Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dühös vagyok, mert a nyelvvizs...

Dühös vagyok, mert a nyelvvizsgát lehet elengedik, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tartom fernek. Én 2x próbáltam már meg és már ott hagytam kb. meg se merem mondani mennyi pénzt a nyelvtanáromnak.

Barátom is rengeteg pénzt kiadott már tanárnak és 5-ödjére sikerült neki. Én jövőre végzek az egyetemen és most attól tartok, hogy még nehezebb lesz megszerezni, mert most a kiesést vissza kell majd keresniük. Majd a szóbelit meg a levelet lehúzzák és nincs is meg a nyelvvizsga. De ha ezt nem is teszik meg, akkor is igazságtalan, hogy vannak olysn ismerőseim akik egy szót se tanultak a nyelvvizsga érdekében meg egy forintot sem adtak ki, energiát, időt sem pazaroltak rá..most még is ott lesz a kezükben a diploma.


De ez a többi végzőssel is megtehetnék. Meg eddig még az egyetemrr való felvételhez is az kellett...... most meg nem is olyan fontos ez a hülye nyelvvizsga.... mert 70 ezer embernek elengedjük, szuper...


Bocsi nagyon gonosznak tünhetek, de tudom mit éltem át mikor kétszer is nem mentem át 5 pont híján meg 6 pont híján és azt éreztem én nekem már sose lesz meg és mennyi pénzt öltem bele úgy hogy mellette a lakhatást, ételt is fizetni kellett az egyetem miatt.


Magyarország jobban teljesít! Sok diplomás van és igazságtalanság..



2020. ápr. 8. 07:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
39: elég furának hangzik, hogy 45 perced van a ZH-ra ebből 10 perc simán elmegy a scanneléssel és feltöltéssel. Vagy, ha fotózod akkor is. Jönnek a problémákl, hogy túl nagy a méret, csökkenteni kell ...stb
2020. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:

#40: bocs, de csak azt írtad, más szakon.

Illetve te írtad, hogy távoktatás=ingyen kredit. Szóval nem én kezdtem. ;)


#41: 1 perc volt a letöltés, megnyitás, 4 perc a scannelés, visszatöltés, ezt előre lemértem. Amivel nem tudtam számolni, az az volt, hogy hány oldalt kell bescannelni, így erre is kalkuláltam plusz 2 percet. Így a 45 percből maradt érdemi munkára 38 perc.

A tanár meg úgy rakta össze a feladatot, hogy bekalkulálta, hogy biztosan ne legyen idő segédeszközökre (csak ezt kicsit túltolta).

Szerencsére a fájlmérettel nem volt problémám.

2020. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
77%
ingyen diplomát adnak??? Nem hinném...csináld végig a közgázt és utána mondd ezt. XD
2020. ápr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem teljesen felesleges a nyelvvizsga, vagyis felesleges stressz. Mindig is úgy kellett volna, hogy azon a szakon kötelezni ahol fontos. Pl. vendéglátás-turizmus. De egy kisgyermeknevelőnek semmi szüksége rá. Én németből nyelvvizsgáztam a diploma miatt. Gyűlölöm és azóta sem használom. Angolt tanulom önállóan és ami a legfontosabb, hogy örömmel, mert nem idegesít, hogy lesz e belőle nyelvvizsgám.
2020. ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
16%

43


Igen, valamilyen szinten ingyen diplomat adnak. Uram bocsanat en is kozgazdasagtudomanyokat tanulok, ket ev mulva majd kervenyezhetem a nyelvvizsga aloli felmentest en is?! Amit most egy tollvonassal elinteztek az nekem nem keves penz, ido, energia lesz. Lehet jonni azzal, hogy miert nem csinaltam meg eddig, de akkor en is kerdem, hogy mi van azzal aki 10 ev alatt nem csinalta meg? Ha megigerem az allamnak, hogy jo szakember leszek en is mentesulhetek? Mindenki jon a szomszed doglodo tehenevel de nezopont, hogy mi latjuk ugy, hogy “dogoljon meg a szomszed tehene” vagy akik a szituacio nyertesei lettek ok latjak ugy, hogy “nekem legyen jo a tobbi nem szamit”. Hiszen aki most nyelvvizsga nelkul diplomat kap latom, hogy elemi erovel magyarazza es nyomja le a tobbi allamvizsga elott allo diak (pl akik jovore mennek) torkan, hogy ezt el kene fogadni, ez normalis, ez termeszetes. Hat egyaltalan nem az. A masik pedig, hogy ez elobb idez elo egy gazdasagi katasztrofat mintsem a gazdasag beinditasat. A munkaeropiac strukturaltsaga atalakul, felhigul, telitette valik, a diploma erteke valamilyen szinten kopni fog. A cel eddig szakemberkepzesre iranyult, mivel nagyitoval sem talalni, most meg 70 ezer diplomas csak ugy a semmibol. Erdekes.

