfolyamra menjen másrészt meg dolgozik is a szakmájában így kb leszarja.


Ahogy írtam, havernak sincs diplomája a nyelvvizsga miatt, de az évek alatt felküzdötte magát VEZETŐI pozicióba, milliós fizetés..stb. Szóval ezek után, ha nem is tudta volna felmutatni a diplomáját és ha váltani akar munkát, BÁRHOVÁ felvették volna, mert olyan az önéletrajza. Ez sokkal fontasabb ;).

2020. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!