Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dühös vagyok, mert a nyelvvizs...

Dühös vagyok, mert a nyelvvizsgát lehet elengedik, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tartom fernek. Én 2x próbáltam már meg és már ott hagytam kb. meg se merem mondani mennyi pénzt a nyelvtanáromnak.

Barátom is rengeteg pénzt kiadott már tanárnak és 5-ödjére sikerült neki. Én jövőre végzek az egyetemen és most attól tartok, hogy még nehezebb lesz megszerezni, mert most a kiesést vissza kell majd keresniük. Majd a szóbelit meg a levelet lehúzzák és nincs is meg a nyelvvizsga. De ha ezt nem is teszik meg, akkor is igazságtalan, hogy vannak olysn ismerőseim akik egy szót se tanultak a nyelvvizsga érdekében meg egy forintot sem adtak ki, energiát, időt sem pazaroltak rá..most még is ott lesz a kezükben a diploma.


De ez a többi végzőssel is megtehetnék. Meg eddig még az egyetemrr való felvételhez is az kellett...... most meg nem is olyan fontos ez a hülye nyelvvizsga.... mert 70 ezer embernek elengedjük, szuper...


Bocsi nagyon gonosznak tünhetek, de tudom mit éltem át mikor kétszer is nem mentem át 5 pont híján meg 6 pont híján és azt éreztem én nekem már sose lesz meg és mennyi pénzt öltem bele úgy hogy mellette a lakhatást, ételt is fizetni kellett az egyetem miatt.


Magyarország jobban teljesít! Sok diplomás van és igazságtalanság..



2020. ápr. 8. 07:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
85%

10 eve dolgozom a szakmámban 6 eve végeztem.

A munkámhoz szükséges nyelvismerettel rendelkezem.

Nincs nyelvvizsgám

Most megkapom talan a diplomám aminek a szintjét már bőven meghaladta a gyakorlati tudásom.

Május volt a nyelvvizsga időpontom.

😀

2020. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a válaszokat. Már nem dühöngök, igazából ez van, engem tényleg csak az bántott, hogy félek.. de biztos akik már többször próbálták és nem lett meg ugyanúgy féltek mi lesz, ha nem lesz meg és tudom, hogy nem lesz még egy ilyen lehetőség.

Azt én is belátom, hogy a nyelvvizsga nem mérhető a diplomához, egy piti dolog az egyetem elvégzése mellett.... szóval számomra hihetetlen, hogy emiatt nem kap az ember diplomát és azt gondolom, hogy megérdemlik akiknek nincs, hisz a szakot kitanulták. Csak mint mondtam az a dühítő, hogy ilyen nem lesz még egy és hát félek attól, hogy mi van ha nem lesz meg, hisz itt is mondták, hogy évekig próbálkoztak. Én is 2x próbáltam már sajnos.


És bocsi mindenkinek, nem akarok rossz ember lenni.

2020. ápr. 9. 00:10
 33/64 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek után elfogják törölni. Csak legyen vége a járványnak.
2020. ápr. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
Dehogy fogják, ennyi erővel az egész félévet ervenytelithetik mindenkinek ha nagyon nagy fair playt akarna mindenki játszani..... (tavoktatas = ingyen kreditek)
2020. ápr. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
26%
Amugy mar ne is haragudj de te milyen tavoktatas = ingyen kreditrol beszelsz? Harom eset van, unatkozo nyugdijas fogalma sincs rola ugy irogat, a masik, hogy valami nagyon noname egyetemre jarhatsz ahol magasrol tesznek az egeszre, harnadik, hogy noname egyetem kommunikacio es mediatudomany vagy valami rendkivul hasznos bufeszak hallgatoja vagy. Attol, hogy ti ellogjatok es ingyen krediteket kaptok legyszi ne huzz le mindenkit, valaki a tavoktatassal hatvanyozottan meg lett szivatva, bar biztos jogasz a professzor ur csak eppen az egyenloseg elverol nem hallott:)))
2020. ápr. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

#34: hol élsz te?

"tavoktatas = ingyen kreditek"


Ez a 6. félévben. Még soha nem volt annyi beadandóm, mint most! Három közülük kb szakdolgozati szintű.

Online ZH-ról nem is beszélve.


Emellett van tanár, akitől semmi anyagot nem kaptunk, semmi szakirodalmat, semmi előadás, de négy hét múlva ZH!

Van egy tematika, de ennyi.

2020. ápr. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:

Valóságban, ismerek olyan szakot ahol csapatmunka egyes tárgyakból a ZH... Mivel online van és a legtöbben tisztességtelenul játszanak. Ez egy létező jelenség. Nem mondtam hulyeseget.


Jó, nektek akkor nagyobb szívás sajnálom.


Amúgy a BME-re járok, most nincs ZH-s tárgyam most itt nem tudom milyenek a ZH-k.

2020. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
34: sokkal nehezebb így. Órák ugyanúgy vannak microsoft teamsen. És ahogy írták rengeteg beadandó. Annyi időm sincs mint amikor be kellett járni.
2020. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:

#37: Nálunk az egyik tárgyon így nézett ki a ZH:

10-től meg tudtad nyitni Neptunon. 10:45-ig bescannelve, vagy lefényképezve vissza kellett tölteni. Ha már egyetlen másodpercet csúszik buktad!

A feladatsor meg úgy volt összeállítva, ha fullra mindent begyakoroltál, és mindent tudsz, akkor se tudod végigcsinálni! Teljesen esélytelen.

Ha valaki Messengeren segítséget kér, vagy füzetet lapot, teljesen kizárt az 50%, tehát csalással nem lehet összehozni. Ha mindent tudsz, akkor is max 80%, mert egyszerűen kifutsz az idöből.

A vizsgák meg szóban lesznek, és nem tételhúzással, hanem a tanár random kérdezget.


Örülök, hogy BME-n ilyen csapatmunkákkal ennyire egyszerű (bár pont ott nem feltételeztem ezt), de van, ahol véresen komolyan veszik.


Pl. van egy tárgyam, ami gyakjegyes, egy ZH-val letudható lett volna. Ha valaki ott van órákon, kb 3-4 óra plusz tanulással megoldható lett volna.

Ehelyett egy 30 oldalas (A4) beadandó kell, szakdolgozati formátumban.

2020. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Nem BME-n volt ez, leirtam hogy most nem tudom milyen itt a számonkérés. Másik egyetemre járó ismerősoktől hallottam.


Ne keverd a sz@rt...

2020. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!