2020. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
59%

66%-os te egy nagyon buta ember vagy.

Ugyan felesleges veled vitatkozni, de azért annyit megjegyeznék, az államvizsgáig el kell ám jutni valahogy és aki egy közgáz szakot megcsinál, az nem ingyen diplomát kap, hiába nem kell nyelvvizsgáznia.

2020. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
20%
Igen buta vagyok biztos, a lenyeg, hogy te ne legyel az hiszen toled varjuk a gazdasag beinditasat. Az eszreveteleim nem az iden allamvizsgazokra vonatkoznak, hanem azokra akik szaz evrol kapnak diplomat, kicsit olvasgass, aki kozgazdasagtudomanyt tanul az valoszinuleg tud olvasni, nezd meg milyen allaspontokkal lehet talalkozni. A lenyeg: nagyon sok buta ember el akkor az orszagban:))
2020. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
26%
66%-os: XD
2020. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
27%

Kétharmados, hát akkor nincs mese, legyen két év múlva is valamilyen szükséghelyzet, boruljon fel mindenki élete, kerüljön a nyomor szélére sok ember, haljon meg sok ember, és akkor majd esetleg a kormány megint úgy dönt, hogy bizonyos dolgokkal nem foglalkozik. :D Ha ez a kívánságod. :D


Oldalakkal előbb már megfogalmazták, ez a magyar mentalitás (a szomszéd tehene). Vagy másképp megfogalmazva, mint egyik barátom egy helyzetet elemezve megjegyezte, attól, mert másnak épp jobb, neki nem rosszabb. Harmadikféleképpen, ez valami irodalomból van: ha üresen lát egy mentőautót, az egész napja el van rontva.

2020. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

Én egyetértek Veled, meg is értelek. Maximálisan osztom a véleményedet, de hozzá kell tennem, nyelvvizsga ellenes vok.

Nekem eszperantóból van nyelvvizsgám, mert az angol nem ment, mert lusta voltam tanulni, foglalkozni vele, 2003-ban végeztem, bár 2002-ben iratkoztam be. Biztos aláírtam a kötelező nyelvvizsgáról szóló dokut, de nem emlékszem. Viszont, azóta már én is bánom, hogy nem foglalkoztam az angollal, mert sokkal könnyebb lett volna sokminden. Jobb melót is találtam volna, stb. Igaz, tavaly összejött az áhított nyelvvizsga, de olyan áron, hogy éppencsak átcsúsztam a szóbelin, azóta nem használtam, tehát gyakorlatilag a szóbeli tudásom nulla.

Megértem a dühödet, nyelvvizsga ellenes vagyok, ha ez segít, sokakkal összehasonlítva Neked használhatóbb nyelvtudásod van, mint nekem vagy a többieknek. Igaz, ebből kifolyólag nekem és a többieknek több a pénze, mert nem költöttünk nyelvvizsgára annyit, mint Te.


Az egész rendszer igazságtalan, mert a jövőre államvizsgázó zenésznek, szocis végzettségűnek, akár a közgázon a számviteles fogja használni az idegen nyelve(i)t?

Nem hiszem, hogy a gazdaságot a sok régi/újdiplomás fogja beindítani. Ha igen, akkor az elavult tudás miatt lehet, sírni kellene.

Csak remélni lehet, hogy lesz akkora nyomás, hogy eltöröljék ezt a b.romságot egyszer, s mindenkorra, sóval és mésszel hintsék be az emlékét.

Ha kell petíció, komolyan mondom, írjatok privit, aláírom.

2020. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!