Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dühös vagyok, mert a nyelvvizs...

Dühös vagyok, mert a nyelvvizsgát lehet elengedik, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tartom fernek. Én 2x próbáltam már meg és már ott hagytam kb. meg se merem mondani mennyi pénzt a nyelvtanáromnak.

Barátom is rengeteg pénzt kiadott már tanárnak és 5-ödjére sikerült neki. Én jövőre végzek az egyetemen és most attól tartok, hogy még nehezebb lesz megszerezni, mert most a kiesést vissza kell majd keresniük. Majd a szóbelit meg a levelet lehúzzák és nincs is meg a nyelvvizsga. De ha ezt nem is teszik meg, akkor is igazságtalan, hogy vannak olysn ismerőseim akik egy szót se tanultak a nyelvvizsga érdekében meg egy forintot sem adtak ki, energiát, időt sem pazaroltak rá..most még is ott lesz a kezükben a diploma.


De ez a többi végzőssel is megtehetnék. Meg eddig még az egyetemrr való felvételhez is az kellett...... most meg nem is olyan fontos ez a hülye nyelvvizsga.... mert 70 ezer embernek elengedjük, szuper...


Bocsi nagyon gonosznak tünhetek, de tudom mit éltem át mikor kétszer is nem mentem át 5 pont híján meg 6 pont híján és azt éreztem én nekem már sose lesz meg és mennyi pénzt öltem bele úgy hogy mellette a lakhatást, ételt is fizetni kellett az egyetem miatt.


Magyarország jobban teljesít! Sok diplomás van és igazságtalanság..



2020. ápr. 8. 07:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
31%

"Odáig rendben, hogy akik most végeznek, megkapják, mivel nincs lehetőségük nyelvvizsgát tenni."


Miért? Rengeteg egyetemen a záróvizsga is Online van! Így a nyelvvizsga is lehet online.

2020. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
32%

#59: OK. De aki ezután végez, az miért nem érdemli meg ugyanezt?


#61: Csak egy nyelvvizsga központot mondj, aki online vizsgáztat!

2020. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
6%
Ez van! Nem tudok egyebet mondani. Akkor régen is igazsagtalan volt mikor bevezették! Hány ember dolgozik az országban úgy, hogy van diplomája, de nincs nyelvvizsgája?! És akkor minden igazságtalan! Miért vonnak össze tantárgyakat?! Miért érettsegizhet valaki etikából más meg kémiából?! Miért ugyanannyi a bére egy pályakezdő óvónőnek meg egy bolti eladónak?! Miért nem fogok soha annyit keresni, mint a férjem egy sima érettségivel?!
2020. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

50. vok

59# nem értem, mi a problémád az eszperantóval, írtad, hogy nem tartanád egyenértékűnek a diplomádat. Ha zenész, óvópedagógus, stb-ként végeztem volna, már csak azért sem mentem volna angolból nyelvvizsgázni, hogy ne legyen igaza a kormányunknak.

A lényeg, teljesen feleslegesen tartottad Magadat visszaz eszperantótól. Ne haragudj meg, de ha fő-fő mérnökit végeztél volna, mert jó pár éve lehetett eszperantót is választani, tudom, akkor megértelek, hogy mérnökit eszperantóval... Nehogy már. Aki elvégez egy komoly mérnökit, az nehogy már egy nyamvadt angolt ne bírna megtanulni. De így, hogy óvópedagógiait végeztél - és továbbra se haragudj meg! -, pont elég lett volna az eszperantó, hogy kormányunk és a lenyúló nyelvvizsga központok tegyenek egy szívességet.


De most már ez megoldódott, remélem, hogy semmi sem jön közbe és kiadják végre a koporsós diplomákat, ahogy néhányan említik a régi diplomákat. Amúgy a 10 év az még semmi, hiszen 2003-tól már biztos, hogy volt ez a rendszer, ez pedig 17 év.

Aki meg - akár - 17 éve végzett és nem ment nyelvvizsgázni, valószínű, hogy a munkájához nem kell vagy ha igen, akkor ennyi idő alatt van már olyan nyelvismerete, ami bőven elég neki. A szakmai gyakorlata megvan, most legfeljebb több lesz a fizuja vagy válthat, feljebb vagy más céghez. Szóval, nem hiszem, hogy a koporsós, akár őskori diplomások otthon ülnek.

2020. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!