Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dühös vagyok, mert a nyelvvizs...

Dühös vagyok, mert a nyelvvizsgát lehet elengedik, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tartom fernek. Én 2x próbáltam már meg és már ott hagytam kb. meg se merem mondani mennyi pénzt a nyelvtanáromnak.

Barátom is rengeteg pénzt kiadott már tanárnak és 5-ödjére sikerült neki. Én jövőre végzek az egyetemen és most attól tartok, hogy még nehezebb lesz megszerezni, mert most a kiesést vissza kell majd keresniük. Majd a szóbelit meg a levelet lehúzzák és nincs is meg a nyelvvizsga. De ha ezt nem is teszik meg, akkor is igazságtalan, hogy vannak olysn ismerőseim akik egy szót se tanultak a nyelvvizsga érdekében meg egy forintot sem adtak ki, energiát, időt sem pazaroltak rá..most még is ott lesz a kezükben a diploma.


De ez a többi végzőssel is megtehetnék. Meg eddig még az egyetemrr való felvételhez is az kellett...... most meg nem is olyan fontos ez a hülye nyelvvizsga.... mert 70 ezer embernek elengedjük, szuper...


Bocsi nagyon gonosznak tünhetek, de tudom mit éltem át mikor kétszer is nem mentem át 5 pont híján meg 6 pont híján és azt éreztem én nekem már sose lesz meg és mennyi pénzt öltem bele úgy hogy mellette a lakhatást, ételt is fizetni kellett az egyetem miatt.


Magyarország jobban teljesít! Sok diplomás van és igazságtalanság..



2020. ápr. 8. 07:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
80%

Én mindjárt elasom magam vagy leugrok egy hídról mert diplomát szerzek nyelvvizsga nélkül.


Így most jobb neked 66%? Elégedett lennél?

2020. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
36%
Gyerekek fogalomzavarosak vagytok:D szerintem senki nem irigyli toled azt a diplomat, legy boldog vele, egyszeruen csak IGAZSAGTALANNAK tartom, hogy koporsobol assunk elo ketszaz eves diplomat, ami mar adott esetben 10 eve is megtalalhatta volna tulajdonosat, ha mondjuk az erdemben foglalkozott volna vele. Illetve ha mar annyira fontos lett a tenyleges szaktudas akkor mindenkinek toroljek el a nyelvvizsga-kotelezettseget, azoknak is akik most felveteliztek peldaul. Nem tudom mi olyan erdekes azon, hogy nem tapsikolok oromomben amiert 10 eves kovetelmenyeket elengednek, mast meg szakmai kozeppel buntet a rendszer meg ezek utan is. Ne, ne ugorj le, vard ki a veget, lehet meg az Msc-t is megkapod, kar lenne a szaktudast tekozolni...
2020. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk aki 5-10 éve végzett annak újra kéne államvizsgáznia...
2020. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
75%
#52: Neked nem mindegy?? :D Nevetséges vagy a dühöngéseddel már. Az érettségis kérdések alatt is ott vagy? Gondolom óriási bűn ha szóbeli érettségi sem lesz. Mi lesz így a lelkivilágoddal?
2020. ápr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt szükségem nyelvvizsgára csak diplomara. Régen mindenki megkapta a diplomáját aki elvégezte az egyetemet.
2020. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
46%

Igazából azt nem tartom fairnek, hogy aki 10 éve rajta csücsül, az megkapja, aki a következő félévben végez, az meg nem! Igen, irigy vagyok!


Odáig rendben, hogy akik most végeznek, megkapják, mivel nincs lehetőségük nyelvvizsgát tenni.


De annak, aki következő félévben végez, annak meg nyelvtanfolyamra nincs most lehetősége, skype-os magántanárra meg nem mindenkinek van lehetősége.


Aki sok éve végzett, és ért a területéhez, azt eddig is alkalmazták.


Aki meg 10 éve végzett, és azóta nem ebben dolgozik, szerintem nem az fogja fellendíteni a gazdaságot.

2020. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
37%

Barmikor újra leteszem a Záróvizsgát😀 mint mondtam a szakmámban dolgozom.

Ugye nem hiszitek hogy az hogy a frissen végzettek tobbet tudnak mint aki benne dolgozik?

2020. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
32%

De igen az 56osnak van igaza.Eddig se érdekelt senkit hogy kezembe van e a papíros.

Egyébként a felelem jogos.Most én azok elé kerülhetek akik 1 éve végeztek semmi tapasztalatuk és nyelvizsgájuk van esetleg aktív nyelvtudás nelkül.

2020. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 56os! Én 4 éve végeztem. Fél millióba került a magántanár és az 6 nyelvvizsga. Szóbelim elsőre meg lett, az írásbeli azóta sem. Mindig igyekeztem magamból kihozni a maximumot, ötösre államvizsgáztam. Óvodapedagógus szakon tanultam, óvodában dolgoztam óvodapedagógusként, de pedagigiai asszisztensként tudtak csak hivatalosan felvenni. Ugyanazt a munkát végeztem, mint akinek van nyelvvizsgája. Csak én nem 180 ezret, hanem 110et kaptam. Ja és tudod, hogy kezdtem?! Csak, hogy az intezménybe kerüljek kulturális közfoglalkoztatottként. Nem engedte a vezetőnő, hogy pl. a dajka feladatát elvégezzem. Mikor a kolleganők az iskolába menőkkel foglalkoztak addig én a kicsikkel. Nagyon becsülöm az adott óvoda vezetőjét, mert ő mindig azon volt, hogy segítsen és a legjobbat hozza ki a helyzetemből. Nem mellesleg megjegyzem, hogy egy senkinek éreztem magam ennek ellenére. Most itthon vagyok a babámmal és minden nap beszélek a csoportból a kolléganőkkel. Terveztem, hogy megcsinálom az eszperantót, amit annó nagyon nem akartam. Mert milyen már az?! Nem egy teljes értékű nyelvvizsga, gondoltam. Szóval én nagyon örülök neki és nekem nagyon nem mindegy! Szeretem a gyerekeket, szeretem a munkám és szeretnék többet keresni.
2020. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
80%

Rinyagépek... Szánalmas. Hadd kapják meg mit foglalkozol vele?

Analógia: Ennyi erővel buntesd azokat is akik már hazasasok azért mert neked nincs még párod se, nem találtál magadnak, pedig ugyan annyit küzdesz érte, de semmi sincs alakulóban. És még 1000+1 analógiat fel tudnék hozni az igazságtalanságról. Sz@rd le, fogadd el, engedd el. Az élet igazságtalan és meglepő hogy sok ember egy jogszabálymodositas következtében jön csak erre rá. Eddig melyik világban éltetek, már bocsánat a kérdésért de szerintem burokban él aki ki akad ezen hogy most a kormány ad ajándékot pár ezer embernek.

2020. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!