Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dühös vagyok, mert a nyelvvizs...

Dühös vagyok, mert a nyelvvizsgát lehet elengedik, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tartom fernek. Én 2x próbáltam már meg és már ott hagytam kb. meg se merem mondani mennyi pénzt a nyelvtanáromnak.

Barátom is rengeteg pénzt kiadott már tanárnak és 5-ödjére sikerült neki. Én jövőre végzek az egyetemen és most attól tartok, hogy még nehezebb lesz megszerezni, mert most a kiesést vissza kell majd keresniük. Majd a szóbelit meg a levelet lehúzzák és nincs is meg a nyelvvizsga. De ha ezt nem is teszik meg, akkor is igazságtalan, hogy vannak olysn ismerőseim akik egy szót se tanultak a nyelvvizsga érdekében meg egy forintot sem adtak ki, energiát, időt sem pazaroltak rá..most még is ott lesz a kezükben a diploma.


De ez a többi végzőssel is megtehetnék. Meg eddig még az egyetemrr való felvételhez is az kellett...... most meg nem is olyan fontos ez a hülye nyelvvizsga.... mert 70 ezer embernek elengedjük, szuper...


Bocsi nagyon gonosznak tünhetek, de tudom mit éltem át mikor kétszer is nem mentem át 5 pont híján meg 6 pont híján és azt éreztem én nekem már sose lesz meg és mennyi pénzt öltem bele úgy hogy mellette a lakhatást, ételt is fizetni kellett az egyetem miatt.


Magyarország jobban teljesít! Sok diplomás van és igazságtalanság..



2020. ápr. 8. 07:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
41%
Irigy vagy
2020. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
40%

Természetesen egy nettó igazságtalanságnak tartom.

1. Nem az fogja beindítani a gazdaságot, aki 10 év alatt még ahhoz is hülye volt, vagy lusta volt, hogy összehozzon egy nyelvvizsgát. Elég szomorúnak tartom, hogy valaki évekig kuporgat, diákmelóról diákmelóra járt, hogy finanszírozni tudja a nyelvórát, nem kevés pénz, idő, energia volt, másnak ez most az ölébe hullik és még röhög a markában mert mindezt megspórolta. Kérdem én, nem érzik ezek az emberek egy kicsit cikinek, hogy egy világméretű járványnak kellett kirobannia ahhoz, hogy lediplomázzanak? Ez az ő szegénységi bizonyítványuk.

2. Egy ilyen ember ne induljon ugyanakkora esélyekkel a munkaerő piacon. Mire fel? Elvégre egy véletlennek köszönheti a papírját, még ha a papír nem is egyenlő a tényleges tudással.

3. Remélem így mindenkinek eltörlik a nyelvvizsga kötelezettséget “vagy mindenki vagy senki” alapon. Aki jövőre vagy két év múlva diplomázik Ő ugyanúgy a felkészülésből veszített két hónapot, ugyanúgy két hónappal csökkent az esélye a nyelvvizsgára. Tényleg mire jó ez a különbségtevés. Nem értem. A vírusnak konkrétan semmi köze ahhoz, hogy valaki 10 éve egy lusta dög. Ja, hogy drága. Ja, hogy nehéz. Ja, hogy nincs nyelvérzéke. Hát nekem sincs de gondolom nekem azért két év múlva már kelleni fog. Szégyen és gyalázat. Ha annak bizalmat szavaznak aki 10 éve nem kapott diplomát nyelvvizsga hiányában, hogy majd ő beindítja a gazdaságot, akkor az egyetemek elkövetkezendő generációinak is szavazzanak bizalmat ennyi erővel. Ja és ez nem azok ellen szól akik idén végeznek, sokkal inkább akiknek most koporsóból ássák elő a diplomát, már talán el is felejtették, hogy van nekik olyan. A kormány a múltban él nem pedig a jövőbe néz.

2020. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
6%

Én nem értem miért fáj neked... Vagyis értem irigy vagy. De akkor hogy tudsz nyugodtan élni hiszen az egész világ így működik: valakiknek megadatik valami ingyen valakinek nem.


Valaki meg tud tanulni hangszeren, valaki nem.

Valaki meg tud tanulni énekelni valaki nem.

Valaki ügyesen tud sportolni valaki nem.

Valakinek kiváló nyelv érzéke vam valakinek nem

Valaki gyorsan tanul, valaki nem

Valaki mazlista, hogy egy járvány miatt meg kapja a diplomáját nyelvvizsga nélkül valaki nem

Valaki 16 évesen rátalal élete szerelmére valaki nem

Valakinek a szülei jómódúak és tudják a nyelvtanulasat támogatni a gyereküknek, valakinek nem

Valakinek....


Menj ki az utcára tüntetni a fenti igazságtalan dolgok miatt is pls.

2020. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
26%
Egy magyar allampolgar hozzaszolasat olvashatjuk akinek 10 ev utan megadatik a lehetoseg, hogy a labat logatva diplomahoz juthasson kategoria:D nem tudom, azert szerintem ne legyen a vilag legtermeszetesebb dolga, hogy a felsooktatasi kovetelmenyeket ugy formaljuk mint a gyurmat. A nyelvvizsga kotelezettseg nem kulonb kriterium, mint az egyetemen megszerezendo kreditek kriteriuma. Szerintem akkor ennyi erovel minden vizsga alol mentesuljenek az a korrekt.
2020. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
6%

Ember.... Tudod hányan csalnak az egyetemeken? Főleg most tavoktatasban........

Ha igazán fair playt játszanank akkor ezt a félévet ismételni kéne mindenkinek.


Másik dolog pesig Téves... Most végzek és pont elmaradt az áprilisi nyelvvizsga amire jelentkeztem a járvány miatt. Jaj mit képzelek hogy majd később teszem le és nem csúszok egy félévet. Mindjárt megdoglok szégyenemben ha ettől jobban érzed magad.

2020. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:

[link]


Uhh... Biztos nem volt nyelvvizsgája a mérnök Úrnak azért történthetett ez....

2020. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
28%
Én a járvány miatt buktam azt, hogy 21 februárba államvizsgázhassak. Most menten volna nyelvvizsgára. Szeptemberben kell leadni. Úgyhogy ezt bebuktam. Kérem a kormányt, hogy növelje meg az időtartamot, mert így fair.
2020. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
27%
Vagy a 21 tavaszi félévre fizesse ki a több százezer forintos tandíjat is. Nem fair. Bezzeg aki most végez megkapja mi?
2020. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 mustafa33 válasza:
72%
Istenem Istenem, ha már megdöglött a tehénkém, dögöljön már meg a szomszédé is! Ámen.
2020. ápr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
0%

Mert amúgy az idén végzettek egytől egyig mentek volna nyelvvizsgázni ugye???:DDD Közülük senki nem lett volna lusta megcsinálni, mindegyikük pont most akart vizsgázni... mik vannak.

Mert mindenki úgy védi az idén végzetteket.


Akinek pl egy két éve nem sikerült megcsinálni a vizsgát annak nem biztos, hogy lustaság az oka. Persze aki 10 éve nem csinálta meg azt gondolom nem is érdekelte már, de tőle is miért kell most irigyelni? De az ugye megérdelmi a diplomàt aki végigcsalja az egyetemet...? Az nem potya diploma? Csak az akinek nincs nyelvvizsgája. Egyesek akkora baromságokat írnak...

2020. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!